Skocz do zawartości
raionen

VPS -> podpięcie domeny

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z przypisaniem domeny do konkretnego katalogu w którym znajduje się strona.

Do zarządzania VPS'em w OVH zainstalowałem panel Ajenti V (NGINX itp).

 

W Mangerze OVH dodałem domenę poprzez opcję "Add a DNS zone" (po 24h pojawiła się w panelu - http://imgur.com/U9aigCc). W panelu Ajenti dodałem domenę i teraz gdy wchodzimy na adres IP 51.255.41.34 wyświetla się strona Hello World ale jeśli spróbujemy wejść przez domenę (socialsurvival.pl) wyświetla się strona OVH informująca o tym że domena została zarejestrowana. Nie mam pojęcia gdzie i jak przestawić jakieś wpisy żeby domena wreszcie wskazywała na Hello World.

 

Na VPS'ie będą wisieć 3 strony, na 3 różnych domennach, dlatego domyślam się że trzeba szukać czegoś w ustaiweniach NGINX'a odnośnie mapowania domeny do katalogu? Gdzieś przewinęło mi się BIND9 - czy to by rozwiązało problem?

 

Naprawdę, bardzo proszę o pomoc, męczę się z tym już cztery dni a efektu nie ma - nawet nie wiem czego szukać.

Edytowano przez raionen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co masz od OVH usuń (w panelu OVH) i dodaj swoje strefy.

 

Poczytaj o serwerach DNS trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co masz od OVH usuń (w panelu OVH) i dodaj swoje strefy.

 

Poczytaj o serwerach DNS trochę.

 

o DNS czytałem (w końcu już od kilku dni się z tym męczę), nawet kilka lat temu stawiałem serwery jednak gdzieś w pamięci umknęło. Dlaczego powinienem usunąć i jakie strefy powinienem dodać?

Edytowano przez raionen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist - dzięki za pomoc! Działa jak ta lala. Gdzie mogę tutaj wrzucić plusa?

 

To takie zielone przy poście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nie mogę założyć oddzielnego tematu dlatego zapytam się tutaj.

Mam zakupiony serwer VPS na OVH.pl i domenę zakupioną na nazwa.pl

Jeżeli byście mogli podesłać mi krótką instrukcję jak mogę przekierować tą domenę na ten serwer to będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×