Skocz do zawartości
szuwarek-mini

UPC a Orange

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Jestem w tym momencie w okresie po wypowiedzeniu umowy UPC i od przyszłego miesiąca nastąpi odłączenie usług. W miejscu zamieszkania pojawiła się oferta Neostrada Supernova do 600Mb/s od Orange. Niedawno zakładali nowe światłowody. I teraz pytanie do osób być może już posiadających taką usługę, oraz do wszystkich którzy znają mniej więcej jaka jest kondycja połączeń w Orange. Czy warto rezygnować z UPC dla Orange? Cenowo tak, a jak wygląda to w praktyce?

Z tego co widzę Orange nie jest w PLIX i właśnie o takie smaczki mi chodzi. Podejrzewam, że stream czy pełne wykorzystanie łącza może być znacznie ograniczone w wielu połączeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do czego potrzebujesz takiego internetu? Internet powyżej 100mbit jest bardziej dla firm dedykowany i tam sprawuje się lepiej (szybsza pomoc, usunięcie usterki itp.). Jak chcesz stawiać jakieś serwery ty licz się ze zmiennym IP.

 

Co do samego internetu to masz wprowadzany światłowód do budynku i dają ci router funbox 2.0 z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet powyżej 100mbit jest bardziej dla firm dedykowany i tam sprawuje się lepiej (szybsza pomoc, usunięcie usterki itp.)

 

co to za teoria? dlaczego 100 a nie 80 albo 150Mb/s ? jak kupie szybsze łącze to usterki będą szybciej usuwać? ; )

 

Co do tematu szuwarek-mini podpytaj użytkowników szybszych neostrad jakieś testy na paru hostach po świecie jak to orange wypada bo upc z ich aorta marnie

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz takiego internetu? Internet powyżej 100mbit jest bardziej dla firm dedykowany i tam sprawuje się lepiej (szybsza pomoc, usunięcie usterki itp.).

FTTH to jest typowo konsumencka usługa. Zresztą, dlaczego łącze do firmy miałoby być w innej technologii niż do domu.

 

Też bym chciał wiedzieć, jak się sprawuje światełko od Orange, bo jestem w podobnej sytuacji do autora wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

co to za teoria? dlaczego 100 a nie 80 albo 150Mb/s ? jak kupie szybsze łącze to usterki będą szybciej usuwać? ; )

 

Co do tematu szuwarek-mini podpytaj użytkowników szybszych neostrad jakieś testy na paru hostach po świecie jak to orange wypada bo upc z ich aorta marnie

 

Może źle się wyraziłem. 100 to rzuciłem w sensie że do domu więcej nie potrzeba a nie że to dla firm tylko dla większych zastosowań. U siebie mam fizycznie 40/8 i może 10% z tego używam w godzinach szczytu. A co do pomocy technicznej to że w ofercie dla firm mają lepsze czasy reakcji (też zależy od umowy).

Zbyt szybko post chciałem napisać i napisałem go mało zrozumiale. Przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam 120Mb/s w UPC. Osobiście więcej nie potrzebuję do domowego użytku. Czytam to forum od ogromu czasu, w wielu sytuacjach nie pisałem, gryzłem się w język, ale zapewniam mój problem nie ma żadnego związku z hostingiem. Jedynie domowy użytek. Więcej niż aktualnie posiadane 120Mb/s faktycznie nie potrzebuję, jednak w cenie usługi UPC dostanę 300Mb/s w Orange i dodatkowe zniżki na abonamenty komórkowe jakie posiadam.
Nie chcę jednak przyoszczędzić tych 30 złotych kosztem stabilności internetu czy słabych połączeń na świat. Co mi z przepustowości 300Mb/s kiedy operator nie posiada stosownych najkrótszych tras czy niestabilną infrastrukturę.
Pytam bo osobiście mimo ogólnego hejtu (chociaż która sieć takiego hejtu nie otrzymała, Tmobile "gówno", Orange "gówno", Plus "gówno" - skrót z sieci) - dlatego pytam, bo być może ktoś już korzystał, ktoś rozważny, dorosły, a nie dziecko z neostrad któremu CS przytnie i namawia mamę na zmianę operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Może źle się wyraziłem. 100 to rzuciłem w sensie że do domu więcej nie potrzeba

 

e tam nie potrzeba jak mam pobrać 40GB to chce mieć 10Gb/s w domu jaki sens czekać ? ale jak czytam np onet to łącze jest mi obojętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jestem w tym momencie w okresie po wypowiedzeniu umowy UPC i od przyszłego miesiąca nastąpi odłączenie usług. W miejscu zamieszkania pojawiła się oferta Neostrada Supernova do 600Mb/s od Orange. Niedawno zakładali nowe światłowody. I teraz pytanie do osób być może już posiadających taką usługę, oraz do wszystkich którzy znają mniej więcej jaka jest kondycja połączeń w Orange. Czy warto rezygnować z UPC dla Orange? Cenowo tak, a jak wygląda to w praktyce?

Z tego co widzę Orange nie jest w PLIX i właśnie o takie smaczki mi chodzi. Podejrzewam, że stream czy pełne wykorzystanie łącza może być znacznie ograniczone w wielu połączeniach.

 

Na Twoim miejscu zostałbym z UPC. Byłem klientem Orange w abonamencie ze słabszym łączem. W życiu nie udało mi się zbliżyć do maksymalnej przepustowości. Wówczas określenie "do" xyMB/s to słowo klucz :) Pewnie z wyższymi szybkościami jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×