Skocz do zawartości
ThisIsMyLife

Dysk HUBIC a kontener VERACRYPT

Polecane posty

Ponownie witam :)

 

Założyłem nowy temat, gdyż może ta informacja przyda się w przyszłości komuś innemu.

 

Sytuacja wygląda tak...

 

Posiadam dysk Hubic, gdzie wgrałem kontener z danymi, który stworzyłem po przez VeraCrypt.

Kontener ten też posiadam na swoim lokalnym dysku twardym.

Pewnego dnia chcę wgrać nowe dane do tego kontenera, wiec uczyniam to na kontenerze, który posiadam lokalnie.

Następnie chciałbym żeby nowe dane, które wgrałem do kontenera na lokalnym dysku znalazły się także w kontenerze, który znajduje się na dysku Hubic.

I teraz nasuwa się pytanie...

 

Czy jeżeli wgram na konto Hubic kontener z dodanymi nowymi danymi który znajduje się u mnie lokalnie na dysku to czy na dysku Hubic po prostu do kontenera zostaną dodane nowe dane czy zostanie od nowa przesłany cały kontener?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to Hubic nie obsługuje synchronizacji Delta więc kontener zostanie w całości przesłany od nowa.

Także kontenery odpadają, bo nie widzi mi się ciągłe wgrywania od nowa kontenera szczególnie, że korzystam z internetu mobilnego :(

 

Myślicie, że zabezpieczenie każdego pliku po przez archiwum RAR z nałożonym hasłem wystarczy, by przechytrzyć oczy wścibskich usługodawców bądź botów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....no nie wiem czy pliki pakowane rar + hasło to nie za mało. Bo wiesz OVH zatrudniła około 1000 uchodźców by weryfikowali i łamali hasła użytkowników w celu weryfikacji przechowywanej zawartości :P Śmiech na sali! myślisz że ktoś ma czas na grzebanie? To już jest jakaś psychoza! po cholerę więc korzystasz z czegoś gdzie zaufanie w twoim przypadku wynosi 0??? Kup sobie trzy dyski na USB i rób sobie backup , szyfruj i rozbijaj zawartość na części by nikt nigdy nie zobaczył tej zawartości którą tak naprawdę 99,999999% ludzi na całym świecie ma głęboko w d....... Kawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....no nie wiem czy pliki pakowane rar + hasło to nie za mało. Bo wiesz OVH zatrudniła około 1000 uchodźców by weryfikowali i łamali hasła użytkowników w celu weryfikacji przechowywanej zawartości :P Śmiech na sali! myślisz że ktoś ma czas na grzebanie? To już jest jakaś psychoza! po cholerę więc korzystasz z czegoś gdzie zaufanie w twoim przypadku wynosi 0??? Kup sobie trzy dyski na USB i rób sobie backup , szyfruj i rozbijaj zawartość na części by nikt nigdy nie zobaczył tej zawartości którą tak naprawdę 99,999999% ludzi na całym świecie ma głęboko w d....... Kawy?

Dobra nie musisz aż tak nerwowo reagować ;)

Jeżeli aż tak Cię moje wypowiedzi "denerwują" to po co na nie odpisujesz?

Każdy ma inne poglądy, więc nie narzucaj innym swoich... Ale i tak Ci dziękuje za pomoc nie tylko w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ThisIsMyLife, testowałeś działanie kontenera VeraCrypt przez jakiś udział sieciowy? W sensie, że możesz go podmontować zdalnie i pracować bezpośrednio na plikach w środku.

Możesz zbierać pliki w archiwa 7z (nawet bez kompresji) i zaszyfrowane wysyłać na Hubica.

Dobrze, że szanujesz poufność swoich danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ThisIsMyLife, testowałeś działanie kontenera VeraCrypt przez jakiś udział sieciowy? W sensie, że możesz go podmontować zdalnie i pracować bezpośrednio na plikach w środku.

Możesz zbierać pliki w archiwa 7z (nawet bez kompresji) i zaszyfrowane wysyłać na Hubica.

 

Dobrze, że szanujesz poufność swoich danych :)

Przez udział sieciowy niekorzystałem, lecz do tego byłby potrzebny jakiś serwer a ja na to akurat pieniędzy wydawać raczej nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebujesz miejsca? Może byłbym w stanie zrobić dla Ciebie jakiś udział i byśmy to sprawdzili ;)

OK, tak się nie da: https://veracrypt.codeplex.com/wikipage?title=Sharing%20over%20Network

 

The shared volume may be only file-hosted (not partition/device-hosted). The volume must be mounted in read-only mode under each of the systems (see the section Mount Options for information on how to mount a volume in read-only mode).

 

Rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiegoś VPS'a, tam postawienie kontenera Vera i udostępnienie udziału po szyfrowanym kanale (jakiś VPN).

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×