Skocz do zawartości

Zdjęcie

jwplayer - darmowa wersja a użytek komercyjny

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Desavil

Desavil

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 565 postów
  • Imię:Wojtek

Napisany 14 listopad 2015 - 13:42

Witam,

Mam pytanie odnośnie jwplayer, bo nie doszukałem się jednoznacznej odpowiedzi na ich stronie. Czy orientujecie się, czy wersję darmową (free) można używać do celów komercyjnych?

Widzę też informację, że wersję darmową można zainstalować tylko na jednej domenie. Czy jeżeli umieszczę taki odtwarzacz np. w ramce iframe, to w jakiś sposób naruszę licencję?

Pozdrawiam!

• 0

#2 limes

limes

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 22:29

Kiedyś faktycznie było napisane wprost

Under the terms of our Non-Commercial License, you can use, modify and redistribute the player for non-commercial purposes only. Commercial sites must purchase a license for the Pro, Premium or Ads editions.

Obecnie w przypadku bezpłatnej licencji, a wydaje mi się, że dobrze to zrozumiałem, zabrania się wyświetlania reklam i pobierania opłat za oglądanie.

Patrz pkt. "Advertisements" i "Adaptations and OEM" http://www.jwplayer.com/tos/

Edytowany przez limes, 25 listopad 2015 - 22:30.

• 0

#3 Desavil

Desavil

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 565 postów
  • Imię:Wojtek

Napisany 29 listopad 2015 - 17:51

No właśnie, oczywiście nie miałem na myśli zarabiania na umieszczanych reklamach itp. tylko przez pojęcie komercyjne rozumiałem, że firma jak świadczy streaming daje swojemu klientowi taki player do umieszczenia na stronie, np. jakiegoś eventu.

A jwplayer odpisało mi coś takiego:

Absolutely! If you are interested in serving ads, you may with to contact sales@jwplayer.com. But there are no restrictions on the type of content you can run.

Edytowany przez Desavil, 29 listopad 2015 - 17:51.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników