Skocz do zawartości
  • 0
KrzysztofeK

Szyfrowanie po stronie klienta z montowaniem zawartości chmury, bez katalogu do synchro

Pytanie

Witajcie,

 

Szukam chmury (w sumie to nie chmury), która będzie mieć szyfrowanie po stronie klienta(!) i nie będzie mnie zmuszała do posiadania kopii poufnych plików na moim dysku - takie montowanie zasobów z szyfrowaniem po stronie klienta. Wuala miała taką opcję - logowałem się w apce, montował się dysk i było super. Seafile ma wbudowaną przeglądarkę plików, ale jak na złość ona nie obsługuje szyfrowania...

 

Może to być chmura do postawienia na serwerze lub jakaś publiczna usługa. Client dla Windows i Mac. Mobile nie ważne. Wszystkie chmury jakie znalazłem działają tak samo - musi być folder do synchronizacji, w którym są widoczne zasoby nawet po wyłączeniu apki do synchro. True Crypt/Vera Crypt jest jakimś rozwiązaniem oczywiście, ale podwaja ilość operacji do wykonania - nie są to dane aż tak poufne.

 

Pozdrawiam, Krzysiek.

Edytowano przez KrzysztofeK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu

2 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Lekko niezgodne z tematem, ale jeśli szukasz czegoś z szyfrowaniem po stronie serwera to daj znać na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Pliki otwarte mogą się pokazywać na moment na dysku, czy ma być RAMdysk zrobiony? Pytam, bo myślę ze znajomym nad pewnym rozwiązaniem tego typu, ale kwestia tymczasowo odszyfrowanych danych na HDD vs RAMdysk jest dość istotna i kłopotliwa w przypadku implementacji drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×