Skocz do zawartości
  • 0
wikm

Darmowa chmura.? Może mega?

Pytanie

Szukam chmury na pliki i zdjęcia, którą mogłaby za darmo założyć organizacja pozarządowa i nie bać się o automatyczne wygaszenie pliku czy linku? Mega jest dobrym pomysłem - czy spełnia powyższe wymagania?

Edytowano przez wikm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu

21 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Osobiście korzystam z OneDrive i polecam. Jeżeli korzystacie z nowego Office'a (wykupionego naturalnie) to przysługuje Wam 1TB miejsca na dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Pokuć

Mega nie jest dobrym pomysłem ze względu na fakt iż założyciel jest ścigany przez USA, ich sojuszników i wszystkich świętych razem wziętych.

OneDrive wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Mega nie jest dobrym pomysłem ze względu na fakt iż założyciel jest ścigany przez USA, ich sojuszników i wszystkich świętych razem wziętych.

OneDrive wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

 

Od jakiegoś czasu przedsięwzięcie należy do jakiejś firmy, zupełnie niepowiązanej z Dotcomem. Jakiś czas temu wysłałem do nich wiadomości, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Hubic od OVH, "tylko" 25G za darmo, ale płatne pakiety są tanie.

 

Korzystasz z tego ? Jak się to sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Patrząc na warunki umowy z użytkownikiem to hubic wypada dużo lepiej niż google ... ogólnie trzymanie danych w google = udostępnianie ich wielkiemu bratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Patrząc na warunki umowy z użytkownikiem to hubic wypada dużo lepiej niż google ... ogólnie trzymanie danych w google = udostępnianie ich wielkiemu bratu.

 

a jakie to ma znaczenie komu udostępnia? Tym sposobem korzystając z internetu juz wiedzą o tobie że plujesz im do talerza :P

Ale Google Drive ma zdecydowanie fajniejszy interfejs oraz appkę na Androida.

to prawda chłopaki się starają i to jest niepodważalne

 

Reasumując usługa czyli HUBIC to taka zabawka i na pewno nie jest pod profesjonalne zastosowanie. Papka marketingowa o przetrzymywaniu danych w kilku DC skończy się w chwili kiedy coś się wysypie i otrzymasz maila w stylu sorry......

 

Wspomniane Mega to tak jak byś trzymał dane w garażu pełnym dynamitu. Nigdy nie wiesz kto i co z tym dalej zrobi i na ile będzie istniało. Idąc dalej ,według mojej skromnej opinii jakiekolwiek produkty od Microsoft powinny być zabronione bo są po prostu do dupy.

 

Zostaje wielki brat czyli google który bez względu co o nim piszą po prostu działa, nie lubie ich polityki i całego zamieszania z udostępnianiem danych w takiej czy innej formie ale nie ma to najmniejszego znaczenia dla kowalskiego czy nowaka a jedynie jak ma to dla stada dzieciaków by miały o czym pisać w temacie szyfrowania danych zanim cokolwiek tak wrzucają. No cóż myślenie czasem boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Pokuć

 

Wspomniane Mega to tak jak byś trzymał dane w garażu pełnym dynamitu. Nigdy nie wiesz kto i co z tym dalej zrobi i na ile będzie istniało. Idąc dalej ,według mojej skromnej opinii jakiekolwiek produkty od Microsoft powinny być zabronione bo są po prostu do dupy.

Zarówno na sprzęcie stacjonarnym jak i mobilnym (smartfon + tablet) mam zainstalowane Google Drive jak i OneDrive. Korzystam z obu naprzemiennie ze wskazaniem na OneDrive - działa szybko, stabilnie, nie występują jakieś anomalie. Co jest powodem tak negatywnej opinii na temat OneDrive?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Co jest powodem tak negatywnej opinii na temat OneDrive?

 

Głównie przy profesjonalnym zastosowaniu nasi klienci skarżyli się na bardzo wolne działanie, zrywanie połączenia , problem z aktualizacja danych i ich usuwaniem gdy skala plików jest znacząca. Czego nie można powiedzieć że nie występuje zupełnie w google ale ilość takiego zachwiania usługi jest zdecydowanie mniejsza co z doświadczenia mogę powiedzieć że wręcz są to jednostkowe przypadki w skali 1 do 100.

Ilość urządzeń na rynku które mogą korzystać z usług tego typu jest tak wielka że ciężko powiedzieć które sprawiają problemy a które nie ale firmy dysponują zazwyczaj nowymi urządzeniami klasy znacznie odbiegającej od urządzeń dla normalnego kowalskiego.

Faktem jest że Microsyf ma sporą część rynku ale pozyskanego w sposób wypełnienia dziury produktem o monopolowej na tamte czasy skali. Obecnie powoli się to zmienia, ale ta zmiana jest bardzo powolnym procesem. Bez względu na wszystko ja osobiście nie skorzystam już nigdy z ich usług i za każdym razem jak ktoś mnie pyta o przetrzymywanie danych i synchronizację proponuje usługę od google.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Pokuć

Co jakiś czas zastanawiam się czy nie wrzucić zawartości całego dysku na którąś z chmur (Google, Microsoft) i na bieżąco by się to synchronizowało z zawartością dysku. W razie awarii dysku - a te mam średnio co cztery lata - nie straciłbym danych, chyba że synchronizacja poszłaby z zepsutego dysku i pliki z chmury uległyby samo usunięciu.

Warto iść w kierunku tego typu kopii zapasowej, to jest wrzucenie zawartości całego dysku na chmurę?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie wiem czy taki kierunek jest właściwy ale główne pytanie ile jest tych danych i ile z tych danych jest nadpisywana a które z nich są stałe? Patrząc w ten sposób określisz wielkość i procentowa aktualizację tych danych. Może nie będzie to dokładne ale da jakiś obraz i wszystko zależy od sposobu wykonywania procesu backup takiej zawartości. Jeżeli w tle byś miał oprogramowanie które by pakowało zawartość i wysyłało z podziałem na np 7 dni z nadpisaniem pierwszego to taki backup miał by sens.Teoretycznie możesz się pokusić o synchronizację wielokierunkową czyli kilka chmur do jednej zawartości ale pojawi się problem ustawienia czasu wykonania takiego procesu.

 

Przy tej całej zabawie procesy skoczą do takiego poziomu że będziesz się modlił żeby system tobie nie padł albo nic nie będziesz mógł zrobić w tym czasie bo każde otwarte kolejne okienko przeglądarki zacznie wysypywać sama synchronizacje z nieznanych powodów pod marką Microsyf.

 

Nie przeczę że pomysł nie jest zły ale jedyne co mi przychodzi do głowy i nie jest to rozwiązanie dla Kowalskiego to oprogramowanie acronis które potrafi wykonywać obraz zawartości i wysyłać go na zdalny serwer. Zresztą to samo oprogramowanie jest używane przez bardzo rozbudowany system Kaseya który jest że tak powiem genialny! Działa to tak że agent zainstalowany na komputerze klienta wykonuje obraz zawartości i w ten sam sposób ten sam agent potrafi go przywrócić na nowym świeżym systemie. Możesz ustalić sobie ilość i terminowość wykonywania funkcji backup.

 

Jak to się ma do twojego pytania? Nie widzę sensu bo rozwiązanie od Microsyf i google po prostu się nie nadają w 100% by twoje dane były zawsze aktualne. Główne zastosowanie to synchronizacja zdjęć, dokumentów by następnie je użyć wysyłając pocztę, czy edytować. Backup w tej formie nie jest dobrym rozwiązaniem a powiedział bym że wręcz żałosnym sposobem wykorzystania pewnej funkcjonalności która nie spełni oczekiwań a jedynie pozornie zaoszczędzi pieniądze, niestety nie same dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Pokuć

 

Jak to się ma do twojego pytania? Nie widzę sensu bo rozwiązanie od Microsyf i google po prostu się nie nadają w 100% by twoje dane były zawsze aktualne. Główne zastosowanie to synchronizacja zdjęć, dokumentów by następnie je użyć wysyłając pocztę, czy edytować. Backup w tej formie nie jest dobrym rozwiązaniem a powiedział bym że wręcz żałosnym sposobem wykorzystania pewnej funkcjonalności która nie spełni oczekiwań a jedynie pozornie zaoszczędzi pieniądze, niestety nie same dane.

Tyle że u mnie właśnie przeważają zdjęcia, dokumenty Worda, arkusze Excela etc. Ilość danych do synchronizacji nie byłaby zbyt duża, objętość edytowanych danych również.

Synchronizowane miałyby być 3 partycje z danymi, bez systemowej.

Szukam rozwiązania taniego, prostego, ładnie wyglądającego i w rodzimym języku.

Skoro już mam powierzać zawartość dysku jakiejś firmie to niech już to będzie Microsoft czy Google, do tych pozostałych jakoś nie mam zaufania. Znaczy do tych dwóch też nie mam ale mam pewność że nie znikną sobie z dnia na dzień i zostawią mnie z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Skoro już mam powierzać zawartość dysku jakiejś firmie to niech już to będzie Microsoft czy Google, do tych pozostałych jakoś nie mam zaufania. Znaczy do tych dwóch też nie mam ale mam pewność że nie znikną sobie z dnia na dzień i zostawią mnie z niczym.

 

...nie kracz :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×