Skocz do zawartości
ahes

Sysadmin Guru - administracja serwerów

Polecane posty

Wraz ze znajomymi założyłem firmę Sysadmin Guru i chciałem się pochwalić na WHT. :)

 

Jako starzy wyjadacze z dużym doświadczeniem (10+) i zmęczeni etatami w dużych korporacjach (Onet, Teradata) postanowiliśmy się zająć administracją serwerów. Obsługujemy głównie startupy oraz firmy średniej wielkości, ale także zajmujemy się pojedynczymi maszynami.

 

Właściwie zajmujemy się każda technologią i jesteśmy vendor independent jeśli chodzi o lokalizację maszyn, ale bardzo lubimy fizyczne maszyny i tworzenie loadbalancowanych środowisk wirtualnych z automatycznym failoverem.

 

Wszystkie aspekty są zautomatyzowane za pomocą Ansible - narzędzia do zarządzania konfiguracji i orkiestracji, które bardzo polecam :)

 

Zapraszam do współpracy oraz na stronę:

http://sysadmin.guru

 

Edytowano przez ahes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

orkiestracja

opis partyturowy użycia poszczególnych instrumentów w utworze orkiestrowym

 

 

W sumie chyba nie ma lepszej opcji spolszczenia "orchestration". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako starzy wyjadacze z dużym doświadczeniem (10+)

Wykorzystanie nowego tld świetne. Mógłbyś wrzucić jakieś "about us" albo "meet the team", bo trochę anonimowo teraz ta firma wygląda. Wspomnij też może o Rootnode, bo mimo niezbyt efektownej końcówki to był fajny projekt.

 

Jest - automatyzacja zadań ;)

Automatyzacja zadań to task automation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

Przyznaję orkiestracja to makaronizm, których dużo w IT, jednak jest to odrobinę coś innego niż automatyzacja.

Faktycznie strona o ekipie by się przydała - dorobię w wolnej chwili, dzięki za hint.

 

Rootnode to zupełnie inna marka, inni ludzie i inne metody pracy. Obecnie zanim wcisnę enter i zrestartuję usługę muszę przygotować taki usecase na stagingu, poinformować 5 ekip developerskich, a oni kilka grup klientów z dwutygodniowym wyprzedzeniem, że takie działanie będzie mieć miejsce, a następnie o dziwnej porze akcja jest wykonywana pod okiem devów i adminów. Jak widać odstaje to odrobinę od poprzedniego stylu :)

 

Z domeną .guru wyszło tak, że byłem już po prostu zmęczony poszukiwaniami wolnej i w miarę krótkiej domeny .com, więc padło na nowe tldki i wydaje mi się, że wyszło całkiem sensownie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele nowych tld jest wolnych ale gdy kiedyś podawałem "informatykowi" nazwę domeny z nowym TLD ten dopisał sobie .pl na końcu myśląc, że to błąd, więc aż strach sobie wyobrazić jakie teorie powstaną u "JANUSZów" biznesu, którzy nie wiele mają wspólnego z IT lub nowościami internetowymi.. A wśrów tych wcześniej wspomnianych jest wielu bardzo dobrych / dobrze wynagradzających Klientów więc czasami warto pogrzebać za nazwa domeny..

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

coś w tym jest. jak podaje mojego maila w formie imie@nazwisko.pl to od Januszy, a w sumie najczęściej od Bożen dostaje pytanie: czy wp czy o2 na końcu czy jak? Kiedyś jedna maila sobie zapisała i oddzwoniła po 10 minutach "bo chyba maila źle podałem bo nie ma końcówki"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A co ja mam powiedzieć jak podaję maila z końcówką .co?

Ale na pewno .co???, A nie przypadkiem .com?, Nie mogę wpisać takiej końcówki, nieznany typ.., Aj przez pomyłkę wpisało .com :)

I to nie Janusze czy Bożeny jako tako ale wspomniani jako callcenter, support czy banki :)

A jako ciekawostkę jeszcze podam że parę miesięcy wstecz jedna z zagranicznych firm (GoDaddy albo NameCheap) zastąpiła końcówkę .com na .co na jeden miesiąc jako domenę globalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używanie .co to akurat zwyczajnie słaby pomysł właśnie dlatego, że łatwo ją pomylić z najpopularniejszym .com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×