Skocz do zawartości
krzysztof_kf

Serwer dedykowany

Polecane posty

Już zaczyna mnie to wkurwiać. Wordpress ciągle jest aktualizowany oraz wydałem dolary na templatkę i ciągle jest rozsyłany spam. Podejrzewam że to leży po stronie serwera dedykowanego którego utrzymuję w firmie biznes-host.pl miarka po woli się przebiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama maszyna wysyła spam?

Sprawdź sobie w tym wordpressie pliki templatki, zwłaszcza skrypty js.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke wyhamuj, bo nie jesteś u siebie na podwórku..

 

WP aktualizujesz, a wtyczki do niego też? Skoro ciągle spam idzie z tej samej wtyczki, to sprawdź pliki. Pewnie coś sie do jakiegoś dokleiło i po wyczyszczeniu ponownie pobiera zainfekowane pliki. I zapewne nie jest to wina serwera.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wordpressem jak i joomlą są ciągłe jaja na serwerach, ja pisałęm skrypty do fail2bana, aktualnie serwer banuje kilka IP dziennie przez wlaśnie zainstalowanego WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja z joomla nie mam problemów. Mam jedną stronke na nim opartą a brat z 5-10 i wszystko ładnie śmiga i nigdy nie było ani włamu ani śmiecia (odpukać). Oczywiście jak się umie dostosować joomlę do normalnej pracy. Nie pcha się full dodatków i modułów na start bo stanie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki Dodano:

Plik Nowy Wielkość pliku Nowa modyfikacja Nowy Hash /blog/wp-content/themes/budrenoma/blog.php 152 kB 18 października 2015 @ 11:50 94394b1d7378791f867aa8790c88c9f5

 

Jak można porównać z datą dodania spamerskiego pliku z logami serwera w celu odnalezienia luki.

 

Na co patrzeć...

 

Ostatni dostęp

Ostatnia modyfikacja

Ostatnia zmiana

 

Edytowano przez krzysztof_kf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje, że luka znajduje się w wtyczce aksimet. Trochę dziwne bo to była ostatnia wtyczka w wp na którą bym obstawiał, że by się znajdowała luka.

Wszystko czyli co? Nie mów, że pliki dopisują się w jego ścieżce! :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×