Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Microsoft Windows 8.1/10 Pro COA KLUCZ pytanie

Polecane posty

Witam, znalazłem aukcję na której jakiś pan sprzedaje klucze do w8 za tanie pieniądze i chciałbym się zapytać czy jest to opłacalne? czy to jakaś ściema?

http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-10-pro-coa-klucz-dvd-automat-i5714828115.html

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Klucze są na 99,99% lewe.

Jedyny sposób na kupno samego systemu to sklep i wersja BOX.

 

ps. mnie ostatnio Microsoft potraktował lekko z buta, po tym jak zakupiłem laptopa bez systemu i w tym samym zamówieniu dodatkowo wziąłem system. Płyta się zgubiła, z strony Microsoft można pobrać tylko ISO jak się ma licencje BOX/MSDNA i infolinia M$ stwierdziła, że mogę jedynie kupić drugi raz Windows'a, bo nie udostępnią ISO ;)

To tak w kwestii licencji COA etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś:

 

a miało być tak pięknie, okazało się, że klucz produktu, który zakupiłem u tego sprzedawcy został po kilku miesiącach zablokowany i microsoft twierdzi, że jest to piracka kopia, student dorobił sobie, a my w czarnej d. [Odpowiedź z : 18 gru 2014, 12:12 ] Klucze były w pełni legalne, zakupione w sklepie internetowym hurtem :) To że klucz został zablokowany oznacza że nie potrafił pan odpowiednio korzystać z systemu ponieważ na tyle sprzedanych kluczy tylko pana klucz został zablokowany :)

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=26410166&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucze są na 99,99% lewe.

Jedyny sposób na kupno samego systemu to sklep i wersja BOX.

 

ps. mnie ostatnio Microsoft potraktował lekko z buta, po tym jak zakupiłem laptopa bez systemu i w tym samym zamówieniu dodatkowo wziąłem system. Płyta się zgubiła, z strony Microsoft można pobrać tylko ISO jak się ma licencje BOX/MSDNA i infolinia M$ stwierdziła, że mogę jedynie kupić drugi raz Windows'a, bo nie udostępnią ISO ;)

To tak w kwestii licencji COA etc.

 

 

możliwe ze klucz masz na płycie głównej jak to w większości laptopów wtedy samo iso bez znaczenia gdzie pobierzesz ważne żebyś sticker miał który tylko stwierdza legalność systemu, do aktywacji nie jest potrzebny a jak bardzo chcesz iso to Windows 10 jest na stronie ms free

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dzisiaj ceny Windowsów są na tyle niskie w porównaniu do starych czasów że piracenie jest dość mocno żenujące i lipne.

OK, nie każdy zarabia kokosy w postaci najniższej krajowej i mieszka u starszych ale ogólnie rzecz biorąc Windowsy oraz sporo innego softu nie poraża swoją wysoką ceną jak to miało miejsce kiedyś. Fakt, nie kupię nowego systemu za miesięczne zarobki tylko minimum z dwóch miesięcy ale nie trzeba ciułać kasy wiele miesięcy jak miało to miejsce kiedyś.

 

OK, zaraz mi ktoś powie że Adobe CS6 też nie kosztuje majątku, trochę ponad 3 patole i idzie też taką sumę uzbierać. Zgoda, idzie, ale gdzie soft do tych 500 czy 600 PLN a gdzie soft z ceną x5 większą :) Jest sporo mniej osób które są w stanie kupić Adobe CS6 po jednej czy dwóch wypłatach w porównaniu do osób chcących kupić Windowsa, Office czy coś w tym przedziale cenowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ceny Windowsów są na tyle niskie w porównaniu do starych czasów że piracenie jest dość mocno żenujące i lipne.

OK, nie każdy zarabia kokosy w postaci najniższej krajowej i mieszka u starszych ale ogólnie rzecz biorąc Windowsy oraz sporo innego softu nie poraża swoją wysoką ceną jak to miało miejsce kiedyś. Fakt, nie kupię nowego systemu za miesięczne zarobki tylko minimum z dwóch miesięcy ale nie trzeba ciułać kasy wiele miesięcy jak miało to miejsce kiedyś.

 

OK, zaraz mi ktoś powie że Adobe CS6 też nie kosztuje majątku, trochę ponad 3 patole i idzie też taką sumę uzbierać. Zgoda, idzie, ale gdzie soft do tych 500 czy 600 PLN a gdzie soft z ceną x5 większą :) Jest sporo mniej osób które są w stanie kupić Adobe CS6 po jednej czy dwóch wypłatach w porównaniu do osób chcących kupić Windowsa, Office czy coś w tym przedziale cenowym :)

 

 

zapodaj linka do taniego Windowsa przynajmniej 7 i przynajmniej ver pro sticker obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są wersje ze sticker, kupuję zwykłe OEM :)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=121_173&products_id=22341

W7 Pro SP1 x64, cena za PRO trochę większa, wersja Home 399 PLN.

 

do tego oem dodasz kilkaset zloty i masz nowego laptopa z nim :)

Jak juz mam kupować to tylko i wyłącznie box żeby sobie przenosić lic z jednego kompa na inny lub sprzedać a ~600zl za Windowsa to nie jest mało przy takich cenach to juz można mieć komputer z nim

Jedynie teraz gdy 10 będzie "wieczna" zakup ma jakiś sens a dalej to juz tylko zmiana sprzętu co x lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pozwolę sobie nie zgodzić się :)

 

do tego oem dodasz kilkaset zloty i masz nowego laptopa z nim :)

Jakiej jakości będzie taki sprzęt? :) Windows, Office, OneDrive i Pasjans?

 

Jak juz mam kupować to tylko i wyłącznie box żeby sobie przenosić lic z jednego kompa na inny

Kilka razy musiałem przenosić licencje ze starszego kompa na nowszego i nigdy nie miałem żadnych problemów z przenoszeniem licencji.

 

Jedynie teraz gdy 10 będzie "wieczna" zakup ma jakiś sens a dalej to juz tylko zmiana sprzętu co x lat

Trzeba przeczekać aż im wyjdą z głowy dziwne pomysły które bardziej odrzucają niż przyciągają nowych użytkowników (także tych ze statusem migrującym). Jeżeli będą robili tak pod górkę to tego miliarda urządzeń z W10 nie osiągną w najbliższych latach.

Jedno jest pewne - wieczna to jest ludzka głupota (piszę ogólnie, nie pluję do Ciebie czy kogoś innego w wątku) a nie licencja Microsoftu w danej formule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się :)

Jakiej jakości będzie taki sprzęt? :) Windows, Office, OneDrive i Pasjans?

Kilka razy musiałem przenosić licencje ze starszego kompa na nowszego i nigdy nie miałem żadnych problemów z przenoszeniem licencji.

 

pierwszy jakiś tam

http://allegro.pl/lenovo-t510-1600x900-4gb-128gb-ssd-gw-12m-i5561427307.html

 

w pasjans powinien działać :)

 

po co kupować box jak można przenosić lic oem bez końca ?

bo jak czytam to raz przypisany do płyty głównej windows oem ms nie chce przepisać na inna płytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

możliwe ze klucz masz na płycie głównej jak to w większości laptopów wtedy samo iso bez znaczenia gdzie pobierzesz ważne żebyś sticker miał który tylko stwierdza legalność systemu, do aktywacji nie jest potrzebny a jak bardzo chcesz iso to Windows 10 jest na stronie ms free

https://www.microsof...ad/windows10ISO

 

Nie to osobne pudełko ( OEM ) zakupione do laptopa, bo ten sprzęt akurat był bez systemu.

Jasne, tylko co jeżeli nie chce Windows 10 ?

Microsoft ostatnio dziwnie zmienił tą politykę pobierania ISO jeżeli wersja jest OEM.

Wiadomo, że sklep nie sprzeda nikomu BOX do laptopa...

 

Tu masz i nie kombinuj ;)

http://www.x-kom.pl/p/47567-oprogramowanie-systemowe-microsoft-windows-7-professional-pl-64bit-oem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

bo jak czytam to raz przypisany do płyty głównej windows oem ms nie chce przepisać na inna płytę

Nie miałem takiej sytuacji nigdy.

Nie jestem w stanie za to ręczyć, ale ktoś coś kiedyś coś na temat aktywacji systemów Windows odnośnie ilości aktywacji danego klucza po formacie. Jeżeli ilość aktywacji przekraczała jakąś liczbę to trzeba było telefonicznie aktywować dany klucz/ nowo przydzielony. Można prosić o weryfikację tej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A panowie co do windowsa, to można kupić ? http://allegro.pl/windows-7-professional-dvd-naklejka-faktura-i5711929852.html czy to jest to samo co wyżej?

 

kilka miesięcy temu kolega kupił taki wynalazek na allegro windows 7 za jakieś 230zl przysłali WYPALONA płytkę i WYDRUKOWANY na druk kolorowej sticker :)

ale kasę oddali juz po pierwszym emailu kolesia miał SAME pozytyw ponad 1000 na allegro i wszyscy zachwalali w kometach Windowa

 

juz lepiej kup sobie sam klucz za 30zl tak samo "legalny" a po co przepłacać ;)

 

 

 

Nie to osobne pudełko ( OEM ) zakupione do laptopa, bo ten sprzęt akurat był bez systemu.

Jasne, tylko co jeżeli nie chce Windows 10 ?

Microsoft ostatnio dziwnie zmienił tą politykę pobierania ISO jeżeli wersja jest OEM.

Wiadomo, że sklep nie sprzeda nikomu BOX do laptopa...

 

Tu masz i nie kombinuj ;)

http://www.x-kom.pl/p/47567-oprogramowanie-systemowe-microsoft-windows-7-professional-pl-64bit-oem.html

BEZ ZNACZENIA gdzie ściągniesz iso moze byc z torrentow cokolwiek wazne zebys mial sticker potwierdzający prawa do posiadania systemu aktywuje sobie sys na podstawie płyty głównej a iso wywali do kosza

 

Nie miałem takiej sytuacji nigdy.

Nie jestem w stanie za to ręczyć, ale ktoś coś kiedyś coś na temat aktywacji systemów Windows odnośnie ilości aktywacji danego klucza po formacie. Jeżeli ilość aktywacji przekraczała jakąś liczbę to trzeba było telefonicznie aktywować dany klucz/ nowo przydzielony. Można prosić o weryfikację tej informacji?

 

tu nie chodzi o ilość aktywacji tylko o pełną możliwości przenoszenia na inne platformy sprzętowe a nawet sprzedania takiego systemu komuś i z tego co wiem w oem jest to niezgodne z lic

 

 

Oczywiście Możliwe jest przeniesienie systemu operacyjnego w wersji OEM na inną płytę główną w przypadku jej uszkodzenia. Warunkiem koniecznym jest jednak to by płyta była wymieniona na taki sam model. Nie ma takiej możliwości, gdy użytkownik dokona zmiany płyty np. na nowszy model.

Źródło: Odpowiedź e-mail Microsoft.com

 

 

Jezli to nie jest prawda to nie wiem po co wymyślili wersje box :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Oczywiście Możliwe jest przeniesienie systemu operacyjnego w wersji OEM na inną płytę główną w przypadku jej uszkodzenia. Warunkiem koniecznym jest jednak to by płyta była wymieniona na taki sam model. Nie ma takiej możliwości, gdy użytkownik dokona zmiany płyty np. na nowszy model.

Źródło: Odpowiedź e-mail Microsoft.com

Wymieniam płytę na jaką chcę i nikt nie będzie mi dyktował jaki model mam kupić :)

To co Microsoft napisał to sprawa licencji (miejscami zresztą mocno anty-user żeby nie używać dosadniejszych słów) a nie kwestie techniczne. Wymieniałem cały komputer bądź znaczną część podzespołów i nie miałem problemów technicznych z aktywacją danej kopii OEM na nowym/ zaktualizowanym sprzęcie. Licencje czytałem raz na pudełku OEM od Visty Ultimate.

Technicznie gdyby powyższe było niewykonalne to nadal bym siedział na lewych wersjach Windowsa albo na Linuksie. :)

 

Jezli to nie jest prawda to nie wiem po co wymyślili wersje box :)

Żeby wydoić jeszcze więcej kasy za produkt który nie zawsze jest udany :) Kwestie licencji, technicznie zawartość nośnika niczym się nie różni od wersji OEM :)

Jest zakaz sprzedaży OEM bez zestawu komputerowego? To niech się za to ktoś weźmie bo póki co kupując legalną wersję OEM tak naprawdę kupuję ją nielegalnie i zgodnie z tym co Microsoft napisał w EULA nie mam prawa do korzystania z takiej kopii systemu Windows. Gdyby producentowi naprawdę na tym zależało to doprowadziłby do tego że PKB wielu krajów odczuwalnie by spadło poprzez zakaz a właściwie respektowanie tegoż w przypadku wersji OEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam płytę na jaką chcę i nikt nie będzie mi dyktował jaki model mam kupić :)

 

tu nie chodzi o problemy techniczne, pkb legalność czy jej brak itd itp tylko o 100% zgodności z lic albo sie robi to zgdonie albo nie

Jak w lic jest napisane ze instalujący system oem musi podczas tego procesu przebywać w pozycji kwiatu lotosu to tak musi byc, rożne durne sa zapisy ale to sam decydujesz sie na to kilkajac ok ok i dalej dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zarówno ja jak i zapewne wielu innych użytkowników klika "Zgadzam się", "Akceptuję" oraz "Dalej" na zasadzie "zgadzam się, nie będę przestrzegał a teraz ci powiem odwal się". Można wnioskować że takie hmm... 75% przestrzeganie zgodności z licencją robi wiele osób. Wynika z tego że jesteśmy legalni w 75% a nie w 100% :) Czyż to nie absurd :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×