Skocz do zawartości
NetMat

Problem z wordpressem

Polecane posty

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z jedną stroną na serwerze - jest to strona oparta na wordpressie posiada trochę wtyczek i potrzebuje bardzo dużo pamięci... bez 512M w php nie ruszy bo od razu wyrzuca błędy osiągnięcia limitu pamięci, co gorsza pobiera kolosalne zasoby serwera... Dedyka 4x3.0Ggz z 8 GB RAM można zabić po przez odświeżanie strony (wystarszy przytrzymać F5 przez 15-20s) Podczas jednego wejścia widzę 100% jednego rdzenia.

 

I teraz pytanie - co z tym zrobić - a raczej od czego zacząć? Nie wydaje mi się żeby wordpress był taki wymagający - baza danych z której korzysta ta strona na serwerze waży ponad 1 GB, ale nie sądzę aby to był problem... Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych osób jak mogę znaleźć przyczynę problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja WP?

 

Przetestuj wszystkie pluginy - wyłącz wszystkie i odpalaj po kolei a przy tym oglądaj jak to wpływa na obciążenie.

Jak masz taką dużą bazę danych, to może przyda się więcej indeksów na polach w bazie?

 

Paginacja komentarzy też sporo pomaga.

 

Podeślij link do strony to może coś jeszcze można znaleźć.

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z technicznych pytań , czy ta baza danych jest na tym samym serwerze i czy sam serwer jest odpowiednio skonfigurowany? Podeślij również link strony to może sporo pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz i masz możliwość to napisz na PW z danymi FTP do tej strony. Wrzucę skrypt, który pokaże w kodzie czas wykonywania poszczególnych etapów strony (najlepiej w nocy) i stan pamięci w danych momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress wymagający nie jest, ale zależy co na nim zainstalujesz. Ja swego czasu wpakowałem się w jakiś straszny szablon wymagający chyba 14 róznych wtyczek, które zamulały cały serwer. Nigdy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×