Skocz do zawartości
Grzegorz00

Stabilny VPS pod serwer MTA i forum

Polecane posty

Poszukuje stabilnego VPS'a pod serwer na platformie Multi Theft Auto - jest to multiplayer do gry GTA San Andreas, na tym samym VPS chciałbym osadzić forum serwera na silniku MyBB 1.8. Przewidywana ilość osób odwiedzających serwer jednocześnie to 50 osób. Myślałem o mintshost VPS na KVM pakiet Standard, martwi mnie fakt że nie ma żadnego VPS pomiędzy Standard, a professional. Sam nie wiem jakie dokładnie zasoby mi są potrzebne, może wy coś daradzicie macie większe doświadczenie w tej dziedzinie, a może jakiś inny hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś rozdzielić te dwie usługi. Grę wyślij na VPS a stronę na najtańsza usługę hostingową. Jak o VPS-ach mowa to myślę że że gdyby nie KVM to pójście w ofertę MicroVPS.pl było by ciekawym rozwiązaniem dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum i serwer będą miały jedną baze danych ze względu na tak zwany "panel gracza", który będzie wyświetlał informacje o graczu (statystyki, pojazdy, domy itp) na forum, nie będzie to kolidowało w żaden sposób? Wiem, że można oczywiście na innej bazie danych postawić forum/serwer ustawiając odpowiedni host, lecz czy jest to stabilne rozwiązanie? A może dedyk mini od mintshosta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod panel gracza z własnego doświadczenia trochę odradzałbym Ci MyBB. Najpewniej jest to postawić na IPB.

Jeśli chodzi o serwer, wspomniany przez Ciebie pakiet powinien dać radę bez lagów przy 70-80 graczach, więc raczej okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale ostatnio ktoś od nas prosił o dopisanie adresu IP by serwer łączył się z baza danych na hostingu współdzielonym ponieważ chodziło o uruchomienia jakiegoś modułu na forum właśnie tyle że pod IPB. Dlaczego ma kolidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod panel gracza z własnego doświadczenia trochę odradzałbym Ci MyBB. Najpewniej jest to postawić na IPB.

Jeśli chodzi o serwer, wspomniany przez Ciebie pakiet powinien dać radę bez lagów przy 70-80 graczach, więc raczej okej.

Panel gracza (właściwie to to nie będzie, dopiero potem chcemy napisać odpowidnie moduły) początkowo będzie wyświetlał tylko top'ke i liczbę graczy online. Chce chce kraść IP.Board, mam dużo wydatków związanych obecnie ze skryptem (pisze osoba zewnętrzna na zamówienie). Może za 4-5 miesięcy jak odłożę ponownie parę groszy to zakupie licencje i wtedy odważę się przejść na IP.Board, legalne a nie nulledzie.

 

@Edit

 

A mówiłes o tym dedyku czy VPS'ie?

Edytowano przez Grzegorz00 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Na wydajność :-)

Nic nie stoi na przeszkodzie by podpiąć serwer gry pod inną bazę, zauważ, że hooki MyBB / IPB charakteryzują się tym, że nie koniecznie musisz korzystać z jednej i tej samej bazy.
Wystarczy odpowiednio napisać kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@autor

Tak swoją drogą powiem zupełnie offtopem. Jeśli robisz serwer RP to zastanów się trzy razy, czy chcesz wydawać na skryptera itd., bo tu za rogiem ls-rp koduje się pod MTA ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@autor

Tak swoją drogą powiem zupełnie offtopem. Jeśli robisz serwer RP to zastanów się trzy razy, czy chcesz wydawać na skryptera itd., bo tu za rogiem ls-rp koduje się pod MTA ;).

Nie tworzę serwera RP, tylko Truck również na platformie MTA, śmiało mogę powiedzieć, że warto wydać, gdyż skrypt będzie jednym z najlepszych na polskiej scenie MTA, zastosowaliśmy tyle innowacji, że aż brak słów. Przewożenie przedmiotów na autach, ładując je wcześniej wózkami widłowymi na pakę tira, itp. Wiele dostępnych samochodów ciężąrowych typu tir (domyślnie w GTA są tylko trzy, my zaoferujemy już na sam start +6 i do tego każdy oczywiście będzie się różnił przyczepnością, osiągami, przyśpieszeniem i wyglądem), wymiany silników na mocniejsze, skrzynia biegów, cały wygląd naszej maszyny (oczywiście wszystkie wymiany zwiększają/zmiejszają osiągi oraz przyczepność), wymieniłem tylko parę innowacji z kilku dziesięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod ten serwer wystarczy Ci najmniejszy tiktalik lub inny serwer. 50 graczy w MTA nie powinno zająć wiele. W sumie dla testów odpal serwer na instancji w oktawave/tiktalik czy ewentualnie e24cloud i sprawdź jak to będzie wyglądać. W temacie nie jestem od roku, ale nie mogli aż tak MTA popsuć, żeby wymagało potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×