Skocz do zawartości
dragon45

Microvps czy ovh.pl

Polecane posty

Witajcie, zastanwiam się nad wyborem vps pod hosting internetowej gierki 2D (nie jest do niej potrzebny server dedykowany, gdyż jak pisałem, jest to mini gierka online 2D).

I tu zastanawiam się między MicroVPS.pl a OVH.pl

(w cenie 30 zł)

- Mają te same procki, jednak ovh ma 2,4GHz a microvps 2GHz)

- OVH ma więcej miejsca o 10GB

- OVH ma 2.5GB więcej ramu

- OVH jest na KVM zamiast OpenVZ (ponoć KVM ma bardziej stabilniejsze zasoby + jest trudniejszy)

- Obydwa VPS'y mają SSD, na OVH jest w local RAID 10

 

Który VPS będzie wydajnieszy/lepszy do hostingu gry? Za OVH przemawia do mnie więcej ramu + wirtualizacja KVM, za microvps szybka obsługa, lecz gorszę parametry (wiem, że nie są to gwarantowane parametry, że jest to tylko wirtualizacja, a nie serwer dedykowany).

 

Oraz mam kilka pytań

- Czy KVM jest lepsze od OpenVZ?

- Czy w OVH płąci się coś za aktywację/ pierwszy zakup VPS'a ? (za VPS SSD 2 płącę 30 zł brutto, czy po miesiąću ta kwota nie wzrasta?)

- Czy można w OVH płacić przez Paypal?

- Jak ze stabilnością, obsługą w OVH?

- czy założenie konta OVH jest darmowe?

- Czy na OVH jest jakiś wirutalny portfel? Albo coś podobnego?

 

 

Edytowano przez dragon45 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to wiem :-}

Nic tego supportu nie przebije.

 

za support to powini jakąś nagrodę dostać. Jednak w Kwesti technologi wirtualizacji + parametrów OVH wygrywa ( tak mi się wydaję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to wiem :-}

Nic tego supportu nie przebije.

 

 

Kiedyś kupiłem sobie samochód i powiedziałem,że nie będę potrzebował nigdy pomocy drogowej.

Pech chciał, że auto padło w środku lasu prawie przed północą, przyjechali, pomogli, ale nieźle skasowali.

Od tej pory uważam, że support jest ważniejszy od samego opakowania produktu. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Czyli OVH ma klientów w *****

Czyli radzicie brać MicroVps?

Pewnie, że tak.

Z supportu będziesz bardzo zadowolony, z samej usługi również ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Mają te same procki, jednak ovh ma 2,4GHz a microvps 2GHz)

Mhz nie jest równy mhz - nawet na takich samych procesorach ;)

 

testowaliśmy jakąś usługę konkurencji co teoretycznie miała praktycznie identyczne procki jak my (tylko 4 rdzeniowe a nie 6) i nasze pół rdzenia było wydajności ich całego - i to w godzinach porannych więc to nie była kwestia obciążenia :)

 

edit:

 

Zapomniałem dopisać - OVH podobno potrafi ostrzec jak za bardzo jeździć się po prockach na tych VPS classic czy coś - nie wiem czy to się zmieniło czy nie...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, dlaczego nie wprowadzicie do oferty wyników Unixbencha zamiast MHz? ;)

 

Bartku, skoro już się tak upierasz to daj przykład i pierwszy wprowadź, niech inni ida twoim śladem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cholera, OVH mnie zaskoczyło :o

Wysłałem do nich 2 zapytania na maila

(jedno w sobotę, drugię w niedzielę)

I po 2-3 godzinach, dostałem odpowiedz :o

 

* Pewnie jak bym kupił u ich VPS/Hosting strony lub coś innego, to bym już odpowiedz nie dostał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, dlaczego nie wprowadzicie do oferty wyników Unixbencha zamiast MHz? ;)

Mi się wydaje, że benchmarki nie zawsze dają dobry pogląd na wydajność - w przypadku porównania tej samej serii procesorów (ewentualna różnica w modelach) wyniki są jako tako miarodajne - kiedy porównujemy różne architektury wyniki się już rozjeżdżają.

 

Już nie mówiąc o wiarygodności i spiskach w okół takich testów "bo to przeprowadzane na pustym serwerze" itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip chlip serwer za 24 pln nie ma super ochrony ddos chlip chlip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip chlip serwer za 24 pln nie ma super ochrony ddos chlip chlip

 

Tutaj się nie zgodzę. OVH radzi sobie z tym całkiem dobrze. Podam przykład:

 

Usługa to voicechat teamspeak3 działająca na porcie UDP 9987. Jest DDoS ( np. za pomocą ts3fuck.php )

 

OVH: Blokuje kompletnie ruch na porcie UDP 9987. Reszta usług na serwerze VPS jest dostępna. Automatycznie dostaję informację na mail kiedy zaczyna się atak i kiedy kończy.

 

Microvps: Wyłącza VPS`a i ustawia status zablokowany. Brak możliwości włączenia ponownie VPS`a ( trzeba czekać na wyjaśnienie z support`em np. cały dzień )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba i nie polacam żadnego z nich.

Jeśli już miałbym brać to OVH mają lepszą ochronę przed DDoS.

Microvps nie ma wcale.

 

Napiszę to tylko raz bo więcej mi się nie chce i nie mam również czasu.

 

Obserwuje od jakiegoś okresu nagonkę na MicroVPS więc warto zauważyć jeden bardzo istotny element = CENA .Biorąc go pod uwagę MicroVPS jak również/lub (wybierz właściwe) tworzy on ofertę usług MICRO ,która idealnie nadaje się pod utrzymanie stron internetowych ,poczty i tym podobnych innych rozwiązań hostingowych opartych na rozsądku i wiedzy.

Jeżeli ktoś zakłada ,że za kwotę od 12.30zł do 36.60zł utrzyma na tej usłudze durnowatego, niezabezpieczonego kolejnego TSa to się grubo myli. Jeżeli wspomniany TS będzie dodatkowo pod ilość osób XXX to biorąc pod uwagę cenę warto odrobinę się zastanowić ile realnie potrafi taka usługa utrzymać biorąc pod uwagę wszystkie elementy wliczając w to wiedzę jak również podobne rozwiązania serwerów głosowych które same w sobie posiadają lepsze zabezpieczenia.

Jeżeli również zakłada się że z każdą bzdurą będzie klient mógł napisać do supportu również się myli bo rozmawiamy o usłudze ,której koszt zakupu jest bardzo mały!

 

Dlaczego osobiście szanuje usługi MicroVPS? Ponieważ stworzyli rozwiązanie/usługę opartą na przemyślanych elementach na ofercie skończywszy ,która doskonale wypełnia pewną lukę na rynku usług o takim profilu.

 

Czy OVH jest lepsze? jest przede wszystkim inne ponieważ na dzień dobry ma w dupie klienta, wsparcie techniczne jest ale wyrywkowo ,dzieciaki z usługami typu TS zakopują i wywożą do lasu. To ostatnie to żarcik ale mam nadzieje że nabierze mocy. A tak na marginesie posiadanie TS to nie jest sztuką tylko w 80% posiadają go dzieciaki które przyjmują na klatę brak pomysłu na coś ciekawego byle by tylko zabłysnąć.

 

Szczerze trzymam kciuki za MicroVPS i ich dalszy rozwój/losy a tym samym za dodatkową opcje w panelu skanującą twarze klientów by wyeliminować narybek a pozostawić tych , którzy naprawdę wiedzą (z naciskiem na wiedzą) jak wykorzystać tak fantastyczną usługę.

 

Tyle z mojej strony, jak kogoś uraziłem nie było to zamierzone lecz treść zdań mogła wymagać użycia takiej a nie innej formy.

 

Miłego popołudnia

Tomek

 

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc go pod uwagę MicroVPS jak również/lub (wybierz właściwe) tworzy on ofertę usług MICRO ,która idealnie nadaje się pod utrzymanie stron internetowych ,poczty i tym podobnych innych rozwiązań hostingowych opartych na rozsądku i wiedzy.

Niestety, DDoS-em można oberwać niezależnie od wiedzy i rozsądku. Wybieranie dostawcy bez żadnej ochrony oznacza, że przyjmujemy to ryzyko na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale istnieją reverse proxy np. nalsec.com oferujący pakiet filtracji na port UDP oraz TCP i zwykly reverse proxy pod strony www.

 

Teamspeak to specyficzna usługa, którą atakują i będa atakować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×