Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie

Aruba Cloud

Aruba Cloud

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
432 odpowiedzi na ten temat

Aruba Cloud

#21 SchErk

SchErk

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów
  • Firma:Newbie

Napisany 17 listopad 2015 - 22:04

Server na VMware chodzi ok tylko ten ich panel kontrolny jest koszmarny.. dla osób z cierpliwością :) aż dziw, że nowa firma w XXI wieku ma tego typu przestarzały interfejs.

Według mnie liczy się funkcjonalność i działalność panelu niż jego wygląd :)

Dwie instancje sinusbot pod bota muzycznego do ts3 chodzą swietnie na 1 pakiecie :)

Edytowany przez SchErk, 17 listopad 2015 - 22:04.

#22 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 04:39

Jeśli chodzi o obrazy systemów operacyjnych to mi osobiście bardziej do gustu przypadła aruba - pewnie dlatego, że można wgrać własny system operacyjny, zaszyfrować partycje i cieszyć się z absolutniej prywatności :)

VPS nie oferuje żadnej prywatności, bo operator ma pełny dostęp do pamięci serwera i może z powodzeniem wyciągnąć klucz do partycji, jeśli zechce (albo zostanie przekonany nakazem). Zresztą, może po prostu czytać dane, kiedy masz włączony serwer.

#23 kkamil

kkamil

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Firma:Samsung
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:K

Napisany 18 listopad 2015 - 09:37

Masz rację "absolutna prywatność" to przesada - da się zrzucić pamięć serwera i wyłuskać klucze do odszyfrowania dysku. Ale nie można też mówić, że to "żadna prywatność" - w końcu wymaga to od adminów pewnej wiedzy i jest czasochłonne.

Czy możesz rozwinąć co miałeś na myśli pisząc o "czytaniu danych, przy włączonym serwerze"? Niby jak?

#24 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1192 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 11:05

Jakkolwiek loguje się na Twój serwer i ma dostęp do danych. Słabą rekomendacją jest założenie, że administracja jest niekompetentna i dlatego nie wyciągnie klucza ;)

To, co piszesz, ma sens, jeśli weźmiesz serwer dedykowany. Wtedy to jest prawdziwa bariera. Do przełamania, ale nie łatwo.

#25 Filip Nowacki

Filip Nowacki

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 542 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:35

Mam od wczoraj, założyłem w DC Italy 2.

Nie narzekam - nginx, php i mariadb chodzą tak jak powinny chodzić.

Szkoda tylko że support tak mało pomocny - prosiłem ich o listę przykładowych IP z wszystkich datacenter abym mógł sobie sprawdzić ping i traceroute, to nie chcieli udostępnić i zaproponowali jedynie wykorzystanie na to tego kuponu za 43 PLN :/ Kapa marnować 4 zł na 5 min testów na każdym z serwerów.

DC Italy ~70pingu

Niemcy ~50 ale tu jest problem z wydajnością - przynajmniej na smarcie

UK ~50

Reszty nie testowałem

#26 adifpll

adifpll

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 79 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 12:44

Również posiadam usługę od wczoraj jak na razie mogę polecić (DC2 Italy) support bardzo pomocny nic się nie zacina, download 800mb/s upload na poziomie 200mb/s

transfery na dysku przeogromne chyba że to zasługa chmury +- (1.1gb/z)

#27 Kamikadze

Kamikadze

Poziomka

• Firma Bronze
  • 5794 postów
  • Firma:HitMe.pl [profil prywatny]
  • Imię:Emil
  • Nazwisko:Marszalec

Napisany 18 grudzień 2015 - 14:37

Ktoś umie się do tego zalogować?

Mam konto, dostałem dwa maile z utworzeniem konta i kontaktu, ale loginu nie ma w bazie (jakiś ciąg cyfr). Potwierdzanie vouchera to też jakaś porażka...

Skonfiguruj.pl - Skonfiguruj swój serwer!

SerwerStatus.pl - Darmowe monitorowanie Twoich serwerów!

GameStatus.pl - Darmowe monitorowanie serwerów gier!

imgURL.pl - Darmowy hosting obrazków!

#28 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 590 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 18 grudzień 2015 - 14:41

Przy takich cenach vps-y z aruby staja sie źródłem ataków ddos.  Dzieciarnia znalazła sobie tani sposób do "hackierki".

Hosting, domeny bez zobowiązań

#29 kovalsky

kovalsky

Często na forum

• Użytkownicy
  • 67 postów
  • Imię:Paweł

Napisany 18 grudzień 2015 - 14:50

@Kamikadze

Administracja klienta: http://klient.arubacloud.pl

Logujesz sie tymi danymi z meila "Potwierdzenie dodania użytkownika". Mają troche pomieszane to.

W zakładce usługa masz link do panelu zarzadzania serwerami i tu logujesz się tymi danymi z meila "Potwierdzenie aktywacji usługi FORPSI Cloud"

Edytowany przez kovalsky, 18 grudzień 2015 - 14:51.

#30 Kamikadze

Kamikadze

Poziomka

• Firma Bronze
  • 5794 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 14:55

@Kamikadze

Administracja klienta: http://klient.arubacloud.pl

Logujesz sie tymi danymi z meila "Potwierdzenie dodania użytkownika". Mają troche pomieszane to.

W zakładce usługa masz link do panelu zarzadzania serwerami i tu logujesz się tymi danymi z meila "Potwierdzenie aktywacji usługi FORPSI Cloud"

Udało mi się ;)

Na stronie za to trafiłem na 4-5 paneli logowania każdy do czegoś innego. Mogliby to zamknąć w jednym miejscu dla prostoty.

#31 NetMat

NetMat

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 487 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 10:30

Jeśli to wszystko stoi na VMware to albo dokładaja sporo do biznesu, albo łamią umowę VMware i sprzedają te serwery na nielegalnym oprogramowaniu... Zgodnie ze zmianami, które miały miejsce jakiś rok temu - żaden dostawca nie ma prawa sprzedawac/udostepniac serwerów virtualnych na zwykłych licencjach typu - essentials, standard czy enterprise (poniewaz sa one dla małych, srednich, duzych firm, które uzywaja tego oprogramowania tylko i wylacznie w celach wlasnych) - od roku czasu firma VMware wprowadziła zmiany w których rozlicza każdego usługodawce per VM - czyli juz nie płaci sie za licencje tylko licencje dają za darmo a potem rozliczają z kazdej virtualnej maszyny.

*Mimo najwyzszych licencji jakie uzywalismy (enterprise plus) musielismy wszystko zmienic na nowe. Dziala to teraz tak iz tworzymy dedykowaną VM dla VMware na hoscie i ona zlicza wszystkie VM i tworzy raport dla VMware.

Pozdrawiam.

Edytowany przez NetMat, 21 grudzień 2015 - 10:32.

#32 Misiek08

Misiek08

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1157 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 02:32

Czy ma ktoś dokładniejszy test uploadu? Zastanawiam się ile to jest warte.

Konfiguracja nginx, php-fpm, serwery gier, gotowe systemy. Streaming audio, wideo na żywo. VoD. Obsługujemy nawet 30-50tys. odbiorców!

Twoja strona działa wolno? Jeżeli nie przeliczasz prognozy pogody dla każdej odsłony to może działać szybciej.

Zapewniam również wysoką dostępność oraz wstępną obronę przed atakami dla stron WWW (inne usługi po kontakcie też mogą zostać uruchomione).

#33 Kamikadze

Kamikadze

Poziomka

• Firma Bronze
  • 5794 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:46

Napisz na pw podrzuce ci dane do vmki bo nie używam.

#34 EvoBattle

EvoBattle

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów
  • Firma:BlazingFast.io

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:36

Przy takich cenach vps-y z aruby staja sie źródłem ataków ddos.  Dzieciarnia znalazła sobie tani sposób do "hackierki".

To oczywiście niesie za sobą solidne skutki. Co raz więcej providerów całkowicie wycina ich bloki.

#35 kkamil

kkamil

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Firma:Samsung
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:K

Napisany 30 grudzień 2015 - 09:52

W serwisie Aruba trzeba płacić za serwery na miesiąc z góry, z kolei do ataków ddos o wiele bardziej opłaca się skorzystać z serwisów, które naliczają opłaty godzinowo - wtedy koszta wychodzą znacznie mniejsze.

Np. za wykupienie 1000 serwerów i wykonanie ataku w arubie trzebaby zapłacić 4000 zł, natomiast za wykupienie sobie 1000 serwerów na 2 godzinki po cenie z tiktalika: 20 zł. Poza tym Aruba oferuje bardzo średni internet. Naprawdę nie sądzę, żeby stali się oni jakimś znaczącym źródłem ataków ddos i żeby providerzy wycinali ich ruch.

#36 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1192 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 10:37

Na żadnej chmurze nowy klient znikąd nie dostanie 1000 serwerów.

#37 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 590 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 30 grudzień 2015 - 10:46

@kkamil Chyba jesteś specjalistą od ataków ddos?

Hosting, domeny bez zobowiązań

#38 Misiek08

Misiek08

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1157 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 14:46

@kkamil Chyba jesteś specjalistą od ataków ddos?

Nie, po prostu używa mózgu.

Aruba to taka chmurka, ale nie chmurka. Mają tego vSphere, czy cokolwiek od VMWare, ale łącz już niezbyt dużo no i to nadal Forpsi, czyli AlphaNet, czyli w sumie firma, która jeszcze działa na sofcie z 19xx.

Myślałem, że w końcu jakaś firma obok klientów, którzy potrzebują procesora i pamięci zostawia miejsce na klientów, którzy potrzebują łącza i dlatego dają port 1G bez limitów w godzinowym rozliczeniu (żeby wszystkie zasoby były używane przez różnych klientów). No niestety upload jest... słaby.

EDIT: Jest trochę lepiej, chyba "matka" się taka trafiła. Nie ma rewelacji na razie, ale jest już całkiem ok. Testowałem już kilka VMek i da się jakoś żyć. Postaram się wygenerować większy ruch na grupie instancji i wtedy sprawdzić.

Edytowany przez Misiek08, 30 grudzień 2015 - 17:54.

Konfiguracja nginx, php-fpm, serwery gier, gotowe systemy. Streaming audio, wideo na żywo. VoD. Obsługujemy nawet 30-50tys. odbiorców!

Twoja strona działa wolno? Jeżeli nie przeliczasz prognozy pogody dla każdej odsłony to może działać szybciej.

Zapewniam również wysoką dostępność oraz wstępną obronę przed atakami dla stron WWW (inne usługi po kontakcie też mogą zostać uruchomione).

#39 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 16:40

Ja postawiłem sobie TSa + ISP Config, gdzie nie ma żadnego ruchu i jestem jedyną osobą na TSie to mimo wszystko wieczorem lubi mnie kilka razy rozłączyć.

#40 EvoBattle

EvoBattle

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów
  • Firma:BlazingFast.io

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:26

Naprawdę nie sądzę, żeby stali się oni jakimś znaczącym źródłem ataków ddos i żeby providerzy wycinali ich ruch.

Mówię Ci to jako firma, która odbiera około 95-104 tyś ataków w infrastrukturę każdego miesiąca. Zaufaj mi, wiem co mówię.  :wub: My ich nie wycieliśmy, gdyż nie stanowią ogromnego zagrożenia, aczkolwiek są częstym sourcem ataków i znam przynajmniej 7 firm, które na stałe wycięły ich bloki. 

Edytowany przez EvoBattle, 08 styczeń 2016 - 17:27.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników