Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paweł Spychalski

Problem z domeną

Polecane posty

Witam.

 

Bawiłem się po raz kolejny z konfiguracją BINDa na VPS od ovh.pl no i... ty mrazem się poddałem. :/ Potrzebuję serwera z podpiętą domeną szybciej, więc postanowiłem zrobić to przez CloudFlare. Wszystko ładnie pięknie skonfigurowałem, dodałem domenę no i podane przez CloudFlare nameservery wpisałem w DNSy w panelu od domeny(także na ovh.pl).

 

Domena: pscom.pl

 

Jednak dalej... Coś nie działa. Allleeee cooo....? Mógłby mi ktoś pomóc, nakierować mnie?

Na VPS jest oczywiscie serwer Apache, który ma virutalnegohosta default ustawiionego na przechwycanie czegokolwiek, więc... Powinna domena wyświetlić odpowiednią zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety kiedy na nią wchodzę to otrzymuję wiaodmość, że "Nie odnaleziono serwera".

Kiedy sprawdzam DNSy w intoDNS, to pokazuje mi, że nameservery są pod innym IP niż mam je ustawione... dlaczego?

 

www.intodns.com/pscom.pl

 

A ma taką treść, bo się denerwuję, bo co jakiś serwer konfiguruję mój, to zawsze najwięcej zabawy z BIND-em jest...

Edytowano przez Paweł Spychalski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapominasz, że DNS w dużej mierze opiera się na rozsianych wszędzie dookoła tymczasowych kopiach. O 17-tej Łukasz napisał Ci, że wszystko wydaje się działać, a niecałą godzinę później widziałem, że ponownie oddelegowałeś domenę na serwery nazw OVH. Teraz od godz. 22:53 masz wszystko na 51.....154: "ERROR 00001-START".

 

Pamiętaj, że TTL wpisów na a-dns.pl, c-dns.pl itd. wynosi 24 godziny, teoretycznie więc tyle może zająć propagacja (przedawnienie się starych rekordów DNS i pobranie nowych wpisów ze źródeł) po każdorazowej zmianie przez Ciebie delegacji dla domeny na coraz to kolejne DNSy (choć z reguły dzieje się to szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy jeszcze dodać, że uwzględniając częstotliwość aktualizacji przez NASK strefy DNS .pl i okien technicznych/serwisowych, od zlecenia zmiany delegacji do rzeczywistej aktualizacji strefy .pl może minąć od 5 minut (w optymistycznym przypadku) do skrajnie pechowych niecałych 2 godzin (zlecenie o 7:41).

 

Więcej na http://www.dns.pl/porozumienie/dostep.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×