Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Wybór kamery FHD

Polecane posty

Gość Pokuć

Jako że powoli zbliżąją się święta (grudzień) zastanawiam się powoli co by sobie kupić pod choinkę. Pomysłów jest kilka a jeden z nich to kamera Full HD. W temacie kamer jestem zielony niestety a wymagania mam spore :)

 

- Jakość nagrywania Full HD (ew. 4K jeżeli jest sens),
- Dobry zoom optyczny, chciałbym przybliżać obiekty oddalone max o dwa kilometry które będą powoli zbliżały się w moim kierunku (pociągi),

- Dobra jakość dźwięku - filmiki mają iść na YouTube,

- Podczas kręcenia zoomem żebym nie słyszał na nagraniu tego faktu to jest że kręcę zoomem :) Moja obecna kamerka JVC (kupiona w 2007 roku) ma tę paskudną wadę że słychać korzystanie z przełącznika od zoomu a pilot znów przybliża bardzo szybko i się nie bardzo nadaje...

- Brak innych dźwięków wewnętrznych podczas kręcenia i jednoczesnego zmieniania czegoś w ustawianiach etc.,

- Opcja włożenia karty o sporej pojemności (opcje z HDD nie bardzo bym chciał...),

- Budżet do dwóch tysięcy PLN.

 

Opcje dodatkowe:

- możliwość sterowania z tabletu/smartfonu (tylko dedykowane oprogramowanie)

- przesyłanie filmów przez sieć bezprzewodową na dysk czy bezpośrednio na YouTube.

- Mile widziany jeszcze jakiś porządny program do obróbki i edycji filmów. Może być jako osobno zakupiony (tylko nie rzucajcie mi softem za 10 patoli :))

 

Ogólnie zależy mi żeby kamera była dobra, solidna i wytrzymała. Kręcenie będzie miało głównie w leśnej głuszy bądź na polu. Oświetlenie często będzie lipne (tylko źródło światła naturalnego) toteż zależy mi żeby w godzinach wczesnoporannych czy raczej wieczornych jakość obrazu nie była tragiczna. Podobnie w porze zimowej kiedy pada, sypie i wieje i jest szaro :)

Statyw mam więc przyda się też opcja zamontowania kamery do niego :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wysokie wymagania względem budżetu.

 

Z tego co piszesz to szukasz profesjonalnej kamery za cenę kamery budżetowej i na pewno tak się nie da. Przerabiałem ten temat dwa razy i raz zatrzymałem się na sprzęcie w kwocie 3 tys. za kamerę JVC gc-px100, kolejny raz kiedy szukałem podobnego sprzętu co ty zatrzymałem się na kwocie grubo ponad 7 tys. za sony fdr ax100, z tym że miałem możliwość skorzystać z cashbacka i sprzęt kupiłem nieco taniej, bo oddali mi 200 euro. I tak do kamery JVC nie dostałem nic, żadnego oprogramowania, sterowanie smartfonem zmniejszało ilość klatek o połowę. Kamera od Sony ma zwykły pilot na podzerwień plus możliwość sterowania smartfonem bez żadnych strat, oraz dostałem oprogramownie sony movie platinum warte jakieś 300 złotych, czyli kamera w sumie kosztowała mnie 1100 złotych mniej.

 

Wszystkie twoje wymagania spełni kamera Sony fdr ax100 :D ewentualnie mozesz dołożyć jeszcze raz tyle co masz przeznaczone i kupic tanszy odpowiednik bazujacy na tej kamerze czyli Sony fdr-ax33. Kamery JVC Ci nie polecę bo mi trafił się model, który przegrzewał się przez co kamera gubiła ostrość i traciła kolory.

 

A najtańszym rozwiązaniem żeby nie słyszeć pracującego zoomu jest zakup zewnętrzengo mikrofonu najlepiej kierunkowy. Wtedy masz na 100% wyeliminowane jakiekolwiek odgłosy kamery na nagraniu. Oczywiście kamera musi mieć wejście na zewnętrzny mikrofon.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kurcze, kamera za 10 patoli to zdecydowanie odpada, za 7 patoli takżę :)

Chyba odpuszczę temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestrator: Tascam DR-40, bo ma wejścia XLR z Phantomem

Mikrofon: Rode NTG2, na kamerach się nie znam, ale chyba klasyk wśród operatorów ;)

 

Jaką masz kamerę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Proponujecie mi chyba zbyt profesjonalny sprzęt jak na moje wymagania i warunki finansowe.

Chcę kręcić takie filmy jak ten

w tym miejscu i w okolicach i zależy mi żeby na dużym ekranie (47 cali) w jakości Full HD wyglądało to dobrze i żeby miało to odpowiednie brzmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokuć jak twoja kamera JVC wciąż dobrze nagrywa i ma wejście na mikrofon to dokup jakiś mikrofon najlepiej kierunkowy i sprawę odgłosów z wnętrza kamery będziesz miał załatwioną. Nie będziesz potrzebował kupować nowego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Działać działa dobrze ale nie nagrywa w jakości HD co powoduje że na monitorze 20.1 cala przy rozdziałce 1680x1050 i na telewizorze 47 cali przy rozdziałce 1920x1080 obraz wygląda po prostu trochę słabo.

Poza wrzucaniem i montowaniem filmów chciałbym sobie od czasu do czasu odtworzyć je na telewizorze, w łapie trzymać zimny browar świeży i się zrelaksować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To szukaj kamery FHD z dobrym zoomem żeby CI odpoiwadał oraz żeby miała wejście na mikrofon i dokup sobie jakiś kierunkowy. To jest najlepsze rozwiązanie bo nawet jak zoom bedzie piłował to nie będzie słyszalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×