Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kawasaki

VestaCp jak dodać aby każdy użytkownik otrzymał subdomenę ?

Polecane posty

Witam Serdecznie,
Potrzebuję pomocy w konfiguracji panelu vestacp na vps, przekierowałem domenę zakupioną w ovh.pl na ip mojego vps, a dodając główną domenę w panelu wpisałem dns z ovh jakie mam przypisane do domeny, wszystko od razu zadziałało, stronka się otwiera poprawnie tak jak powinna.
Mam tylko problem, ponieważ chciałbym aby każdy nowo utworzony użytkownik otrzymał subdomenę, taką jaką ma nazwę użytkownika [login] np. stasiek to jego login, więc automatycznie jak założe mu konto to będzie jego strona otwierała się pod stasiek.mojadomena.pl.
Pomożecie? Jak to zrobić i jak skonfigurować ten panel, aby samo to tworzyło ?
Aktualnie tworzy domeny w katalogu "admin", a nie w katalogu utworzonego użytkownika.
Nakierujcie mnie chodziaż jakoś.
Z góry dziękuję !




Okey, ogarnąłem to, że tworzy folder tam gdzie powinnen, tzn. w folderze użytkownika, natomiast nadal to nie można przez przeglądarkę wejść na tę subdomenę, nie wyszukuje takiej strony.

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

W konfiguracji strefy w DNS możesz skorzystać z wildcarda ("*"). Mając go ustawionego *.twojadomena.pl (wszystko, jeśli jawnie nie jest skonfigurowane inaczej) będzie kierowane na serwer. Przy zakładaniu nowego konta bedziesz wtedy potrzebował tylko skonfigurować vhosta dla użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji strefy w DNS możesz skorzystać z wildcarda ("*"). Mając go ustawionego *.twojadomena.pl (wszystko, jeśli jawnie nie jest skonfigurowane inaczej) będzie kierowane na serwer. Przy zakładaniu nowego konta bedziesz wtedy potrzebował tylko skonfigurować vhosta dla użytkownika.

Przepraszam Cie, ale jestem totalnym laikiem i nie rozumiem kompletnie nic...

Możesz krok po kroku mi napisać, co gdzie wpisać, bo wpisałem tak jak kolega wyżej powiedział z tym rekordem @ A ip i nic nie działa, tzn. nie tworzy subdomeny.

Jak dodam użytkownika jako admin a potem się na niego zaloguję i utworzę w zakładce WEB stronę, to tworzy folder o nazwie takiej jak powinna być subdomena, ale jak sie wpisuje to nie działa, pisze że nie ma takiej strony internetowej.

Dziekuje za odpowiediz !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wime jak to zrobiłem, ale jakoś to działa, tzn. tworzy folder no i jak się poczeka z kilka godzin to ta subdomena w sumie działa.
Teraz mam pytanie chyba ostatnie, czy da się zainstalować team speak 3 serwer jak ma się vespę zainstalowaną, bo próbuje na każdy sposób i nie działa...
Najlepiej chciałbym to zrobić, żeby utworzyć użytkownika albo ręcznie przez ssh, albo po prostu przez panel i stworzyć serwer do ts3 pod subdomeną ts3.hexakill.pl .
Tylko jak to zrobić ?
Pomożecie? Z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdybyś ustawił wildcard w strefie w konfiguracji DNS działało by w sumie od ręki, jak tylko utworzony zostałby nowy vhost.

Da się zainstalować serwer ts3. Utwórz użytkownika ręcznie w systemie nie przez panel i na tym koncie uruchom serwer ts3. W konfiguracji domeny utwórz rekord A dla ts3.hexakill.pl i w sumie to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem straszny z tym ts3, ponieważ po reinstalacji systemu i postawieniu serwera ts3 wszystko sie ładnie odpalilo, ale po instalacji vestacp panel i ponownym postawieniu serwera on się już nie odpala, znacyz się odpala wszystko token się wyświetla, ale nie da się wejść na serwer, wpisuje ip tak jak wcześniej i raz działą, po instalacji panelu już nie działa, próbowałem cały czas i po instlaacji panelu no nie ma siły, żeby odpalił sie prawidłowo, jaki jest tego powód ? Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu wyskoczyło dokładnie to:

Chain INPUT (policy DROP)
target     prot opt source               destination
fail2ban-ssh  tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dport                                                                                                                                                             s ssh
fail2ban-VESTA  tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:8083
fail2ban-MAIL  tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dpor                                                                                                                                                             ts smtp,ssmtp,submission,2525,pop3,pop3s,imap2,imaps
fail2ban-SSH  tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports h                                                                                                                                                             ttp,https
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports f                                                                                                                                                             tp,12000:12100
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpt:domain
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports s                                                                                                                                                             mtp,ssmtp,submission,2525
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports p                                                                                                                                                             op3,pop3s
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports i                                                                                                                                                             map2,imaps
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports m                                                                                                                                                             ysql,postgresql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:8083
ACCEPT     icmp --  anywhere             anywhere
ACCEPT     all  --  Kawasaki             anywhere
ACCEPT     all  --  localhost.localdomain  anywhere
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ftp-data
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ftp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:smtp
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp spt:domain
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:http
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:https
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:pop3
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp spt:ntp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:imap2
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:mysql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:postgresql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:http-alt
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:8433
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:8083
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spts:12000:121                                                                                                                                                             00

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain fail2ban-MAIL (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-SSH (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-VESTA (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-ssh (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain vesta (0 references)
target     prot opt source               destination

Co dalej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firewall ustawia się na politykę DROP, więc zdropuje wszystko, co nie jest zaakceptowane w regułkach.

To powinno pomóc:

iptables -A INPUT -p udp --dport 9987 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 10011 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 30033 -j ACCEPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bartosz za odpowiedzi.
Nadal nic. To samo, serwer się odpala, ale nie da się na niego wejść.
Ostatnie logi z ts3:

2015-09-03 20:56:09.593020|INFO    |ServerLibPriv |   | TeamSpeak 3 Server 3.0.11.4 (2015-08-18 13:30:34)
2015-09-03 20:56:09.593163|INFO    |ServerLibPriv |   | SystemInformation: Linux 2.6.32-042stab108.8 #1 SMP Wed Jul 22 17:23:23 MSK 2015 i686 Binary: 32bit
2015-09-03 20:56:09.593209|INFO    |ServerLibPriv |   | Using hardware aes
2015-09-03 20:56:09.594156|INFO    |DatabaseQuery |   | dbPlugin name:    SQLite3 plugin, Version 2, (c)TeamSpeak Systems GmbH
2015-09-03 20:56:09.594213|INFO    |DatabaseQuery |   | dbPlugin version: 3.6.21
2015-09-03 20:56:09.698269|INFO    |DatabaseQuery |   | checking database integrity (may take a while)
2015-09-03 20:56:10.182946|WARNING |Accounting    |   | Unable to find valid license key, falling back to limited functionality
2015-09-03 20:56:10.683154|ERROR   |Accounting    |   | local accounting reports an already running instance, instance will shutdown
2015-09-03 20:56:10.683245|ERROR   |ServerLibPriv |   | Server() error while starting servermanager, error: instance limit reached


Kolejno kod tak jak wcześniej o co mnie Bartosz prosił, po wpisaniu komend może coś się zmieniło:


Chain INPUT (policy DROP)
target     prot opt source               destination
fail2ban-ssh  tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports ssh
fail2ban-VESTA  tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:8083
fail2ban-MAIL  tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports smtp,ssmtp,submission,2525,pop3,pop3s,imap2,imaps
fail2ban-SSH  tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports http,https
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports ftp,12000:12100
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpt:domain
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports smtp,ssmtp,submission,2525
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports pop3,pop3s
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports imap2,imaps
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             multiport dports mysql,postgresql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:8083
ACCEPT     icmp --  anywhere             anywhere
ACCEPT     all  --  Kawasaki             anywhere
ACCEPT     all  --  localhost.localdomain  anywhere
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ftp-data
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ftp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:ssh
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:smtp
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp spt:domain
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:http
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:https
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:pop3
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp spt:ntp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:imap2
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:mysql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:postgresql
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:http-alt
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:8433
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spt:8083
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp spts:12000:12100

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain fail2ban-MAIL (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-SSH (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-VESTA (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain fail2ban-ssh (1 references)
target     prot opt source               destination
RETURN     all  --  anywhere             anywhere
RETURN     all  --  anywhere             anywhere

Chain vesta (0 references)
target     prot opt source               destination

Bardzo Proszę o pomoc :(
Co to się dzieję z tym :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żebyś dodał te trzy ACCEPTY. Może Vesta to jakoś nadpisuje?

 

TS daje Ci wyraźny komunikat, że przekroczono limit uruchomionych, darmowych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie coś hosting nawala, bo w ogólę serwer się wyłączył i nie moge go włączyć, a pisali coś o możliwej przerwie w nocy, także poczekam do jutra i nadal będę pisał sprawozdania.
Dziękuję Bartoszu za pomoc.

Nadmienie jednak, że na serwerze jest tylko i wyłącznie 1 serwer ts3 zainstalowany, próbowałem wyłączyć całkowicie firewall przez veste, w panelu admina, myślisz że to pomoże co kolwiek ?
Bo mogę zablokować wszystkie accepty jakie sa tam dostępne.





Postanowiłem zacząć od początku, no i zrobiłem reinstal i zadziałał serwer od razu, zainstalowałem ts3 i śmiga wszystko pięknie, zacząłem włąśnie instalację vesta, zobaczymy co się wydarzy tym razem :(


Bartek i sytuacja wygląda tak:
Zainstalowałem ts'a na czystym vps, bez niczego oprócz zaktualizowania go, włączyłem serwer i bez wyłączania go zacząłem instalacje panelu, kiedy tylko się skończyła od razu przerwało połączenie z ts3 no i nie da się na niego wejść aktualnie. Już nie mam siły, co tak blokuej tego ts'a :( !
Pomóżcie!



P.S Po wyłączeniu w panelu firewall jest crash serwera i nie da się nic zrobić oprócz albo wgrania backupu, albo reinstalacji systemu, nie pomaga kompletnie nic, nie mam już kompletnie pomysłów.

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie sieci nie oznacza, że serwer się wyłączył czy wywrócił :P

 

Zainstaluj TS, Vestę i wykonaj polecenie:

iptables -P INPUT ACCEPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Po wyłączeniu w panelu firewall jest crash serwera...

 

Możliwe, że jest błąd w Vescie i usuwa reguły ale nie zmienia polityk na ACCEPT i stąd nie masz dostępu do serwera.

Jak zainstalujesz serwer i ts3 to sprawdź czy masz plik

 

/usr/local/vesta/bin/v-add-firewall-rule

W nim winno dodać się reguły do firewalla (informacja za tym linkiem https://forum.vestacp.com/viewtopic.php?f=10&t=7450)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,
Dziękuję Bardzo serdecznie za pomoc!
Bartosza komenda chbya zadziałała, bo po zainstalowaniu vespy odcieło znowu ts'a, po wpisaniu komendy praktycznie natychmiastowo ts3 się znowu połączył i działa do tej pory, także już chyba wszystko powinno być okey !
Dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas na mnie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×