Skocz do zawartości
XYS

Mały sklepik internetowy - jaki skrypt

Polecane posty

Witam,

Firma, z którą współpracuję otworzyła drugą gałąź działalności. W związku z czym stworzyłem im prościutką wizytówkę opartą o WP i tu wszystko ok. Po kilkunastu dniach doszli do wniosku, że warto by było rozszerzyć stacjonarną sprzedaż o prosty i niewielki sklep internetowy. Nie mam żadnego doświadczenia z tworzeniem, administracją skryptami sklepowymi ale podejrzewam, że z około 200 produktami i znikomym ruchu(dość nietypowa oferta) dam sobie radę. Do rzeczy:

 

- mały ruch(poniżej 1k uu/msc)

- max. 200 produktów(na początek 100)

- zdjęcia, opisy produktów

- koszyk, zamówienie, płatność przy odbiorze, przelewem na konto(bez systemu transakcyjnego typu payU etc.)

- bez allegro

- póki co brak integracji z jakimkolwiek innym systemem, ot po prostu zaoferowanie na stronie tego co w stacjonarnym sklepie

 

Zainstalowałem póki co Prestashop ale widzę, że jest dość rozbudowany. Udało mi się pododawać kategorie, produkty etc. Pytanie czy znajdę coś mniejszego/lżejszego?

 

W presta wystarczy standardowy szablon, zależy mi tylko na zmodyfikowaniu wszystkich danych typu telefon, email. Ten sklep to taki trochę test, jeśli by pojawił się konkretny ruch i pieniądz z tego to znajdą się pieniądze na indywidualny projekt. Póki co chcemy spróbować tą drogą coś sprzedać(może się okazać, że ten projekt nie będzie w ogóle opłacalny).

 

Czego oczekuję od Was? Informacji: jaki skrypt, na co zwrócić uwagę etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostaję chyba przy Prestashop. Po paru godzinach spędzonych w panelu zaczyna to sensownie wyglądać i póki co w darmowej wersji nie brakuje funkcjonalności.

 

Jeśli komuś się chce to proszę o informację na ile wycenić swoją pracę tj.:

- dodanie 100 produktów z opisem, zdjęciem, stanem magazynowym i ceną

- wdrożenie skryptu(mam na myśli instalacja, konfiguracja, testowanie)

- przeszkolenie pracownika do obsługi sklepu

 

Hosting i domena leży po mojej stronie. Logo jest, póki co brak jakikolwiek modyfikacji. Poziom cen raczej średnio-niskie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak ja będę musiał to przeklikać dla nich a jak mam już to robić to chciałbym się coś nauczyć. Póki co zostaję na preście bo już jest całkiem znośnie. Przerobię sobie kilka testowych zamówień, posprawdzam jak to działa i będę bogatszy doświadczenie i trochę gotówki;-)

A propos gotówki.. na ile sobie to wycenić? Co sądzicie o takiej wycenie:

 

- 1 produkt(krótki opis, cena, zdjęcie) - 2,5 zł/szt.

- autoinstalacja, podpięcie pod domenę, wstępna konfiguracja, delikatne dopasowanie(tj. usunięcie niepotrzebnych modułów bez ingerencji w layout etc.), przetestowanie sklepu - 500 zł

- poprawki, testy etc. - 200 zł

 

łącznie około 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

PrestaShop jest genialna zarówno pod małe jak i duże projekty. Plusem jest to że jest cała masa darmowych rozwiązań a dodatkowo większość firm które prowadzą działalność w formie bram płatności udostępnia własne moduły. Co do kwot , które wymieniłeś nie jest to dużo ale nie do końca wiem na jakiej zasadzie działa - nazwijmy to "układ". Co do innych rozwiązań z serii tych gotowych omijaj szerokim łukiem jeżeli chcesz mieć powiedzmy 100% kontroli na przedsięwzięciem względem czas/rozwój . Nie twierdze że gotowce są złe tyle że koszt związany z integracją początkowo jest bardzo duży a ewentualna migracja np na własne środowisko (serwer dedykowany) z powodu dużego ruchu to kolejna niewiadoma poparta kilkoma zerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o układ to po prostu zwykła umowa b2b. Nie umawialiśmy się konkretnie, mam to wycenić, podłubać, sprawdzić, zobaczyć i coś zaproponować. Jestem otwarty na korekty jeśli chodzi o ceny. Wiadomo, wyceniam swój czas na tyle ile uważam etc. ale chciałbym to skonfrontować z cenami rynkowymi.

 

Zostanę z Prestashop z racji wsparcia i jak się orientowałem to wiele osób tworzy i koduje szablony w sensownych pieniądzach.

 

Co do zwiększenia ruchu i migracji to jestem spokojny, ponieważ serwis hostuję u Ciebie :-)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz potrzebował szablonik to tu - http://themeforest.net/collections/4240226-prestahome-themes a jak blog to również tu: http://codecanyon.net/item/blog-for-prestashop/6717465 , http://www.prestahome.com Nie są to darmowe rozwiązania ale szczerze polecam!

 

Jak to ma być trzymane u mnie to faktycznie nie masz co się przejmować ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

platformy typu shoper, sote, iai ..... to zazwyczaj duże koszta, a efekt zależy jak trafisz (jak w totolotku ;) ).... po za tym jeszcze dziwne zapisy w regulaminie/licencji na temat odsprzedazy , wykupienia czy własnych modyfikacji.... dla mnie to jedna z najgorszych opcji - takie platformy działają tylko aby nabijać swoją kabze i mieć w tyłku interes klienta ,wiem bo kiedyś pracowałem dla jednej takiej marki... praktyki i realizacja niby "indywidualnych" projektów były czasem zabójcze dla klientów ale ważne ,aby płacili ... nazwe zachowam dla siebie :)

 

presta of course ;) ja pracowałem na niej stawiając ogromne multistore'y (ponad 200 tys. produktów) jak i mniejsze sklepiki i nigdy nie było problemów a nawet jak były to skrypt posiada bardzo przyjazne system pluginów i pisanie własnych modów jest proste i daje dużo możliwości:) ... a jeśli na prawdę malutki sklepik (kilkanascie/dziesiąt produktów, pełna prostota, tylko podstawowe funkcje i prosty szablon) to jak ktoś wyżej pisał Quck Cart jest idealnym skrypcikiem :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie koszty, jak chodzi o te abonamentowe platformy typu shoper wcale nie są duże, bo w tym abonamencie ma się już wszystko, za co normalnie płaci się w kilku opłatach.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My także posiadamy skrypt shopera i wszystko działa poprawnie.

Koszta nie są duże, 1500 pln netto skrypt + 3000 pln netto/rok za usunięcie stopki + 500-1000 netto za jakiś dodatkowy moduł.

Grosze, wcześniej w asseco wapro płaciliśmy 10000 netto /rok a efekty były mizerne.

 

Wszystko spięte z magiem, produktów około 20k, kilka serwerów (kilka siedzib wszystko spięte w jeden system).

Łatwy monitoring produktów, pełna pomoc techniczna.

 

Także jak najbardziej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×