Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Ma造 sklepik internetowy - jaki skrypt

Ma造 sklepik internetowy - jaki skrypt sklep internetowy skrypt prestashop

• Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
10 odpowiedzi na ten temat

Ma造 sklepik internetowy - jaki skrypt

#1 XYS

XYS

Regularny u篡tkownik

• Firma Bronze
  • 86 post闚
  • Firma:Wolkomp.pl
  • Imi:Krzysztof

Napisany 07 sierpie 2015 - 08:59

Witam,

Firma, z którą współpracuję otworzyła drugą gałąź działalności. W związku z czym stworzyłem im prościutką wizytówkę opartą o WP i tu wszystko ok. Po kilkunastu dniach doszli do wniosku, że warto by było rozszerzyć stacjonarną sprzedaż o prosty i niewielki sklep internetowy. Nie mam żadnego doświadczenia z tworzeniem, administracją skryptami sklepowymi ale podejrzewam, że z około 200 produktami i znikomym ruchu(dość nietypowa oferta) dam sobie radę. Do rzeczy:

- mały ruch(poniżej 1k uu/msc)

- max. 200 produktów(na początek 100)

- zdjęcia, opisy produktów

- koszyk, zamówienie, płatność przy odbiorze, przelewem na konto(bez systemu transakcyjnego typu payU etc.)

- bez allegro

- póki co brak integracji z jakimkolwiek innym systemem, ot po prostu zaoferowanie na stronie tego co w stacjonarnym sklepie

Zainstalowałem póki co Prestashop ale widzę, że jest dość rozbudowany. Udało mi się pododawać kategorie, produkty etc. Pytanie czy znajdę coś mniejszego/lżejszego? 

W presta wystarczy standardowy szablon, zależy mi tylko na zmodyfikowaniu wszystkich danych typu telefon, email. Ten sklep to taki trochę test, jeśli by pojawił się konkretny ruch i pieniądz z tego to znajdą się pieniądze na indywidualny projekt. Póki co chcemy spróbować tą drogą coś sprzedać(może się okazać, że ten projekt nie będzie w ogóle opłacalny). 

Czego oczekuję od Was? Informacji: jaki skrypt, na co zwrócić uwagę etc. 

• 0

#2 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 post闚

Napisany 07 sierpie 2015 - 09:15

quick.cart

• 0

#3 XYS

XYS

Regularny u篡tkownik

• Firma Bronze
  • 86 post闚

Napisany 07 sierpie 2015 - 10:45

Na razie zostaję chyba przy Prestashop. Po paru godzinach spędzonych w panelu zaczyna to sensownie wyglądać i póki co w darmowej wersji nie brakuje funkcjonalności. 

Jeśli komuś się chce to proszę o informację na ile wycenić swoją pracę tj.:

- dodanie 100 produktów z opisem, zdjęciem, stanem magazynowym i ceną

- wdrożenie skryptu(mam na myśli instalacja, konfiguracja, testowanie)

- przeszkolenie pracownika do obsługi sklepu

Hosting i domena leży po mojej stronie. Logo jest, póki co brak jakikolwiek modyfikacji. Poziom cen raczej średnio-niskie proszę. 

• 0

#4 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 post闚

Napisany 07 sierpie 2015 - 11:07

Może zepchnij ich na jakąś hostowaną platformę? RedCart, Selly, Shoper...

Edytowany przez blfr, 07 sierpie 2015 - 11:07.

• 0

#5 XYS

XYS

Regularny u篡tkownik

• Firma Bronze
  • 86 post闚

Napisany 07 sierpie 2015 - 14:45

I tak ja będę musiał to przeklikać dla nich a jak mam już to robić to chciałbym się coś nauczyć. Póki co zostaję na preście bo już jest całkiem znośnie. Przerobię sobie kilka testowych zamówień, posprawdzam jak to działa i będę bogatszy doświadczenie i trochę gotówki;-)

A propos gotówki.. na ile sobie to wycenić? Co sądzicie o takiej wycenie:

- 1 produkt(krótki opis, cena, zdjęcie) - 2,5 zł/szt.

- autoinstalacja, podpięcie pod domenę, wstępna konfiguracja, delikatne dopasowanie(tj. usunięcie niepotrzebnych modułów bez ingerencji w layout etc.), przetestowanie sklepu - 500 zł

- poprawki, testy etc. - 200 zł

łącznie około 1000 zł. 

• 0

#6 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 post闚
  • Sk康:Great Britain
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 07 sierpie 2015 - 17:23

Hej

PrestaShop jest genialna zarówno pod małe jak i duże projekty. Plusem jest to że jest cała masa darmowych rozwiązań a dodatkowo większość firm które prowadzą działalność w formie bram płatności udostępnia własne moduły. Co do kwot , które wymieniłeś nie jest to dużo ale nie do końca wiem na jakiej zasadzie działa - nazwijmy to "układ". Co do innych rozwiązań z serii tych gotowych omijaj szerokim łukiem jeżeli chcesz mieć powiedzmy 100% kontroli na przedsięwzięciem względem czas/rozwój . Nie twierdze że gotowce są złe tyle że koszt związany z integracją początkowo jest bardzo duży a ewentualna migracja np na własne środowisko (serwer dedykowany) z powodu dużego ruchu to kolejna niewiadoma poparta kilkoma zerami.

• 0

#7 XYS

XYS

Regularny u篡tkownik

• Firma Bronze
  • 86 post闚

Napisany 07 sierpie 2015 - 18:12

Jeśli chodzi o układ to po prostu zwykła umowa b2b. Nie umawialiśmy się konkretnie, mam to wycenić, podłubać, sprawdzić, zobaczyć i coś zaproponować. Jestem otwarty na korekty jeśli chodzi o ceny. Wiadomo, wyceniam swój czas na tyle ile uważam etc. ale chciałbym to skonfrontować z cenami rynkowymi.

Zostanę z Prestashop z racji wsparcia i jak się orientowałem to wiele osób tworzy i koduje szablony w sensownych pieniądzach. 

Co do zwiększenia ruchu i migracji to jestem spokojny, ponieważ serwis hostuję u Ciebie :-)

• 0

#8 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 post闚
  • Sk康:Great Britain
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 07 sierpie 2015 - 18:32

Jak będziesz potrzebował szablonik  to tu - http://themeforest.n...estahome-themes a jak blog  to również tu: http://codecanyon.ne...stashop/6717465 , http://www.prestahome.com  Nie są to darmowe rozwiązania ale szczerze polecam!

Jak to ma być trzymane u mnie to faktycznie nie masz co się przejmować ;)

• 0

#9 Go嗆_Rafiki_*

Go嗆_Rafiki_*
  • Go軼ie

Napisany 08 sierpie 2015 - 14:09

platformy typu shoper, sote, iai ..... to zazwyczaj duże koszta, a efekt zależy jak trafisz (jak w totolotku ;) ).... po za tym jeszcze dziwne zapisy w regulaminie/licencji na temat odsprzedazy , wykupienia czy własnych modyfikacji.... dla mnie to jedna z najgorszych opcji - takie platformy działają tylko aby nabijać swoją kabze i mieć w tyłku interes klienta ,wiem bo kiedyś pracowałem dla jednej takiej marki... praktyki i realizacja niby "indywidualnych" projektów były czasem zabójcze dla klientów ale ważne ,aby płacili ... nazwe zachowam dla siebie :)

presta of course ;) ja pracowałem na niej stawiając ogromne multistore'y (ponad 200 tys. produktów) jak i mniejsze sklepiki i nigdy nie było problemów a nawet jak były to skrypt posiada bardzo przyjazne system pluginów i pisanie własnych modów jest proste i daje dużo możliwości:) ... a jeśli na prawdę malutki sklepik (kilkanascie/dziesiąt produktów, pełna prostota, tylko podstawowe funkcje i prosty szablon) to jak ktoś wyżej pisał Quck Cart jest idealnym skrypcikiem :)

• 0

#10 lilijka

lilijka

Nowy u篡tkownik

• Nowy
  • 1 post闚

Napisany 12 wrzesie 2015 - 13:15

Według mnie koszty, jak chodzi o te abonamentowe platformy typu shoper wcale nie są duże, bo w tym abonamencie ma się już wszystko, za co normalnie płaci się w kilku opłatach.

• 0

#11 kr8j3

kr8j3

Nowy u篡tkownik

• U篡tkownicy
  • 2 post闚

Napisany 12 wrzesie 2015 - 18:55

My także posiadamy skrypt shopera i wszystko działa poprawnie.

Koszta nie są duże, 1500 pln netto skrypt + 3000 pln netto/rok za usunięcie stopki + 500-1000 netto za jakiś dodatkowy moduł.

Grosze, wcześniej w asseco wapro płaciliśmy 10000 netto /rok a efekty były mizerne.

Wszystko spięte z magiem, produktów około 20k, kilka serwerów (kilka siedzib wszystko spięte w jeden system).

Łatwy monitoring produktów, pełna pomoc techniczna.

Także jak najbardziej polecam

• 0

Tak瞠 otagowane jednym lub wi璚ej z tych s堯w kluczowych: sklep internetowy, skrypt, prestashop

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚