Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej!

Miałem za zadanie omówić popularny zestaw do centralizacji i analizy logów, więc dzielę się z Wami prezentacją: Centralizacja i analiza logów (ELK)

Nie jest to jakiś majstersztyk.. Nie dowiecie się jak postawić i skonfigurować całość, ale zrozumiecie, jak to wszystko działa :)

Komentarze i krytyka mile widziane - mogę wprowadzać poprawki do prezentacji.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie spoko, ale to raczej podkład pod prezentację, bo brakuje jakiejś prelekcji. :P
Bo prócz zasady działania, która jest generalnie raczej bardzo prosta to brakuje jakiś szczegółów czy ciekawostek. ;)

A tak na marginesie to do mnie bardziej przemawia graylog, zamiast kibany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Malu, do tego podkładu była oczywiście słowna prezentacja + dyskusja (którą zawsze można rozpocząć w tym wątku) :)

Zostałem spytany o różnicę pomiędzy Graylogiem i nie potrafiłem odpowiedzieć.. Powiesz coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze miałem po czasie problemy z Kibaną, a to się wysypywała z dupy, a to po prostu mnie wkurzała :)
Więc w sumie nigdy jej dłużej nie używałem i nawet nie dobrnąłem do wrzucenia tam większej ilości środowisk. Ale może coś się zmieniło przez ostatni rok?

Niektórych może też zainteresować: https://www.graylog.org/centralize-your-docker-container-logging-with-graylog-native-integration/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Kibana 3ka była spoko ale 4ka to jakaś dziwna javowa kobyła. Warto wspomnieć że przy kibanie zalecana jest oracl'owska java v.8. Oczywiście kibana to tylko wizualizacja logów - ogólnie ELK - logstash + ew. logstash-forwarder (aka. lumperjack) + elasticsearch + kibana/graphite - jako całość jest wielką kobyłą ;-)

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×