Skocz do zawartości
blfr

Wdrożenie Magento

Polecane posty

Ile kosztuje profesjonalne wdrożenie Magento? Potrzebuję

  • responsywnego projektu samej strony (mam część materiałów, np. logotyp),
  • rozszerzenie pozwalającego automatycznie negocjować ceny: klient wpisuje, ile jest skłonny zapłacić, a sklep automatycznie akceptuje lud odrzuca ofertę na podstawie zdefiniowanych wcześniej warunków (coś jak ten dla Presty),
  • dodatku pozwalającego pokazywać różne ceny (price discrimination) zależnie od źródła, z którego wchodzi klient (porównywarka, newsletter, reklama w Google, zwykły SERP, etc), albo przynajmniej rejestrację tej informacji i umieszczenie jej w szczegółach złożonego później zamówienia,
  • importu danych ze starego sklepu (wszystkie drobne poprawki wprowadzimy już sami)
  • konfiguracji i instalacji tego wszystkiego oraz
  • ewentualnie hostingu (dodatkowo płatnego, ale raczej w kraju).
Poza powyższymi, wydaje mi się, wystarczą domyślne funkcje i integracje Magentu lub rozszerzenia dostępne normalnie, nie na zamówienie. Znalazłem ofertę, ale ceny zaczynają się od 10kPLN*. Czy to jest kwota, której powinienem się spodziewać nawet przy relatywnie niewielkich modyfikacjach? I ile to zazwyczaj trwa?

 

* Swoją drogą, polecają hosting chyba w OVH. Chociaż sam jestem wielkim fanem, to jednak dziwnie budżetowe rozwiązanie w porównaniu z wdrożeniem.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa tysiące produktów, zdecydowanie mniej klientów (przynajmniej w tej chwili).

 

Dzięki za linka. Różnica w wydajności, którą opisują pod tym linkiem jest tak imponująca, że podejrzewam tutaj głównie rolę rozgrzanego vs nierozgrzanego cache.

 

Ale to w sumie obojętne, bo rozumiem, że firma wdrażająca zaoferuje jakieś rozwiązanie, żeby sklep działał szybko. Nie mam żadnych szczególnych preferencji w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jeśli to ma być duży sklep i szeroki projekt (w sensie z niecodziennymi rozwiązaniami) pod ecommerce wbrew pozorom bardzo dobrze sprawdzaja się rozwiązania autorskie. Gdyby zależało Ci na rozbudowanym zarządzaniu relacjami z klientami może warto osobno zainstalować / zintegrować CRM z jakimś mniejszym skryptem ecommerce ?

 

I przedewszystkim dlaczego nie prestashop skoro znalazłeś już nawet jeden gotowy moduł spełniający Twoje wymagania ? Prestashop może nie jest takim kombajnem jak magento ale bez większych problemów da się osiągnąć dokładnie to samo na obydwóch skryptach przy czym presta wydaje się być częściej aktualizowana i "lżejsza". Ma bardzo fajny system nadpisywania klas/controllerów i pełno hooków więc można dowolnie ja dostosowywać bez "większych problemów".

 

Już przy marnych 1000 uu / dzień - hosting współdzielony dla magento to hardocre ;)

a z drugiej strony 2 000 produktów to stosunkowo mało (albo nawet bardzo mało ... ale dla innych skryptów :) ).

 

Odpowiadając na Twoje pytanie dot. ceny.

Profesjonalny freelancer (mówimy tu o takim którym zachowa standardy i dopracuje sklep do końca a nie studencie który oleje wszystko w połowie) wycenił by to poderzewam pi razy drzwi tak:

projekt graficzny - od 1 do 2 tysięcy zł

kodowanie - j.w

wdrożenie do magento - j.w

import danych - maks 1000 zł

niestandardowe moduły - od 2 do 4 tysięcy

 

Jeśli agencja/firma się tym zajmie to pewnie te najmniejsze wycenią podobnie a te większe odpowiednio X razy więcej (wszystko zależy od ilości osób, marki firmy itp. wiem ,że niektóre agencje od 100k pewnie by tylko zaczeły rozmawiać :)

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorskiego wolałbym uniknąć, bo potem będzie słabo z aktualizacjami. Poza tym, potrzebuję znacznej liczby integracji, które Magento oferuje. Nad Prestą też myślę. Patrzę również na hostowane rozwiązania (SaaS: RedCart, IAI).

 

Magento wygląda dobrze w statystykach. Ponoć wielu dużych graczy ich używa.

 

Co to ceny, to podobnie myślałem: 2,5k design, po 1k za każdy z modułów, 1k za instalację i konfigurację, 1k za integracje i import. Stąd zdziwienie, że oni liczą 10-30k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×