Skocz do zawartości
  • 0
PCziomal

Prośba o pomoc przy doborze chmury

Pytanie

Witam,

poszukuję "serwera" który będę uruchamiał raz na kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset dni na kilka godzin i wysyłał z niego kilkadziesiąt/kilkaset GB danych (streaming) - dotychczas korzystałem z e24cloud, ale -może przesadzam - około 15 złotych miesięcznie za wyłączony serwer to trochę przesada, zwłaszcza, że jest w takim stanie od 3-4 miesięcy, a ja nie zajmuję więcej niż 10 GB dysku :)

Najlepiej gdyby serwer miał dobre styki z TP (Orange) i lokalizację w PL [najlepiej Warszawa, choć nie obowiązkowo].

Na czas, gdy serwer jest włączony - potrzebuję gwarantowanego łącza z uploadem przynajmniej 25 Mbps.

 

Czy znacie coś tańszego lub jest na sali jakaś firma która jest mi to w stanie zaoferować taniej, ale równie wydajnie? :)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu

8 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

RunAbove. Nie mam dokładnego wyliczenia, ale trzymam obrazy serwera i płacę jakieś dziesiąte części centa za dzień.

 

To jest OVH, więc można pocisnąć. Łącze gigabitowe. Ruch dodatkowo płatny (¢1/GB) ponad jakiś limit, więc zobacz, czy się kalkuluje.

 

Aha, ponownie uruchomiony serwer będzie miał inne IP. Nie ma rezerwacji adresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie zależy mi na tym IP, bo i tak to przez domenę puszczę, ale jak tam jest z połączeniem z TP (Orange)? Bo mam dedyka w OVH [kimsufi] i jak stamtąd testowałem to nie było za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

jak tam jest z połączeniem z TP (Orange)?

Powiem tak: z UPC jest dobrze ;)

 

Wysłałem do Ciebie dwa linki (z ssl i bez) do pliku 100M. Pobierz i napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

moze cos od nas? :)

standardy powinny ci wystarczyc. wychodzi okolo 10zl brutto miesiecznie przy 1gb ram i 20gb dysku.

masz lacze do 100mb/s uploadu (na wirtualke, nie na cala matke) i nawet gigabit downloadu.

jak skonczysz korzystac, to tworzysz backup, usuwasz instancje i nic nie placisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Duży masz ten streaming. Mam doświadczenie ze streamingiem, dość duże i możliwe, że jestem w stanie zaoferować Ci coś konkretnego.

 

Odezwij się na PW w tej sprawie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Kurde sorki, że nie odpowiedziałem na pytanie, ale po prostu nie zauważyłem wcześniej powiadomienia...;/

$ ping lg.tpnet.pl
PING lg.tpnet.pl (80.50.248.79) 56(84) bytes of data.
64 bytes from lg.tpnet.pl (80.50.248.79): icmp_req=1 ttl=55 time=16.9 ms
64 bytes from lg.tpnet.pl (80.50.248.79): icmp_req=2 ttl=55 time=16.6 ms
64 bytes from lg.tpnet.pl (80.50.248.79): icmp_req=3 ttl=55 time=16.6 ms
64 bytes from lg.tpnet.pl (80.50.248.79): icmp_req=4 ttl=55 time=16.6 ms
64 bytes from lg.tpnet.pl (80.50.248.79): icmp_req=5 ttl=55 time=16.7 ms

Rurka jest szeroka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

@Kszysiu: Dzięki za odpowiedź, ale boję się postawić u Was serwer streamingu, bo ostatnio (w ciągu ostatniego tygodnia) stawiałem u Was serwer pod stronę i w ciągu jednego wieczora z serwera wyrzuciło mnie 3-4 razy (connection lost) - pomijam już to, że prędkość łącza również nie była w wielu momentach zadowalająca. Chyba, że jesteście w stanie zagwarantować mi zasoby - również łącze (serwer o którym mówię jest "pakiecie": Standard).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×