Skocz do zawartości
Lokator

Laptop do 3500 zł

Polecane posty

Hej Wszystkim,

 

Planuje zakup nowego laptopa - chciałbym zmieścić się w 3500 zł.

 

Laptop ma służyć głównie pracy, multimediom i sporadycznemu pograniu sobie w pokaźniejsze tytuły. Dobrze byłoby żeby matryca była matowa, chyba że parametry innego laptopa bez matówki będą znacząco lepsze. Nie potrzebuje podświetlanej klawiatury, ani innych wizualnych bajerów.

 

Myślałem o czymś takim (wersji bez bajerów wizualnych nie znalazłem):

http://www.morele.net/laptop-lenovo-y50-70-59-443090-734860/

 

Co myślicie? Opłaca się w tej cenie Waszym zdaniem? Posiada ktoś?

A może macie coś innego do polecenia w takiej, bądź podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podświetlana klawiatura jest świetna! Pozwala normalnie pracować przy przygaszonych światłach wieczorem. Zupełnie niespodziewany komfort. Nie kupiłbym już laptopa bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ThinkPad T440 z i5-4300U i 8 GB RAM? Jeszcze zostanie Ci na dołożenie do porządnego SSD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

 

Planuje zakup nowego laptopa - chciałbym zmieścić się w 3500 zł.

 

Laptop ma służyć głównie pracy, multimediom i sporadycznemu pograniu sobie w pokaźniejsze tytuły. Dobrze byłoby żeby matryca była matowa, chyba że parametry innego laptopa bez matówki będą znacząco lepsze. Nie potrzebuje podświetlanej klawiatury, ani innych wizualnych bajerów.

 

Myślałem o czymś takim (wersji bez bajerów wizualnych nie znalazłem):

http://www.morele.net/laptop-lenovo-y50-70-59-443090-734860/

 

Co myślicie? Opłaca się w tej cenie Waszym zdaniem? Posiada ktoś?

A może macie coś innego do polecenia w takiej, bądź podobnej cenie?

 

za ta kase to tylko laptop do grania albo jakiś "specialny" czyli extra maly ,mobilny, oszczędny, wytrzymały itd itp a takiego jak piszesz nie potrzebujesz

 

Nie ma czegoś takiego jak sporadyczne granie w "pokaźniejsze tytuły"

nie można maluchem pojechać sporadycznie 300Km/h musisz mieć Ferrari :)

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-laptopy.1174.0.html

jesteś na 49 pozycji i chyba w tej kasie nie wyrwiesz nic więcej niz 960M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić laptopa: MSI GE60 2PC(Apache)-279XPL

 

Podświetlana klawiatura (można samemu dowolnie ustalać kolory), idealny do gier (np. specjalna karta sieciowa - Killer), WiFi najnowszy standard AC, porty 2xUSB 3.0, 2x2.0 (w tym jeden o zwiększonym amperażu dla szybszego np. ładowania urządzeń telefonów itp.) Doskonała jakość dźwięku (aż 4 głośniki), port jack pozłacany dla lepszej jakości dźwięku, matryca matowa, port HDMI.

 

A dokupując dodatkowo dysk SSD na mSATA system startuje w kilka sekund.

 

http://www.komputronik.pl/product/244976/Elektronika/Laptopy_Tablety/MSI_GE60_2PC_Apache_279XPL.html?gclid=CLPp1_Ogy8YCFUMGcwodrokFeg

 

PS. Nie jestem żadnym przedstawicielem MSI/Komputronika, mam ten laptop ok. 2 miesiące i mogę polecić. :)

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

port jack pozłacany dla lepszej jakości dźwięku

 

Najlepszy chłyt marketingowy w świecie Jacków :P Warstewka złota służy zabezpieczeniu styków przed śniedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podświetlana klawiatura jest świetna! Pozwala normalnie pracować przy przygaszonych światłach wieczorem. Zupełnie niespodziewany komfort. Nie kupiłbym już laptopa bez.

 

Właściwie to masz racje blfr. Dzięki za opinie : )

 

Sprawdziłem parametry proponowanych przez Was laptopów, i chyba najbardziej odpowiada mi ten mój - mimo to dziękuje Wam za wypowiedzi : )

 

Jeżeli do 2 miesięcy nie pojawi się nic lepszego, to najprawdopodobniej kupie tego laptopa : )

 

---------------------

 

Jeszcze pytanko z poza tematu - miał ktoś styczność z dyskami sshd?

Jak to działa? Jak ich awaryjność? Czy odczyt danych faktycznie jest dużo szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD daje niesamowitego kopa.

Ciężko to do czegoś porównać.

Po prostu wszystko otwiera się wielokrotnie szybciej i działa zdecydowanie bardziej płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie doczytałem.

Kiedyś w jednym komputerze podmieniłem HDD na SHDD i nie widziałem żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lokator mam ten sprzęt od ponad roku, tylko w starszym wydaniu z 2 kartami dedykowanymi i złego słowa powiedzieć nie mogę, poza kartą dźwiękową, która jest bo musi być. Matowa matryca jest bardzo dobrej jakości w porównaniu do Della, którego mam, a w którym matryca IPS to dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem Lenovo mają duże problemy jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną w procesorze i dedykowaną (przełączanie między nimi), chyba że poprawili już to.

 

Poza tym IMO bałbym się coś z Lenovo kupić - http://niebezpiecznik.pl/post/laptopy-lenovo-podsluchuja-polaczenia-i-wstrzykuja-reklamy-w-ogladane-strony/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Integra (która tylko działa jak jest jedna karta) plus dwa x GT755 dają radę nawet w GTA 5, oczywiście trzeba trochę rzeczy przyciąć ale to nie wina sprzętu tylko złej optymalizacji gry. Głośniki grają ładnie bo to JBL i doczepić się nie mogę ale jeśli podłączysz coś pod gniazdo karty dźwiękowej nie spodziewaj się luksusów i o ile na słuchawkach tego nie da się tak odczuć to zewnętrzny sprzęt nie zagra ładnie. Obudowa, góra i środek to samoregenerujące się szczotkowane aluminium, spód plastik. Lepsze wersje mają porty m.2 na dyski ssd dzięki czemu można sobie w późniejszym czasie dokupić dysk na system.

Trochę uciążliwy jest szum i gwizd wiatraczków od chłodzenia ale przy tak małej konstrukcji to i tak dobrze że się nie przegrzewa. Oczywiście tak jest tylko przy dużym obciążeniu, przy normalnym użytkowaniu jest jak zwykły laptop.

Z tego co słyszałem Lenovo mają duże problemy jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną w procesorze i dedykowaną (przełączanie między nimi), chyba że poprawili już to.

Poza tym IMO bałbym się coś z Lenovo kupić - http://niebezpiecznik.pl/post/laptopy-lenovo-podsluchuja-polaczenia-i-wstrzykuja-reklamy-w-ogladane-strony/

Lenovo miało też problemy z mikroprzycięciami w laptopach z dwoma kartami ale to były choroby wieku dziecięcego i już dawno zostały wyeliminowane.

 

Odnośnie systemów instalowanych na laptopach to ja bym się bał kupić jakikolwiek sprzęt z preinstalowany systemem, bo zazwyczaj taki laptop ma upchane tonę niepotrzebnego gówna, z którego się nie korzysta. Ale w obecnych czasach większość kupuje tak sprzęt bo koszty mniejsze i nie trzeba nikogo szukać kto postawi system.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desavil, Lenovo już wycofało / wycofuje się z tej polityki, poza tym nigdy nie kupuję sprzętu z preinstalowanym systemem - robson ładnie to wyjaśnił wyżej ; )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy warto pchać i7 do laptopa. Jest droższy, a laptopowe procesory, ze względu na ograniczenia w poborze mocy i chłodzeniu, i tak są słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie systemów instalowanych na laptopach to ja bym się bał kupić jakikolwiek sprzęt z preinstalowany systemem, bo zazwyczaj taki laptop ma upchane tonę niepotrzebnego gówna, z którego się nie korzysta. Ale w obecnych czasach większość kupuje tak sprzęt bo koszty mniejsze i nie trzeba nikogo szukać kto postawi system.

 

Jaki problem skasowac windowsa razem z ta parycja i zainstalować swojego tylko klucza użyć z preinstalowanego o odinstalowaniu zbędnego syfu nie wspominając

Taniej wyjdzie kupic osobno windows ? pomijam juz ilosc modeli bez lub ewentualny zwrot preinstalowanego windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktaulnie posiadam y510p i polecam są różne wersje więc do wyboru do kolor.

co do grzania itd mogę Ci wszystko przedstawić jeśli model cię zainteresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy warto pchać i7 do laptopa. Jest droższy, a laptopowe procesory, ze względu na ograniczenia w poborze mocy i chłodzeniu, i tak są słabe.

 

Śmiechłem :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

tylko klucza użyć z preinstalowanego o odinstalowaniu zbędnego syfu nie wspominając

 

Windows 8.1 w wersji OEM coraz bardziej odchodzi od publikacji jakichkolwiek "kluczy" (większość laptopów ma tylko naklejkę z okienkiem, a nie pełne COA z kluczem licencyjnym) na rzecz SLP. A żeby go aktywować tą metodą, to musisz mieć BIOS z odpowiednią tablicą SLIC, kod instalacyjny vendora i certyfikat xrm-ms. Da się to znaleźć niby w internetach albo wyeksportować z obecnej instalacji, ale nie jest to już takie proste dla zwykłego żółtodzioba. A w razie problemów to ani support Microsoftu, ani producenta w niczym ci nie pomogą. IMO bezpieczniej było by profilaktycznie nie usuwać partycji recovery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 8.1 w wersji OEM coraz bardziej odchodzi od publikacji jakichkolwiek "kluczy" (większość laptopów ma tylko naklejkę z okienkiem, a nie pełne COA z kluczem licencyjnym) na rzecz SLP. A żeby go aktywować tą metodą, to musisz mieć BIOS z odpowiednią tablicą SLIC, kod instalacyjny vendora i certyfikat xrm-ms. Da się to znaleźć niby w internetach albo wyeksportować z obecnej instalacji, ale nie jest to już takie proste dla zwykłego żółtodzioba. A w razie problemów to ani support Microsoftu, ani producenta w niczym ci nie pomogą. IMO bezpieczniej było by profilaktycznie nie usuwać partycji recovery.

 

Od tego sa programy zwykłe "klik" i mamy klucz i nie musimy wiedzieć jak działa ważne żeby działało i nie potrzeba żadnej eksperckiej wiedzy żeby taki klucz wydobyć

Skoro i tak nie odzyskasz utraconego klucza to jego wydobycie i spisanie to podstawa a ukryta partycja

nic nie gwarantuje w końcu to tylko HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

LENOVO Z70-80 80FG008DPB - Bardzo dobry sprzęcik'

 

17 cali Full hd

i7

8 gb ram

 

W Saturnie dostępny jest w dobrej cenie: http://www.saturn.pl/laptopy-i-netbooki_notebooki - możesz tam również wziąć sobie laptop na raty. W sensie nie wykładasz od razu całej kasy na sprzęt .Sama jak zawsze coś sobie kupowałam to na raty. Bardziej sie to opłaca.

 

Mniej ramu, słabszy procesor i karta graficzna, ale dziękuje za sugestie : )

 

aktaulnie posiadam y510p i polecam są różne wersje więc do wyboru do kolor.

co do grzania itd mogę Ci wszystko przedstawić jeśli model cię zainteresuje

 

Słabsza karta graficzna i mniej ramu, ale ładny - napisz coś o nim proszę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabsza karta graficzna i mniej ramu, ale ładny - napisz coś o nim proszę : )

 

To to samo prawie, różnica polega na tym że y50-70 nie grzeje rąk, jest ładniejsze i ma subwoofer na spodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co ja kupiłem

http://www.x-kom.pl/p/161520-notebook-laptop-156-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-win8-gt755m-fhd.html

to tak.

po przeszło roku używania:

przy wylocie powietrza takie plastiki małe popękały (troszkę im palcami pomogłem xD)

pod lewą reką czuć ciepełko ale nie przeszkadza mocno

matryca super

bateria długo nie trzyma (i7 coś jednak ciągnie) mi wytrzymuje około ~1h 30min przy oglądaniu w drodze do szkoły

głośniki grają bardzo miło

zawiasy dobre

miejsce SLI (dobrze napisałem? ) bardzo fajna sprawa

z podświetlanej klawiatury nie korzystam

co do samej klawiatury, wysepki a lakier zarysowałem tylko na 1 przycisku

łatwy demontaż spodu

 

jeśli chcesz znać jakieś konkrety pisz śmiało podam Ci na mojej specyfikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×