Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycena Domeny. [HolyShit.pl]

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Emil.

Emil.

Regularny użytkownik

• Firma Bronze
  • 80 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 19:54

Witajcie,

Chciałbym się Was poradzić wyceny domeny która istnieje od 2008r i jest pod tematyką gier multiplayer ( CS 1.6 / CS:GO / MC itp.) tzn. sieć serwerów.

Dotychczas na forum zarejestrowało się 57 tysięcy 981 użytkowników z czego napisali 288 tysięcy 372 posty.

Domena jest zarejestrowana w Home.pl

Nazwa domeny: HolyShit.pl

Dziękuję z góry.

Kłaniam się.

Edytowany przez Emil., 05 lipiec 2015 - 19:54.

• 0

#2 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 21:22

Nie do końca rozumiem czy chcesz wycenę samej domeny czy całego serwisu. Domena ma już kilka lat i trochę linków, więc jest całkiem ładnie. Jednak aktualnie nie ma tam żadnego ruchu od dłuższego czasu co znacznie obniża cenę. 

Myślę że byłoby to około 2000-3000zł, ale nie licz że ktoś ci tyle da. Realna cena pewnie wyniosła by z 1000zł chociaż i w to też nieco wątpię, jednak nazwa jest dość ciekawa więc może i by ktoś się skusił. 

• 0

#3 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 21:24

Wyceniasz na 2-3k, ale spodziewasz się, że nikt nie wyłoży więcej niż kilkaset złotych? :huh:
  • 0

#4 Emil.

Emil.

Regularny użytkownik

• Firma Bronze
  • 80 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 21:33

Forum było wyłączone przez 3 tygodnie. Aczkolwiek wprowadzić ruch na nim to nie problem.

Również warto dodać, że domena ma wielki potencjał. Można ją wykorzystać jako ala demotywatory.

Edytowany przez Emil., 05 lipiec 2015 - 21:39.

• 0

#5 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 23:00

Wyceniasz na 2-3k, ale spodziewasz się, że nikt nie wyłoży więcej niż kilkaset złotych? :huh:

Przecież zazwyczaj to tak wygląda że ludzie oczekują kokosów, więc podałem realną cenę za która może ktoś się skusi kupić. Może i próbować sprzedawać za 2-3k ale scenariusz będzie wyglądać tak jak podałem.

Forum może i jest wyłączone 3 tygodnie ale ruch wcześniej też jakiś super nie był, a teraz drastycznie spadł i w tej chwili nie wygląda to kolorowo.

Tak jak już pisałem, możesz zaczynać od 2-3k jeżeli trafi się ktoś komu zależy to to kupi, ale realnie za więcej niż tysiaka to nie pójdzie.

• 0

#6 Emil.

Emil.

Regularny użytkownik

• Firma Bronze
  • 80 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 23:12

To ile mniej więcej mogę zażądać za całość projektu.

Tzn:

Baza danych

Licencja

Domena

VPS

Szablon

• 0

#7 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 19:39

Powiem ci że trafienie dobrego klienta to loteria, całości raczej nie sprzedasz ale możesz wszystko pojedynczo sprzedawać to nawet lepiej ci to wyjdzie.

Baza - sporo emaili postów etc może z 600zł nawet ale nie wiem czy w ogóle ktoś takie rzeczy skupuje

Licka IPB - nieaktywna 250zł (chociaż też chyba były problemy żeby po takiej cenie ktoś kupił, a jak nie pójdzie po tygodniu, dwóch to możesz obniżyć do 200 to na pewno zejdzie)

Domena - różnie to może być też zależy ale ze względu na to że jest trochę linków powinno pójść za około 500, chociaż mam mieszane uczucia.

VPS - zależy jaki i jak pisałeś kończy się niedługo więc najlepiej 30% ceny

Szablon - nie widziałem ale pewnie coś około 100zł, tylko IPB 3 odchodzi do lamusa więc też ciężko będzie że sprzedażą

Trochę mnie martwi że nikt inny swoich wycen nie ma, ale moim zdaniem za tyle poszczególne rzeczy pójdą. Wystaw to najlepiej w oddzielnych tematach na forum. 

• 0

#8 bjN

bjN

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Bajon

Napisany 06 lipiec 2015 - 21:41

Apropos wystaw owe "fanty" do działu "Giełda", a nie wszędzie spam ile to ile tamto kosztuje. Chyba, że potrzebny Ci szybki odpoczynek.

• 0

#9 seomajster

seomajster

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 16:01

Forum było wyłączone przez 3 tygodnie. 

Wyłączanie forum i próbowanie sprzedania wyłączonego forum to skrajny (cenzura). Jak najszybciej włącz forum i przywróć działającą wersję!

Po 1 - nikt nie kupi kota w worku tj forum które jest wyłączone.

Po 2 - tracisz aktualnie pozycje w google i sporo czasu Ci zajmie ściągnięcie ponownie tego samego ruchu na forum z google.

• 0

#10 Domenatorix

Domenatorix

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 16:06

Po 2 - tracisz aktualnie pozycje w google i sporo czasu Ci zajmie ściągnięcie ponownie tego samego ruchu na forum z google.

Nie tylko z Google. Część użytkowników na pewno przeniosła się już na inne fora, a z tym dało sobie spokój.

• 0

#11 Mnichu

Mnichu

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Imię:Miroslaw

Napisany 12 lipiec 2015 - 19:58

Trochę dziwne zgrania z wyłączeniem forum. Może od jakiegoś czasu jest martwe i nikt tam nie zagląda? Przez takie działanie możesz stracić aktywnych użytkowników.

• 0

#12 miniautko

miniautko

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 18:10

chcesz sprzedac to jako calosc wiec jako calosc musisz to pokazac potencjalnemu kupujacemu

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników