Skocz do zawartości
bybunny

Dla fanów roundcube

Polecane posty

Gość Spoofy

Hmm... po konsultacji stwierdzam co następuje :
1) Zarąbisty koncept template'a - ładny, przyjazny, responsywny etc.
2) Roundcube wymaga zmian od podstaw i przepisania ale po filmiku i wypowiedzi gościa z kolaba mam wrażenie że chcą z tego zrobić wielką kobyłę niestety.... dla mnie Roundcube zawsze był tym do czego został stworzony - klientem webmail'owym i nic poza tym - jak chciałem coś dograć np. kalendarz czy inne pierdoły to robiłem to na własną rękę. Teraz skupiają się na tych właśnie pierdołach i chcą z tego zrobić wielką kobyłę a nie przyjazny i "flexible" webmail.
3) Ktoś wykonał ładną identyfikację wizualną ;-)
4) Jak wyżej - zależność od kolaba się zacieśnia

Summa summarum - chyba będę musiał poszukać alternatyw bo to już nie będzie coś przyjaznego, fajnego i lekkiego. Może Rainloop a może coś innego - czas pokaże. Niestety co do Roundcube'a mam złe przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoofy ,poniekąd masz rację odnośnie obranego kierunku. Myślę jednak że to naturalny proces wynikający z potrzeby rozbudowy jakie wywierają sami użytkownicy. Pomijając już sam Roundcube jako tylko prosty webmail to właśnie ludzie dopisywali nowe dodatki w mniejszej lub większej formie. Teraz ktoś chce to połączyć i dodatkowo ładnie opakować.

Również odrobinę mnie martwi jakie będzie końcowe rozwiązanie ale bez względu na to mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia tego czego po prostu nie mamy zamiaru używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z RoundCube i to co jest obecnie (wysłane, kopie robocze, spam, kosz, książka adresowa) w nim bardzo pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sam jeszcze korzystam z Roundcube (niebawem przesiadka na Google Mail + Google Apps) i jestem zadowolony. Program jest prosty, ma wszystko czego mi potrzeba + posiada miły dla oka wygląd. Z drugiej strony to na komputerze korzystam z MS Oultook, więc bezpośrednio na klienta wchodzę raczej sporadycznie.

Cieszy że powstaje coś nowego i będzie też dostępne na tablety i smartfony - raczej nie skorzystam, chyba że do innych maili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×