Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma sprawdzać stronę?

Kto ma sprawdzać stronę? strona www

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

Kto ma sprawdzać stronę?

#1 Emillo

Emillo

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów
  • Imię:Emil

Napisany 15 czerwiec 2015 - 21:46

Cześć wszystkim.
Ostatnio stanąłem przed dość ciężkim pytaniem, kto ma sprawdzać stronę internetową, osoba tworząca stronę czy zamawiający?

Postanowiłem tu napisać, bo znalazłem tu pare ciekawych artykułów i pomyślałem, że warto byłoby poruszyć ten temat. 

Z jednej strony myślę, że ok, osoba tworząca stronę patrzy co robi itd, ale to jednak zamawiający wie czego chce i nikt lepiej od niego nie sprawdzi strony, czy czcionki dobrze wyglądają itd. 

Co o tym myślicie??

• 0

#2 OneDistrict

OneDistrict

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:01

Im lepszy efekt strony, tym większa szansa, że klient zdecyduje się na twój produkt. Sam powinieneś wiedzieć, czego on chce. Strona internetowa musi być out-of-the-box, czyli, że po rozpakowaniu całość jest gotowa, a nie że jeszcze musi podpowiadać Ci, jakie kolory dopasować.

• 0

#3 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:28

Najgorsze jest to że większość klientów sama nie wie czego chce :D

• 1

#4 Emillo

Emillo

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:55

No masz racje... Powinna taka być ale niestety zawsze Klienci mają różne poprawki itd.. No i moim zdaniem to Klient jest osobą która powinna testować stronę, gdyż to ona tylko wie jak ta strona docelowo ma działać..

• 0

#5 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1584 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:59

Testować czy oceniać? Rozróżnij te dwa pojęcia lub podaj swoją ich magiczną definicję.

Najgorsze jest to że większość klientów sama nie wie czego chce :D

Tylko Ci co mało płacą.

• 0

#6 Oskar

Oskar

Nowy użytkownik

• Firma Bronze
  • 21 postów
  • Firma:webdev.pl

Napisany 16 czerwiec 2015 - 00:05

...gdyż to ona tylko wie jak ta strona docelowo ma działać..

A wykonawca nie musi przypadkiem też tego wiedzieć zanim przystąpi do pracy? Może to z tego są te wszystkie poprawki, że wykonawca nie wie jak docelowo strona ma działać, robić "coś", a potem się dziwi że klient ma uwagi, bo dostał nie to co chciał?

• 0

#7 maniack

maniack

Weteran WHT

• WHT+
  • 668 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 06:50

.

Edytowany przez maniack, 13 wrzesień 2017 - 14:16.

• 0

#8 wlodziu

wlodziu

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 08:49

Najlepiej dostać listę zyczeń na początku i według niej robić - i robić tak, by dosłownie było jak napisane. Potem jesteś pewny, że poprawek nie będzie, bo jest jak sobie klient życzył :)

• 0

#9 Emillo

Emillo

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 09:29

A wykonawca nie musi przypadkiem też tego wiedzieć zanim przystąpi do pracy? Może to z tego są te wszystkie poprawki, że wykonawca nie wie jak docelowo strona ma działać, robić "coś", a potem się dziwi że klient ma uwagi, bo dostał nie to co chciał?

No coś w tym jest, problem niestety pojawia sie gdy Klient nawet nie robi Ci projektu, jedynie mówi ogólnikowo co chce itd, a potem trzeba robić cały redesign.. Dlatego moim zdaniem to KLIENT wie najlepiej jak to ma działać, ja jedynie tworzę na podstawie jego słów/projektów, które często mijają się z tym jak strona ma docelowo wyglądać...

Wielokrotnie Klienci zmieniali zdanie na temat tego jak ma strona wyglądać co niestety nieźle zabiera czas

• 0

#10 pedro84

pedro84

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1486 postów
  • Imię:Andrzej

Napisany 17 czerwiec 2015 - 18:32

Wielokrotnie Klienci zmieniali zdanie na temat tego jak ma strona wyglądać co niestety nieźle zabiera czas

Mówimy o robieniu grafiki? No to sobie zapisz w umowie ilość bezpłatnych zmian i tyle. Reszt za XX PLN i po kłopocie.

• 0

#11 Emillo

Emillo

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 16:14

Nie tylko o robieniu grafiki, raczej mówię o np wielokrotnych zmianach dot. czcionek... albo np pozycji elementu na stronie... "to moze tu, a to moze tu, a nie jednak na odwrót" itd

• 0

#12 Mnichu

Mnichu

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Imię:Miroslaw

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:37

Nie tylko o robieniu grafiki, raczej mówię o np wielokrotnych zmianach dot. czcionek... albo np pozycji elementu na stronie... "to moze tu, a to moze tu, a nie jednak na odwrót" itd

Takie zmiany koncepcji w trakcie pracy odbijają się na twoich możliwych zyskach, do osiągnięcia z prowadzonej działalności (czas jaki poświęcasz na wprowadzanie zmian mógłbyś poświęcić na realizacje innego zlecenia). Zaznacz w umowie zakres możliwych zmian. Jeśli klient go przekroczy, to już musi dopłacić.

• 0

#13 Emillo

Emillo

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:31

Dzięki za odpowiedź!

Problem jest taki, że ok, zdarzają się Klienci co np po zrobieniu strony budzą się i chcą zupełnie inny wygląd, jasne, że wtedy to jest dodatkowo płatne, ale najgorzej jest w przypadku gdy np Klient chce zmiany typu zmiana zdjęć na stronie głównej... i ok gdyby to były dwie sytuacje, ale no był typek co chciał z 30 takich zmian zdjęć na paru stronach i pytanie jak takie małostkowe poprawki rozliczać...

no bo weź kurde za każdym razem pobieraj np złotówkę, czy 5 PLN.... tu jest prawdziwy problem :D

Ja wymyśliłem taki sposób, że zapisuje sobie na liste co Klient chciał z takich micro poprawek, no i potem po jakimś czasie gdy np się nazbiera, albo definitywnie zakończę pracę nad stroną to podliczam wszystko i ogólną kwotę podaję do zapłaty, ale też nie wiem czy to dobry sposób...

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: strona, www

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników