Skocz do zawartości
gooctwb

Czy znajdę coś co spełni moje oczekiwania? Load Balancing

Polecane posty

Planuję ruszyć ze startupem, jednak nie wiem gdzie mógłbym to moje cudo hostować,

Przewidywalna ilość zarejestrowanych użytkowników to +/- 10 k, a ile osób będzie odwiedzało portal - tego jeszcze nie wiem

 

Chciałbym coś co by podołało, portal stoi na wordpressie, i fajnie by było gdyby była możliwość Load Balancingu - dla braku niedostępności serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakikolwiek budżet, bo rozwiązań jest wiele i albo użyjesz zenbox'a i skończysz z dużym rachunkiem w najgorszym wypadku (w najlepszym będziesz zadowolony i tam zostaniesz) albo kupisz coś pokroju home.pl, czy nazwa i skończysz z ręką w nocniku i napiszesz PW do kogoś jak ja o pomoc.

 

Trzecie wyjście to podanie budżet i/lub kontakt z kimś takim jak ja. Na razie pomagam prywatnie (po prostu nie stać mnie teraz na firmę w polszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może WP z WP Super Cache (dla wygenerowania treści HTML) + CloudFlare i jego cache? 10 tys. uu to nie aż tak wiele. Chyba, że to coś więcej niż portal z disqusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przejrzenia oferty webhostingu na http://BlazingFast.io - stabilność, brak limitów, łącze 10gbps, 700Gbps DDoS Protection na wszystkich warstwach - Web Application Firewall. Myślę, że to zestawienie zagwarantuje Panu stabilność i oczekiwaną wydajność bez kłopotów z atakami ddos, a wszystko w świetnej cenie już od 5EUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję ruszyć ze startupem, jednak nie wiem gdzie mógłbym to moje cudo hostować,

Przewidywalna ilość zarejestrowanych użytkowników to +/- 10 k, a ile osób będzie odwiedzało portal - tego jeszcze nie wiem

 

Chciałbym coś co by podołało, portal stoi na wordpressie, i fajnie by było gdyby była możliwość Load Balancingu - dla braku niedostępności serwisu

 

Budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszy niż budżet byłby opis tego projektu. Jeśli to jest po prostu blogasek na Wordpressie, to przyhostujesz go wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszy niż budżet byłby opis tego projektu. Jeśli to jest po prostu blogasek na Wordpressie, to przyhostujesz go wszędzie.

Blogasek to raczej nie jest, skoro ma mieć zarejestrowanych dziesięć tysięcy userów. :)

 

Ale rzeczywiście bez budżetu ciężko coś polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Load balancing to bardzo szerokie pojęcie, tu potrzebna jest firma która doradzi, wdroży i utrzyma ten projekt.

 

ps. 10k to nie jest dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konkretnego założenia projektu zdradzić nie mogę, niemniej jednak znajduje się tam wyszukiwarka - która wykorzystuje bazę danych i chciałbym aby nie wysiadła gdy w tym samym czasie będzie tam wyszukiwać +/- 2 000 lub więcej użytkowników dodatkowo jest moduł komentarzy, który również wykorzystuje bazę

budżet ciężko mi określić bo mam jedynie się "zorientować" konkretnych wymagań dotyczących budżetu raczej nie dostałem ale wydaje mi się że jakoś mniej niż 500 zł rocznie ( może? ) chociaż nie do końca orientuję się w temacie

 

 

PS. Będą tam również umieszczane przez użytkowników zdjęcia ( max 40 dla jednego usera z limitem 1 mb na zdjęcie ) - ale jakoś nie obstawiam żeby każdy spośród tych 10 000 użytkowników wrzucił 40 zdjęć

Edytowano przez gooctwb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://wordpress.org/plugins/wordpress-sphinx-plugin/ + serwer sphinx. To nie tylko poprawia jakość wyników wyszukiwań, ale i również poprawia wydajność. Budżet na rok nie jest jakoś wygórowany, ale pod to na pewno się nada MyDevil bądź Zenbox (w tym to, słynie z podejścia OOTB). Jak pisałem, sam w sobie varnish czy choćby wp super cache powinno rozwiązać sprawe. Jeśli chodzi o komentarze, to nie lepiej byłoby zastosować do tego celu disqus? Nie tylko odciążysz serwer, ale również poprawisz komunikację z innymi blogami (1 konto = wiele wartościowych i popularnych blogów/portalów). :)

 

Co do zdjęć, na twoim miejscu wykupiłbym pod to osobny CDN od Online.net bądź OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500zł rocznie na ruch 2k online to nie jest wystarczający budżet, chyba że to 2k online będzie raz w miesiącu. @up i 2x@up - Super Cache jest słabe, ZenCache nie próbowałem, ale z czystym sumieniem polecam W3 Total Cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym że żaden z tych usługodawców których polecacie nie ma opcji load balancingu więc w przypadku awarii serwera nie będzie mnie mogło przerzucić na następny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest trafić na hosting, który zapewnia bardzo wysokie SLA, co jest w przypadku np. MyDevil czy Zenbox. Loadballancing w takim budżecie jest mało opłacalny i niepraktyczny zazwyczaj. CloudFlare powinien już wstępnie cache'ować treść, jeśli będzie statyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@OneDistrict czyli zdecydować się na MyDevil albo Zenbox'a? bo teraz jestem w nazwie ale nie odpowiadają mi przerwy i awarie co jakiś czas, przy oficjalnym starcie nie mogę sobie na to pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trzymaj się z dala od Home.pl i Nazwa.pl. Myślę, że powinieneś spróbować MyDevil, a zapewniam Cię, że nie pożałujesz tego wyboru. Nawet nie boję się o to, że oni na przykład odmówią Ci pomocy z portalem. Bo tego nie zrobią. Zapewniają dedykowane zasoby, mają bardzo wydajny nginx z spawnerem PHP-FPM, jak i zarówno opierają się o FreeBSD wraz ze spójnym ZFS, natomiast bazy danych korzystają z SSDków. ATMAN też robi kawał dobrej roboty (czyt. bardzo wysoki uptime). Jeśli wystąpi jakaś przerwa w dostępności, to tylko w nocy i po to, by wykonać aktualizację bezpieczeństwa. :)

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox jest troszkę inny, jeśli chodzi o rozliczanie się. Płacisz za realny ruch liczony w uu. (unikalnych użytkownikach). Niekoniecznie muszą to być użytkownicy, którzy stale zwiedzają portal, ale też którzy przyjdą przypadkiem z np. Google, bo znajdą coś wartościowego u Ciebie. Na dobry początek, Zenbox naprawdę się opłaca, ale z czasem robi się coraz droższy, bo statystyki zaczynają szaleć, jeśli mocno wypozycjonujesz serwis.

 

Dla przykładu, ja mam serwis, który miał w poprzednim miesiącu ponad 10 tys. uu., a praktycznie nie zużywał aż tak wiele zasobów. Więc sam musisz sobie wykalkulować, co się najbardziej opłaca dla twojego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenbox ma strasznie shitowy model, taniej wyjdzie vps z microvps + jakiś panel i tyle, w razie braku zasobów można przejść na wyższy pakiet, a nie przepłacać i mieć miliard ograniczeń, ewentualnie możesz na forum napisać aby ktoś ci skonfigurował memcache (jak się sam na tym nie znasz) i wszystko będzie śmigać jak marzenie.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale założę się że nawet 500gb nie wykorzystasz (a nawet jeżeli to można dokupić lub przejść na wyższy plan), ja mam stronę 200k uu mc obrazki full size ważące po kilka mb i nawet 1tb transferu mi nie bierze (z cloudflare). VPS jest po prostu bardziej przyszłościowy i można znacznie więcej, a przy rozbudowie strony docenisz to. A jeżeli tak się boisz limitu transferu to zawsze możesz kupić VPSa cloud z OVH (lub po prostu trzymać obrazki na jakimś cdnie).

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×