Skocz do zawartości
Gość norsob

Przyszłościowe pozycjonowanie domeny

Polecane posty

Gość norsob

Witam, chciałbym zakupić aktualnie 2 domeny (imięnazwisko) i używać jako strony domowe/mail może w niedalekiej przyszłości coś na zasadzie wizytówki. I teraz moje pytanie: Jak to jest jeśli chciałbym w przyszłości wykorzystać owe domeny do jakiś większych celów? takie domeny spadają w jakiś sposób z wyników google? Chodzi mi o to by nie były one stratne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, dla którego miałyby spaść w Google. Wizytówki z małą ilością treści słabo się pozycjonują, ale jak wrzucisz tam potem coś ciekawszego, to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Czyli małe strony z małą ilością treści nie spadają w google tylko stoją w miejscu? I gdy w przyszłości za np. Rok wrzuce na tą domenę większą stronę (np. Z blogiem) to nie bedzie trudniej wybić się? Po prostu google zacznie index'ować nową stronę?

Dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ponoć Google patrzy na wiek domeny i wręcz starszym jest nieco łatwiej.

 

Wiek domeny i trzymanie się określonego tematu przez cały okres aktywności domeny i najlepiej brak przerw (domena cały czas aktywna)..

 

Wg mnie zawsze warto trzymać taką domenę i co jakiś czas podlinkować natulanie, gdy nie ma pośpiechu to powinny być lepsze efekty.. Sam mam takich domen całkiem sporo, które czekają na przyszłe pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie liczy się najbardziej pozycjonowanie organiczne. Od kilku miesięcy korzystamy jako firma z usług Studia Lokomotywa - www.studiolokomotywa.pl . Skutecznie kombinują, ale nie przekombinowują, jeżeli chodzi o pozycjonowanie strony - odpowiednia ilość linków, nie zapełniają Internetu bzdurami... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy korzystamy jako firma z usług Studia Lokomotywa

Wszystkie trzy Twoje posty, które widzę, to reklama tego pociągowego SEO. Może by tak nieco subtelniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Tak jak napisał @gutek - zgadza się, im starsza domena tym lepsza. Warto pamiętać o innej kwestii, która nie została tutaj poruszana. To fakt czy na domenę był kiedykolwiek nałożony filtr. Często wiek domeny nie zawsze jest bez skazy;)

 

Od siebie mogę dorzucić link pod którym można sprawdzić czy kiedykolwiek na domenę był założony filtr : https://archive.org/web/

 

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×