Skocz do zawartości
gooctwb

Co wybrać hosting dzielony ? czy może VPS?

Polecane posty

Witam,

Chciałem zwrócić się z zapytaniem do użytkowników WHT, co możecie mi polecić jako hosting portalu internetowego.

 

Czy wybrać hosting współdzielony w OVH? a może VPS'a w tejże firmie? Firmę OVH oceniam bardzo pozytywnie gdyż nie miałem z nią nigdy wcześniej żadnych problemów, jednak nie działałem na dużą skalę, dlatego przychodzę tutaj z zapytaniem.

 

Portal docelowo ma być dla +/- 15 tys. użytkowników ( raczej nie przesiadujących w tym samym czasie ) jednak czytając i analizując parametry w ovh zobaczyłem coś co mnie niepokoi, mianowicie maksymalna Ilość jednoczesnych połączeń do bazy wynosi 30 dla bazy SQL Personal/Pro - czy to nie będzie zbyt mało?

 

Co możecie polecić? Portal będzie działał na terenie Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz nim administrować to tak, weź VPS-a w OVH. Tylko RunAbove, a nie Classica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie potrafię? czy jest możliwość skonfigurowania tego raz a dobrze? / w grę wchodzi jeszcze taka opcja że mogę się tego nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo istnieje możliwość skonfigurowania raz a dobrze. Można jakiegoś Ubuntu LTS wgrać, automatyczne update'y i będzie działało, ale świat wokół się zmienia: konfiguracja ssl, http/2, etc.

 

Zostaje się nauczyć :) Nie ma lepszej drogi niż praktyka. W RunAbove łatwo zrobić snapshota swojej VM-ki, uruchomić drugą jej kopię i trenować na kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałeś OVH, a RA jest lepsze pod www od ich pozostałych VPS-ów: lepsze łącze (Gbit+), OpenStack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@blfr nie koniecznie musi być w ovh, jednak nie miałem z nimi nigdy wcześniej żadnych problemów

 

a jak odniesiesz się do Ilość jednoczesnych połączeń do bazy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczba jednoczesnych połączeń to taka sobie miara. Ale zawsze możesz wyrzucić bazę danych na drugi serwer, gdybyś miał problemy z jej obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JRr7TzO.png

 

Tak prezentują się statystyki na chwilę obecną, gdzie korzystało z portalu 2 użytkowników / developerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie słaby pomysł pójść z takim tematem na zasobach tej firmy ponieważ albo masz czas na naukę albo na robienie wspomnianego projektu. Jak będziesz chciał to połączyć to z projektu nic dobrego nie wyjdzie. Poszukaj firmy z gotowa usługą i z pewnym wsparciem technicznym. Co do baz danych to jest to odwieczny problem co jest wielokrotnie przyczyna migracji bardziej ruchliwych stron do innych usługodawców. Tyle z mojej strony, miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist dlatego chcąc uniknąć straty czasu, zadałem pytanie tutaj na forum to po pierwsze a po drugie średnio się znam na hostingach, ale gdy będę musiał to oczywiście mogę się dokształcić.

 

Niemniej jednak chciałbym mieć już coś upatrzone, i mniej więcej być zorientowany, w co będę chciał celować.

 

Na chwilę obecną baza zajmuje 74 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH powinno być odpowiednie dla Ciebie, jednak nie mam pewności jak z suportem u nich przy niektórych produktach.

Jedni sobie chwalą inni nie, ja się na nich dwukrotnie zawiodłem na serwerze klienta, raz z powodu zablokowania całego ruchu (w zasadzie bez powodu), drugi raz przy wymianie dysku, klient czekał 5 dni na odpowiedź z supportu, stracił klientów i prawie całe dane, od tej pory korzysta z naszych usług z opcja kopii zapasowej.

 

Najlepiej przetestować samemu, wtedy będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przetestować, z tym że na takie testy potrzeba ogrom czasu oraz jeszcze więcej pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku wybierz inna firmę, tam gdzie będziesz miał dobry support, pomoc administratora, backup, monitoring i inne opcje.

Niestety OVH jest najtańsze w tym przypadku.

 

Podaj budżet miesięczny to będę mógł Ci przygotować ofertę indywidualną i dam Ci to na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzienne limity w nazwa.pl przekraczasz ile masz tych zapytań dobowo ? MySQL/MariaDB 5.5 ?

 

Jaki rodzaj serwera (mini/biznes/pro/max) ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwer Active PRO

MariaDB 5.5.42

 

Chcę teraz przejść na jakiś inny hosting/ serwer + pojawiło się takie wymaganie by można było przekierować z tej domeny na inny serwer w przypadku niedostępności jedno z nich

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu do testów kupiłem VPS'a za 10zł (w OVH).

 

Muli, że głowa boli...strona się długo wczytuje. Do tego kopiowanie plików na ftp trwa długo. Zmiana atrybutu na 777 - też koszmar w porównaniu do wirtualnego hostingu w az.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak dla mnie najlepsze VPSy z jakich korzystałem to:

 

globalnetwork.pl

hitme.pl

swhosting.pl

 

jeszcze BH ma w miarę dobre VPSy.

 

 

edit:

Mam kilka baz danych w globalnetwork na VPSie. Nic nie muli przy statystykach:

 

1.78Mln zapytań / godzinę

500 / sekundę (do 700 doszedłem i bez problemów i jakichkolwiek większych obciążeń)

90% połączeń jest z zewnątrz.

 

Największa baza 5GB (opróżniona z 10-14GB).

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku wybierz inna firmę, tam gdzie będziesz miał dobry support, pomoc administratora, backup, monitoring i inne opcje.

Niestety OVH jest najtańsze w tym przypadku.

 

Podaj budżet miesięczny to będę mógł Ci przygotować ofertę indywidualną i dam Ci to na PW.

 

A najlepiej mzone.uk, wtedy to ci serwer nawet sam kawę zacznie parzyć z samego ranka :)

 

Bierz VPS, w którym będziesz miał możliwość wskoczyć bezproblemowo na wyższe parametry, gdy zacznie Ci ich brakować. Przenoszenie wszystkiego co jakiś czas jest dość mocno uciążliwe niestety. Możesz także pokusić się o serwer dedykowany, z zapasem zasobów. Fajne są z tej linii https://www.soyoustart.com/pl//serwery-essential/

 

Własny dedyk i VPS m wiele plusów między innymi, to że możesz odpalić np. stronę w oparciu o Postgresql zamiast MySQL, a nie każda serwerownia to umożliwia. Zawsze także możesz uruchomić np. Varnisha w celu zmniejszenia obciążenia serwera. Możiwości jest naprawdę wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej mzone.uk, wtedy to ci serwer nawet sam kawę zacznie parzyć z samego ranka :)

 

Niestety kawy nasz serwer nie parzy jeszcze, ale frytki możemy dodać do serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×