Skocz do zawartości
koze

Polskie proxy

Polecane posty

Witam,

Mieszkam zagranica i potrzebuje polski proxy do wlasnego uzytku.

Znalazlem w necie taki mini poradnik:

Krok 1.
Wykupić VPS zlokalizowany w Polsce (musi mieć polskie IP)

Krok 2.

Łączymy się z tym VPS za pomocą SSH jako root
Krok 3.
Instalujemy Squid za pomocą poniższych poleceń (polecenia dla systemu CentOS):

yum update
yum install squid

Krok 3.
Konfiguracja:
Kopiujemy standardowy plik konfiguracyjny jako .bak:

sudo mv /etc/squid/squid.conf /etc/squid/squid.conf.bak

Teraz tworzymy nowy plik

nano /etc/squid/squid.conf

I w pusty oknie, które nam się pojawi wklejamy poniższą konfigurację :
#początek konfiguracji
http_port 3355 #ten port powinismy sami sobie zdefiniować jaki chcemy
visible_hostname jakas.domena
cache_effective_user squid squid
acl all src 0.0.0.0/0.0.0.0
acl localnet src 192.168.1.0/255.255.255.0
http_access allow all
header_access Via deny all
forwarded-for delete
header_access Forwarded-For deny all
header_access X-Forwarded-For deny all
#koniec konfiguracji
teraz tylko Ctrl+X i mamy zapisany nowy config.
(konfiguracja ta jest w pełni otwarta i każdy kto zna IP tego VPS i powyższy port może korzystać z tego Proxy, jak ktoś chce sobie zabezpieczyć hasłami odyłam do google)

Krok 4.
Uruchamianie
Polecenia:
chkconfig squid on
/etc/init.d/squid start

Jeżeli wszystko poszło dobrze powinniśmy dostać informację, że działa.



Czy ktos moze mi doradzic z jakiego uslugodawcy VPS warto skorzystac?
I czy na ich serwerze bede mogl zrobic powyzsze ustawienia?

 

Druga opcja jest taka ze zamiast samemu bawic sie w to tylko potrzebowalbym dostep do stalego pewnego polskiego proxy.

 

Swojego wlasnego poxy chce postawic poniewaz w pracy mam zablokowany dostep w moim wlasnym programie z ktorego musze sie laczyc do serwera w Polsce.

Program ktory potrzebuje uzywac posiada opcje na wpisanie polskiego proxy oraz portu. Jest tez opcja wpisania uzytkownika oraz hasla jesli takie jest.

Wiem o tym ze sa strony udostepniajace polskie proxy za darmo. Korzystam z nich tylko ze proxy te czesto sie zmieniaja oraz co najgorsze podczas korzystania z programu przestaja dzialac i oczywiscie polaczenie mojego programu zostaje przerwane.

I stad moje pytanie jak to postawic sobie swoje wlasne polskie proxy do mojego wlasnego uzytku.

Nie do konca rozumiem Twojego wniosku ze zrobie sobie jakas krzywde bo skoro teraz i tak z tego korzystam i do tej pory bez zrobienia sobie krzywdy to dlaczego mialoby to wygladac inaczej?

Rozumiem ze po postawieniu sobie swojego VPS bede mial swoj adres proxy, ustawie sobie uzytkownika i haslo i proxy bedzie dla mnie dzialalo 365 dni w roku 24h na dobe.

Z tego co sie orientuje to cenowo nie sa do olbrzymie koszta. Chyba ze jestem w bledzie?

Rozumiem tez ze stawiam sobie proxy raz i bedzie one dostepne bezproblemowo caly czas?

 

Dodatkowo poniewaz mieszkam poza granicami Polski chce od czasu do czasu miec dostep do materialow video oferowanych za darmo przez TVP oraz TVN. Tutaj znow wystepuje blokada geo. Program ktory posiadam ma opcje na wpisanie polskiego proxy i wtedy moge bez problemu ogladac materialy TV.

Z gory dziekuje za wytumaczenie tematu i pozdrawiam,

koze

Dziekuje z gory za pomoc,

koze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły vps w Polsce np nasz VPS ONE, konfigurację możemy wykonać dla ciebie po wykupieniu pakietu administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły VPS i zainstalować pakiet o nazwie -> TINYPROXY i dokonujemy dwóch ustawień:

w pliku /etc/tinyproxy.conf:

1) Allow 0.0.0.0 <-- wszystkie adresy IP będą mogły korzystać z Naszego proxy, możemy tu wstawić tylko swój adres IP

2) Port 8888 <-- ustawiamy port na jakim ma nasłuchiwać proxy.

 

Po tych modyfikacjach restartujemy tinyproxy ( /etc/init.d/tinyproxy restart ) i w przeglądarce w ustawieniach proxy podajemy:

1) IP naszego serwera

2) port jaki ustawiliśmy w pliku konfiguracyjnym.

 

Wchodzimy na jakąś www, gdzie możemy sprawdzić Nasze IP i widzimy adres IP naszego VPSa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Squid to bez sensu. Albo użyj SOCKS proxy (przez SSH) albo prawdziwego VPN-a, zależnie od zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły VPS i zainstalować pakiet o nazwie -> TINYPROXY i dokonujemy dwóch ustawień:

w pliku /etc/tinyproxy.conf:

1) Allow 0.0.0.0 <-- wszystkie adresy IP będą mogły korzystać z Naszego proxy, możemy tu wstawić tylko swój adres IP

2) Port 8888 <-- ustawiamy port na jakim ma nasłuchiwać proxy.

 

Po tych modyfikacjach restartujemy tinyproxy ( /etc/init.d/tinyproxy restart ) i w przeglądarce w ustawieniach proxy podajemy:

1) IP naszego serwera

2) port jaki ustawiliśmy w pliku konfiguracyjnym.

 

Wchodzimy na jakąś www, gdzie możemy sprawdzić Nasze IP i widzimy adres IP naszego VPSa.

 

 

1. Czyli np: https://www.mydevil.net/oferta,MD1.html bedzie sie do tego nadawalo?

2. Czy pakiet TINYPROXY oferuje firma mydevil?

3. Co jesli nie mam stalego adresu IP? Czy moge wtedy wpisac do ustawien i korzystac ze stalego IP za pomoca http://www.noip.com/ ?

4. Skad bede mial IP mojego serwera?

5. Czy jest oprocz ustawienia wlasnego adresu IP inne mozliwosc zabezpieczenia dostepu? np z podaniem uzytkownika i hasla?

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam,

 

koze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli np: https://www.mydevil.net/oferta,MD1.html bedzie sie do tego nadawalo?

2. Czy pakiet TINYPROXY oferuje firma mydevil?

3. Co jesli nie mam stalego adresu IP? Czy moge wtedy wpisac do ustawien i korzystac ze stalego IP za pomoca http://www.noip.com/ ?

4. Skad bede mial IP mojego serwera?

5. Czy jest oprocz ustawienia wlasnego adresu IP inne mozliwosc zabezpieczenia dostepu? np z podaniem uzytkownika i hasla?

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam,

 

koze

 

1. Nie, bo wycofali z oferty hostingu VPN. Tu: https://www.mydevil.net/vpn.html.

2. W ogóle nie oferują proxy, tylko VPN. Kiedyś był, ale to tylko dzięki dostępowi via SSH, który oferował SOCKS5.

3. Nie rozumiem pytania, bo No-IP nie zmieni Ci adresu IP ani nie zapewni jego stałości. Jedynie może być domeną/subdomeną wskazującą na IP, ale to to samo, co zwykła domena (z tym, że ma aplikację, która co X czasu pobiera nowy adres IP od Ciebie).

4. VPN to tunelowanie połączenia, więc tak jakby jesteś na innym internecie - tyle, że się z nim komunikujesz przez swój internet w domu.

5. Logowanie do VPN-a jest możliwe tylko, gdy podasz login oraz hasło. Na serwerze VPS również nie ma problemu z takim zabezpieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1. Nie, bo wycofali z oferty hostingu VPN. Tu: https://www.mydevil.net/vpn.html.

2. W ogóle nie oferują proxy, tylko VPN. Kiedyś był, ale to tylko dzięki dostępowi via SSH, który oferował SOCKS5.

3. Nie rozumiem pytania, bo No-IP nie zmieni Ci adresu IP ani nie zapewni jego stałości. Jedynie może być domeną/subdomeną wskazującą na IP, ale to to samo, co zwykła domena (z tym, że ma aplikację, która co X czasu pobiera nowy adres IP od Ciebie).

4. VPN to tunelowanie połączenia, więc tak jakby jesteś na innym internecie - tyle, że się z nim komunikujesz przez swój internet w domu.

5. Logowanie do VPN-a jest możliwe tylko, gdy podasz login oraz hasło. Na serwerze VPS również nie ma problemu z takim zabezpieczeniem.

W moim przypadku VPN nie spelnia swojego zadania. Probowalem kiedys i byl za wolny.

Czy w takim przypadku oferta https://www.ovh.pl/vps/ bedzie sie do tego nadawac?

Nie widze tylko jaki maja limit transferu? W moim przypadku nalepszy bylby bez limitu.

Czyli jesli w ustawieniach bede mial:

1) Allow 0.0.0.0 <-- wszystkie adresy IP będą mogły korzystać z mojego proxy

2) Port 8888 <-- ustawiony

To wtedy aby zabezpieczyc niepowolane uzywanie mojego proxy moge zastosowac login i haslo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Uśmiałem się... bo nie wydaje mi się, żeby to była VPNa. :P

 

 

W taki razie nie byl wolny.

Normalnie jak streamuje HD video to przy mojej predkosci 60Mbs idzie wszystko bez problemu.

 

Natomiast jak streamowalem HD 1080 z TVP.pl poprzez VPN to buferowal co 15 sekund.

 

Gdzie byl wiec problem?

 

Zmienilem z VPN na proxy i szlo bez problemu.

Edytowano przez koze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koze

Masz stały czy zmienny adres IP u siebie? I czy masz jakiekolwiek pojęcie o instalowaniu czegokolwiek na linuxie.

Tinyproxy jest pakietem instalowanym w systemie linux ( np. Debian ).

Firma w której wykupisz sobie VPSa, nie ma nic do tego pakietu ( nie oferuje )

Tinyproxy nie oferuje zabezpieczenia dostępu za pomocą loginu/hasła, możesz jedynie w configu w linii Allow ustawić swoje IP i w linii Port zmienić port na jakiś własny, np. 56785. Jest już to jakaś forma zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem.

Jesli chcesz mieć zabezpieczenie w formie user/pass proponuję skonfigurować sobie na VPSie VPNa.

 

Edytowano przez lewyx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A vpn był na tym samym serwerze, co proxy? ;>

Nie,

 

Proxy jak korzystalem do tej pory to z ogolnie dostepnych za darmo proxy. I jesli proxy dziala prawidlowo to wszystko idzie bez problemu.

 

Natomiast jak z darmowymi proxy jest to kazdy wie i po ponad roku korzystania z tego wole stale i zawsze dzialajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×