Skocz do zawartości
Lokator

Gnum.pl

Polecane posty

Ja niedawno zacząłem przenosić *.pl-ki do gnum.pl (wcześniej korzystałem z forpsi.pl, tam mają chyba najtańsze *.eu jakby ktoś chciał). Póki co wszystko w porządku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, możesz powiedzieć mi jak wygląda dostęp do kodów authinfo, i kto jest rejestratorem domen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie domen *.pl rejestrator to ReTop.pl Miłosz Gądziak

dns.pl/porozumienie/partner/partner/176/pl/

Te same dane na stronie gnum.pl/kontakt

Nie wiem jak w przypadku *.eu czy *.com i innych.

 

AuthInfo dostępne automatycznie w panelu, tak jak tutaj na WHT użytkownik Gnum.pl wspominał w jakichś tematach. Ale nie wcześniej niż 6 dni po rejestracji/transferze i nie później niż 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego (czyli wzięte wymogi NASKu dla transferów plus 1 dzień).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo rejestratorem ich domeny jest Consulting Service, i wydało mi się to nieco dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo rejestratorem ich domeny jest Consulting Service, i wydało mi się to nieco dziwne.

 

Jak napisałem do nich ticketa o tym to mi poprawili to i te Consulting Service znikło z whoisu. Są oficjalnym partnerem NASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze napisac jak wyglada sprawa z ukryciem danych w whois, czy jest to darmowe czy trzeba za to placic (np dla domeny net).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze napisac jak wyglada sprawa z ukryciem danych w whois, czy jest to darmowe czy trzeba za to placic (np dla domeny net).

 

WHT nie jest supportem, wystarczy do nich wysłać wiadomość z pytaniem. Czy to takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie inni pytaja to sie podpialem bo odrzucilo mnoe to u nich ze chca moj pesel, a napisanie posta z tel jest prostrze niz zakladanie u nich konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej firmie, ale faktycznie mają tańsze domeny niż ovh. To chyba jakaś nowa firma? Bo jeśli tak, to ja nigdy do nowych nie przechodzę, nigdy nie wiadomo ile wytrzymają na rynku, czy to nie ściema, ale warto się przyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy już mają wakacje :D teraz dopiero ruch na forach się zwiększy. A ile wartościowych opinii i postów będzie :huh:

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej firmie, ale faktycznie mają tańsze domeny niż ovh. To chyba jakaś nowa firma? Bo jeśli tak, to ja nigdy do nowych nie przechodzę, nigdy nie wiadomo ile wytrzymają na rynku, czy to nie ściema, ale warto się przyglądać :)

 

http://www.krs-online.com.pl/retop-pl-krs-1558070.html. Czyli w roku 2011 została założona. Sprawdzenie zajęło mi niecałą minutę. Czy było tak trudno, Michale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam.

 

Zero kontaktu e-mailowego, telefonicznego.

Próbowałem wielokrotnie w różnych dniach, godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam.

 

Zero kontaktu e-mailowego, telefonicznego.

Próbowałem wielokrotnie w różnych dniach, godzinach.

 

Podbijam.

 

Mój temat od 2 miesięcy leży wysłałem z 5 e-mail po czym temat się urwał.

Nadszedł czas na zabranie zabawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX, przynajmniej możesz odzyskać domeny - ja nie mam dostępu do konta, i nie mogę go odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że też istnieją ludzie wierzący, że ktoś będzie dokładał do interesu (choćby ten 1 grosz)...

 

W przypadku dużych firm to jak najbardziej działa. Jakieś produkty oddają ze stratą by przyciągać klientów, na innych produktach zarabiają, albo przez jakiś promocyjny okres dokładają, by zarobić więcej później.

 

Inaczej ma się sprawa, gdy tego samego próbuje mała firma, w takim przypadku to już nie zawsze się udaje, nie ta skala, nie te rezerwy, które na dokładanie przez czas jakiś lub na wybrane produkty można przeznaczyć.

 

 

 

 

Gdy w maju miałem pilną sprawę do załatwienia w Gnum.pl - telefon i nagranie się na poczcie głosowej wystarczyło do załatwienia sprawy w kilkadziesiąt minut. Przypuszczam jednak (choć mogę się mylić), że to firma całkowicie jednoosobowa, więc dużo zależy od tej osoby aktualnej dyspozycyjności, dostępnego czasu, sił, środków, innych zajęć itd.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma wydawała się ok, ceny przyciągały, ale działanie strony do obsługi domen to porażka, co jakiś czas nie działa, do tego jeszcze kompletny brak kontaktu z biurem obsługi klienta. Pozostaje pisanie skarg do NASK i EURid.

W tym przypadku potwierdziło się cena = jakość.

Zdecydowanie nie polecam, chyba że ktoś lubi podnosić sobie ciśnienie i nie zależy mu na dostępności panelu i zarządzaniu domenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×