Skocz do zawartości
kizobi

AfterMarket - obowiązkowa płatność za przechwycenie domeny

Polecane posty

Witam, spotkała mnie dość niemiła niespodzianka, kilka miesięcy temu zarejestrowałem się na portalu aftermarket aby ktoś mógł przenieść na mnie domenę, którą później przeniosłem do innego serwisu.

 

Przeglądając portal trafiłem tutaj: https://www.aftermarket.pl/search.php?do=1&tasted=-1&future=-1&premium=-1&ext=allpl&letters=1&numbers=1&hyphens=1&mkt_pl=1&order=date&days=2&

Kliknąłem na jakąś domenę i o tym zapomniałem, obecnie dostałem już chyba 10-tą wiadomość na e-maila, że mam zapłacić 60 zł za przechwycenie domeny. Dopiero teraz zobaczyłem, że mniejszym druczkiem na dole strony jest napisane:

 

Uwaga: Dodanie domeny do przechwycenia jest prawnie wiążącym zleceniem zamówienia usługi i w przypadku skutecznego przechwycenia wiąże się z koniecznością zapłaty w terminie i cenie przewidzianej w Regulaminie kupna domen i Cenniku.

Niewniesienie opłaty za przechwycenie domeny w terminie skutkuje naliczeniem opłaty karnej zgodnie z cennikiem.

 

Czy to wszystko odbywa się zgodnie z prawem? Jako zwykły użytkownik Internetu (nie-informatyk) czy nie zostałem właśnie naciągnięty na konieczność kupna czegoś czego aktualnie nie potrzebuję? Czy nie przysługuje mi prawo rezygnacji z zakupu?

 

 

"W naszym serwisie przechwyciłeś następujące domeny. Płatność za zakupione domeny jest obowiązkowa." To jest treść e-maila - w przypadku niezapłacenia chcą naliczać jakieś kary...

 

Na forach internetowych widziałem, że nie tylko ja mam ten problem - że wiele osób zwyczajnie nie zostało należycie poinformowanych o konieczności zapłaty.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zleciłeś usługę przejęcia domeny, co wiąże się co najmniej z kosztem rejestracji nazwy. To normalne, że musisz za to zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że wiele osób zwyczajnie nie zostało należycie poinformowanych o konieczności zapłaty.

 

Bez przesady, przecież wyraźnie jest napisane i jak sam wspomniałeś przysyłają kilka emaili żeby to było lepiej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy "zwykły użytkownik Internetu (nie-informatyk)" jest pozbawiony umiejętności czytania ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmien w aftermarket maila na jakiś inny, bo będą ci codziennie wysylac te powiadomienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A warto napisać jakieś pismo do UOKiKu aby stwierdzili czy takie chowanie informacji o konieczności zapłaty jest zgodne z prawem konsumenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uokik jest polski aftermarket cypr

więc mogą mu skoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam bez problemu taką informację znalazłem przy przechwytywaniu, poza tym regulaminy się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uokik jest polski aftermarket cypr

więc mogą mu skoczyć

 

Zatem polskie prawo ich nie obowiązuje? Zatem nie mam się co martwić jakimiś ich dziwnymi karami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zabrania ci zgłoszenia się do odpowiednich organów cypryjskich,

tak jak i nikt nie zabrania spółce cypryjskiej zgłosić roszczenia do polskich organów ścigania.

 

Niestety, konsumentom od tych wszelakich praw w dupie się przewraca.

Aftermarket wykonał zlecenie - przechwycił domenę i poniósł na to pewne koszty.

Dlaczego więc ma cierpieć z powodu kaprysu jaśnie wielmożnego, który się rozmyślił?

 

No ale taki to skutek rozpieszczenia ich podejściem, że wystarczy nie zapłacić, to równoznaczne jest z rezygnacją.

 

 

PS: UOKiK nie zajmuje się sprawami "detalicznymi" poszczególnych konsumentów.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem polskie prawo ich nie obowiązuje? Zatem nie mam się co martwić jakimiś ich dziwnymi karami?

 

raczej myslaem o tym że do uokik nie ma sensu zgłaszanie cypryjskiej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za głupotę się płaci. Zawarłeś z nimi umowę na zasadzie przechwycenia domeny - ponieśli z tego tytułu koszty więc dlaczego teraz to oni mają być stratni bo jakiś "Sebek" kliknął na jakąś domenę i o tym zapomniał. Szkoda, że wiele firm praktykowało: Nie zapłaci = zerwanie umowy. Trzeba było podchodzić do sprawy tak jak kiedyś się to robiło: wypowiedzenia umowy - i po problemie. Regulaminy się czyta, to że w firmie X nie opłacisz usługi to Ci nic nie naliczą (bo dla nich jest to wypowiedzenie umowy) to nie znaczy, że w firmie Y jest tak samo. Od tego są regulaminy, dział kontakt itd.

 

Nie lubię cwaniactwa i kombinowania: A co jak nie zapłacę? Znudzi im się? Jak dla mnie to na takie osoby powinni jeszcze bardziej naciskać, a jak nic nie poskutkuje to działać w inny sposób (kierować sprawę tam gdzie należy). Dziadostwo i cwaniactwo trzeba tępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×