Skocz do zawartości
Rejwus

Jaki zasilacz?

Polecane posty

Witam! Mam problemy ze swoim stancjonarnym komputerem, w sumie nie będę się tutaj na ten temat dużo rozpisywał. Komputer już powoli przestaje działać i strasznie muli. Postanowiłem, że na razie spróbuję własnych sił i sam poszukam w czym twki problem. Testuję zmieniając podzespoły ze starego komputera, aż doszło do zasilacza. Chciałbym poradzić się Was czy zasilacz 300W pociągnie flaki mojego komputera i czy śmiało bez żadnych obaw mogę testować go na tym zasilaczu. Czy ten zasilacz utrzyma takie podzespoły bez żadnych awarii?

 

  • Intel Core 2 Duo E6550 @ 2,33GHz 2,33 Ghz
  • 2GB RAM DDR2 800Mhz
  • NVIDIA GeForce GTS 250
  • Płyta główna: GIGABYTE GA-P35C-DS3R
  • Dysk HDD 75GB

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Jeżeli zapomniałem podać jeszcze jakiś kluczowych informacji proszę mi powiedzieć, napiszę!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Podaj firmę zasilacza, nawet 250W Ci to pociągnie, kwestia tylko marki i sprawności zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz raczej nie powinien mieć związku z mulącym komputerem. Procek nie jest największej wydajności (1500 pkt), a pamięć prosi o powiększenie.
Rozważ zmianę procka i powiększenie pamięci do 4 GB - powinno być znacznie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jaki system masz na tym? Bo coś więcej jak XP będzie mulić bez podwojenia pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia słabych bebechów komputera. Kupowaliśmy dwa te same komputery z bratem, brat ma idealnie ten sam i śmiga bez zarzutu, ja za to nie mogę odpalić żadnej gry, nawet przeglądarka ledwo chodzi, więc nie piszcie mi, że komputer jest za słaby, bo cel tematu jest inny.

Mam windows 7, brat również i nawet Diablo 3 z dodatkiem śmiga na maksymalnych, mi natomiast nawet nie włącza się w oknie 800x600

 

Podaj firmę zasilacza, nawet 250W Ci to pociągnie, kwestia tylko marki i sprawności zasilacza.

 

Co do zasilacza jest stary jak ten komputer:

Codegen "S" 300W Model: 300X1

 

Edytowano przez Rejwus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy problem nie tkwi w systemie? Zainstalowałeś od nowa na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z kilku windowsów już korzystałem, ale czy pociągnie ten zasilacz ten komputer i się "nie spali?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codegen "S" 300W Model: 300X1

Jesteś dość samobójczym człowiekiem używając tego popularnego dziada ;) Wymień go jak najszybciej, tutaj Fortron 350W HLN/GHN da radę spokojnie i będzie znacznie stabilniejszy i bezpieczniejszy od tego.

 

Odsyła do google i "czarna lista zasilaczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Jesteś dość samobójczym człowiekiem używając tego popularnego dziada ;) Wymień go jak najszybciej, tutaj Fortron 350W HLN/GHN da radę spokojnie i będzie znacznie stabilniejszy i bezpieczniejszy od tego.

 

Odsyła do google i "czarna lista zasilaczy"

Dokładnie to samo chciałem napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×