Skocz do zawartości

Polecane posty

Co moglibyście doradzić, aby nie męczyć się ze Skype, który, szczególnie w weekendy, raczej działa słabo, pomimo posiadanych przez obie strony parametrów. Nie wspomnę oczywiście o reklamach, które są koszmarem (pomimo blokowania).

Posiadam własnego Linux VPS i chciałbym móc coś na nim postawić, aby pośredniczył w wideo-rozmowach z moją rodziną rozsianą po świecie. (Asterisk?) Oczywiście, do tego musi być jakiś klient na windozę. A może są jakieś rozwiązania łączące bezpośrednio obydwa komputery, tak aby wykorzystać pełną moc sprzętów i przepustowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, za podpowiedzi, ale to wszystko to rozwiązania publiczne i całkowicie zależne od dostawcy usługi. Ja raczej szukam jakiegoś rozwiązania, którym mógłbym sam zarządzać, tak aby przypisać prawie pełną przepustowość mojego łącza internetowego, tak aby wreszcie mieć video w doskonałej jakości i dźwięk bez szumów czy innych zakłóceń. Rozwiązania jak wyżej, niestety mi tego nie gwarantują.

 

Czy ktoś wie, przy pomocy jakiego softu odbywają komercyjne videokonferencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kamery IP i protokół rtsp.

Łatwo to połączyć np. z odtwarzaczem VLC.

Jakość wtedy zależna jest od kamery, średniej przepustowościami między nadawcą, a odbiorcą.

Opóźnienie z jakim się trzeba liczyć to około 2-5 sekund, związane jest to z potrzebą kompresji, przeważnie h.264, oraz buforowaniem po stronie odbiorcy.

Jeśli chcesz typowy streaming czyli jedna kamera wielu odbiorców, proponuje skorzystać z jednej z wielu firm, można również samemu uruchomić własny serwer oparty m.in. o crtmp, nginx-rtmp, red5, wowza i zapewne wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kamery IP i protokół rtsp.

Łatwo to połączyć np. z odtwarzaczem VLC.

Jakość wtedy zależna jest od kamery, średniej przepustowościami między nadawcą, a odbiorcą.

Opóźnienie z jakim się trzeba liczyć to około 2-5 sekund, związane jest to z potrzebą kompresji, przeważnie h.264, oraz buforowaniem po stronie odbiorcy.

Jeśli chcesz typowy streaming czyli jedna kamera wielu odbiorców, proponuje skorzystać z jednej z wielu firm, można również samemu uruchomić własny serwer oparty m.in. o crtmp, nginx-rtmp, red5, wowza i zapewne wiele innych.

 

No właśnie, a po co kamera IP, skoro laptop z kamerą to właściwie to samo. Tego nie wiem jak zrobić, bo nginx-rtmp to raczej dam radę.

 

Edit:

Wyguglałem Open Broadcaster Software. Może to właśnie będzie to. OBS+Nginx+VLC. Proszę o opinie.

Edytowano przez RobRoy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

OBS jest fajny. Do streamingów z gier tylko trzeba podłubać przy nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w końcu autor tematu chce streamować gry i mieć opóźnienia po kilkanaście(dziesiąt) sekund czy rozmawiać w czasie rzeczywistym z rodziną? Bo rozwiązania z kilku ostatnich postów nadają się według mnie przy rozwiązaniach jednego nadawcy do wielu odbiorów gdzie opóźnienia nie są aż tak istotne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciężko mi się to widzi przy ilości rozmówców > 2. O ile przy 1 rozmówcy i dobrych łączach po obu stronach OBS + VLC + NGINX myślę, że dałby radę to o tyle przy większej ilości nie widzę prostego rozwiązania.

 

Zależy też z kim chciałbyś rozmawiać, bo pamiętaj, że dzwoniąc np. do babci ciężej jest wytłumaczyć "Włącz Skype", a "Włącz OBS'a żebym widział Ciebie i VLC żebyś widziała mnie."

Czym więcej komplikacji tym chyba gorzej prawda?

 

Ciężko również będzie z opóźnieniami, bo z tego co zrozumiałem Ty chcesz przekazywać swój ruch przez serwer, a to wiążę się z czasem odebrania <> wysłania tego dalej, może to mało, ale istotnie wpływa na całokształt rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciężko mi się to widzi przy ilości rozmówców > 2. O ile przy 1 rozmówcy i dobrych łączach po obu stronach OBS + VLC + NGINX myślę, że dałby radę to o tyle przy większej ilości nie widzę prostego rozwiązania.

 

Zależy też z kim chciałbyś rozmawiać, bo pamiętaj, że dzwoniąc np. do babci ciężej jest wytłumaczyć "Włącz Skype", a "Włącz OBS'a żebym widział Ciebie i VLC żebyś widziała mnie."

Czym więcej komplikacji tym chyba gorzej prawda?

 

Ciężko również będzie z opóźnieniami, bo z tego co zrozumiałem Ty chcesz przekazywać swój ruch przez serwer, a to wiążę się z czasem odebrania <> wysłania tego dalej, może to mało, ale istotnie wpływa na całokształt rozmowy.

 

Dokładnie, to dodatkowe zmuszanie np. swoich bliskich do pobierania większej ilości danych. Kompresja w takiej formie zazwyczaj nie jest przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nginx z rtmp to kombinacja z aplikacjami i mogą być opóźnienia. Polecam rozejrzeć się za jakimś czatem na WebRTC, bo teraz jest n to szał i są dziesiątki projektów na Githubie. Jak nie to po prostu google i "open source video chat". W pierwszej dziesiątce są 3 interesujące projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poszukuję rozwiązania pozwalającego przygotować telemost. Nie mogę zrobić tego na Skype - ponieważ muszę podłączyć kamerę video i mieć dużo lepszy obraz oraz odebrać dźwięk z mikroportów. Chyba że Skype ma opcję o której nie wiem.

 

Niemniej dziś zrobiłem taką oto próbę.

serwer Amazon + Wowza. W Wowza oznaczyłem Low-latency stream (ideal for chat applications) i czasy jakie osiągnałem to 20s opóźnienia. Nie da się przy tym nawet przeprowadzić spokojnej rozmowy....

 

Są urządzenia, które pozwalają zestawić połączenie po IP z punktu A do B http://teradek.com/pages/cube, ale cena takiego rozwiązania jest dość wysoka.

 

Pytania:

1. Czy da się stuningować Wowzę tak aby opóźnienie było krótsze niż 3s-5s

2. Czy jest jakaś platforma pozwalająca podłączyć zewnętrzne źródło obrazu i streamingować z minimalnymi opóźnieniami ?

3. Czy jest jakieś oprogramowanie serwerowe, które pozwoli zrobić telemost w dużo szybszym czasie.

 

Dziękuję

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sreg: U nas w firmę rządzi ZOOM w zestawie z Logitech i iPadem w każdej konferencyjnej. Działa to bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zoom to rekorder zoom? A Logitech ? Dasz trochę więcej szczegółów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nginx+rtmp pozwoli na osiągnięcie krótkiego czasu opóźnienia telemostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rozmów to tylko połączenia p2p. Przy połączeniach przez serwer zawsze będą większe opóźnienia.

 

Czyli protokoły RTMFP albo jak już ktoś wspomniał WebRTC.

Do tego jako serwer MonaServer.

 

Ale chyba lepiej znaleźć jakieś rozwiązanie biznesowe jak zoom.us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zejście poniżej 1-2 sekund to tylko p2p. WebRTC raczkuje jeżeli chodzi o porządne gotowce ze wsparciem (jako sama technologia jest już dość stabilne), ale skoro testowałeś nawet Wowzę to znaczy, że masz kontrolę nad środowiskiem i bez problemu ogarniesz WebRTC na obydwu końcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem zooma czy wiecie jak podnieść jakość obrazu ? Dostarczam obraz w HD, a w streamie idzie przeciętna jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zoom daje zawsze po maksie, reszta czyli sprzęt i jakoś połączenia jest po stronie klienta. U nas mamy stały most 24h UK<->US i zawsze raczej idzie w HD, a przynajmniej tak wygląda. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam osób szukających - jaka cena jest dla Was akceptowalna i w jakim rozliczeniu. Czy rozliczenie sekundowe/minutowe, czy może abonament na ilość slotów na miesiąc?

 

Oczywiście jakaś bezpłatna próba też by była, ale tak z ciekawości pytam, bo skoro tutaj na WHT 2 osoby już o tym napisały to target jakiś jest.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×