Skocz do zawartości
t9omek

Aktualizacja DNS

Polecane posty

Witam, z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem zmienić DNS domenie, u rejestratora (ovh) jest już nowy dns niestety strona jest dalej kierowana na stary(sprawdzałem http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl|jest stary dns a ostatnia modyfikacje jest dwa dni przed zmianą). Kiedy dns zostanie zaktualizowany ? Zmian dokonałem ok 12 godzin temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może twój komputer pamięta ustawienia ze starego dnsa? polecam wykonać ipconfig /flushdns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może twój komputer pamięta ustawienia ze starego dnsa? polecam wykonać ipconfig /flushdns

 

Nie pisz mu bzdur, wyraźnie zaznaczył, że sprawdzał whoisem od DNS (NASK) tę domenę. Oni wyświetlają rekord z 15 minutowym opóźnieniem, więc to powinno być widoczne od razu.

 

Ja też z OVH mam taki problem - zmiana serwerów DNS to porażka, u mnie rekord to nawet prawie 2 dni. Dlatego używam CloudFlare, bo nie muszę migrować nigdzie indziej, żeby też zmienić serwer czy rekord.

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Poniższe zestawienie obejmuje przerwy w dostępie do systemu Registry oraz odstępstwa od planowanych zmian w DNS.

 

Okno serwisowe:

- prace planowane związane z utrzymaniem systemu Registry - środy w godzinach 4:00 - 7:00

- prace planowane związane z utrzymaniem sieci NASK - poniedziałki w godzinach 00:00 - 4:00

 

Dynamiczne eksporty pliku strefy .pl do DNS (DynDNS) są wykonywane co 5 minut w następujących oknach czasowych (bez względu na dzień tygodnia):

1. 00:00 - 07:40

2. 09:30 - 11:55

3. 13:30 - 15:55

4. 17:30 - 23:55

Dynamiczne aktualizacje DNS uwzględniają nowe rejestracje i zmiany delegacji. Dzięki temu w powyższych oknach czasowych czas od rejestracji domeny w Registry do pojawienia się na naszych serwerach DNS wynosi około 7 minut.

 

Pełne przeładowanie stref .pl, które uwzględnia wszystkie zaistniałe w systemie zmiany odbywa się trzy razy dziennie o godzinach:

1. 08:35

2. 12:55

3. 16:55

 

Strefy są przeładowywane dla polskiego rejestru domen w powyższych oknach. Problemów ze zmianą serwerów dns w OVH dla domeny nie stwierdziłem (nie korzystam z ich serwerów dns, domeny deleguje na własne dnsy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z dns na własnym serwerze, na stronie ovh w mam podane nowe dns(status - Aktywny), jednak kiedy próbuje przejść na stronę to pokazuje " Strona internetowa jest niedostępna - ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED)" na stronie http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl

nadal pokazuje stare dns, Polecenie Ping z windows daje komunikat (po wpisaniu adresu strony) "Ping request could not find host...", po wpisaniu adresu w chrome ip serwera wyskakuje "Apache is functioning normally" Ping adresu ip daje poprawny rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam korzystając z dig na vps to wszystko jest poprawne, czytałem że może to trwać do 72 h czekam już ok 48 czy powinienem się martwić, poprzednia zmiana dns tej domeny trwałą kilka godzin (ok4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta dyskusja i kombinowanie. Jeśli http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl pokazuje nadal stare wpisy serwerów DNS dla domeny, to znaczy że zmiana delegacji nie została zrealizowana mimo szczerych chęci autora wątku. Nie masz więc na co czekać, wykonaj zmianę delegacji jeszcze raz via wspomniane OVH. Może wykonanie tej operacji na styku rejestrator (OVH) vs registrara (NASK) nie powiodło się, mimo że OVH podało że operacja wykonała się pomyślnie.

 

Jak po sprawdzeniu na http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl pojawią się nowe informacje o serwerach DNS, możesz czekać na propagację zmiany kilka godzin i temat uznać za rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×