Skocz do zawartości
123gnomek

Darmowy hosting PHP, MYSQL, FTP z polskim IP

Polecane posty

Witam, jak w temacie, poszukuję takiego hostingu zlokalizowanego w Polsce. Są polskie firmy, które oferują darmowe hostingi ale serwery mają zagranicą. Mi zależy na polskim. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm 1free może być dobre, ale trochę nazbyt "nowe" jeśli wiecie co mam na myśli :) Zależy mi na czymś bardziej stabilnym. Patrzyłem na hostinger ale mają serwery w UK :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

To, że jest nowe, nie znaczy, że jest złe. Mam też polskie IP, wystarczy napisać.
Sam skrypt wciąż poprawiam / rozwijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że część osób ma jeszcze stare przeświadczenia, że jak hosting to musi być drogi. W polce ceny spadły na łeb i szyję, teraz juz nie warto szukać bezpłatnego serwera gdzie nie ma się supportu, a w ogóle jakieś pewności, że to będzie działać poprawnie.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

W polce ceny spadły na łeb i szyję, teraz juz nie warto szukać bezpłatnego serwera gdzie nie ma się supportu, a w ogóle jakieś pewności, że to będzie działać poprawnie.

Trochę mnie to uderzyło ;) CT8 - jest darmowe i ma się support, to samo zapewniam w 1free. Rozumiem, że chcesz w ten podprogowy sposób się zareklamować ale zlituj się - darmowe nie znaczy złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie bierz tego do serca, pisałem ogólnie, nie miałem na myśli żadnego konkretnego serwisu.

Nie napisałem, że darmowe to złe, napisałem, że 30 złotych to grosze i warto iść w komercyjny hosting.

 

30 złotych to raptem 6 piw? na rok, są przecież jeszcze tańsze oferty na rynku 6 złotych za rok chyba czy coś takiego, więc nie mam na myśli tylko naszej drugiej marki hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

30 złotych to raptem 6 piw?

Chyba tych ze średniej półki :) Jak Harnaś robi czasami promo to za 30 PLN kupić ich możesz 15 (piętnaście) i 15 groszy ci nawet reszty zostanie :D

 

Trochę mnie to uderzyło ;) CT8 - jest darmowe i ma się support, to samo zapewniam w 1free. Rozumiem, że chcesz w ten podprogowy sposób się zareklamować ale zlituj się - darmowe nie znaczy złe.

Sorry ale Irek ma rację w tym co pisze. W tym kraju wciąż panuje przeświadczenie że hosting z parametrami takimi co kot napłakał kosztuje sporo a coś lepszego to już gruba kasa musi być. Podobnie z domenami gdzie kiedyś kosztowały po 100 albo i więcej za rok w tych znanych i niestety masowych i lipnych firmach a dziś można kupić za grosze i przedłużać za trochę więcej groszy. Domena za 15 zeta czy nawet za 20 w firmie u nas to nie majątek. 55 czy 65 PLN za odnowienie to też nie majątek.

Przy takich cenach gdzie można mieć konto za 5 zeta miesięcznie z pro supportem szukanie darmowego jest dla mnie czymś niezrozumiałym. A typowo polskim zachowaniem jest już branie za free i domaganie się pełnej administracji na 5 kanałach komunikacji i jęczenie że ciągle coś, że za mało, za wolno i hgw co jeszcze innego.

Mamy w PL darmową służbę zdrowia, edukację i czasami konta w banku. Mamy? Tak ale... :)

Służba zdrowia leży i kwiczy - do dupy.

Edukacja na poziomie głupszym niż ustawa przewiduje - do dupy.

Darmowe konta w banku obwarowane milionem wymagań i dodatkowych opcji - do dupy.

Tak samo jest z darmowymi serwerami :) Po prostu czasem trafi się jakiś maniak i zapaleniec który będzie to ogarniał w ramach misji społeczno-publicznej. Taka postawa cieszy. Ale podobnie jest w służbie zdrowia gdzie trafi się jakiś uczciwy idiota i podejdzie do tematu z zaangażowaniem.

Bo to jest właśnie Polska.

I dlatego prezydentem powinien zostać JKM :D:P

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat system bankowy w Polsce jest bardzo przyzwoity. Głównie dzięki temu, że zbudowany dopiero w latach '90, ale liczy się efekt. Jeśli poświęcisz chwilę, żeby przejrzeć oferty, jest praktycznie bezpłatny dla osoby fizycznej. Masz darmowe przelewy krajowe realizowane trzy razy dziennie, darmowe karty (jeśli ich realnie używasz), darmowe konta walutowe i kursy bardzo bliskie średnich na Cinkciarzu czy Internetowym Kantorze.

 

Na jakość hostingu też trudno narzekać. Zobacz, ile solidnych, a nawet nowatorskich firm udziela się na forum: MZone, SIXwishlist, ZenBox... Niestety, hosting stricte w kraju (z serwerami tutaj, polskim IP itd.) jest 3x droższy niż na zachodzie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Zagranica ma tańsze serwery w utrzymaniu - między innymi chociażby Francja bo mają własne elektrownie jądrowe, o wiele bardziej rozbudowaną politykę energetyczną i komunikacyjną (w tym newralgiczne połączenie internetowe do OVH z całej Europy).
Nie wspomnę tu o Niemczech ze względu na to, że u nich to już w ogóle jest raj :)

Polacy nie potrafią czasem wykorzystać danej im szansy, mamy na prawdę spory potencjał pod względem specjalistów i pod względem energetyki ale nasz pier.. kochany rząd nie pozwala na rozwinięcie się, dlatego stoimy w gów.. miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wspomnę tu o Niemczech ze względu na to, że u nich to już w ogóle jest raj :)

 

No w ogóle na zachodzie to jest ameryka, tam nie trzeba pracować, wszystko tańsze, lepsze samochody i kobiety, sam raj.

Nie ma bandytów, są tylko dobrzy ludzie, to całe zło jest przecież w Polsce ;)

 

Na zachodzie ludzie płacą za serwera 4 razy więcej niż za ten sam serwer w Polsce, mamy klientów z USA, którzy kupują nasze serwery bo u nich jest jeszcze drożej. Także nie jest tak super, wszystko jest drogie, właśnie w Polsce te ceny spadają bo jest za duża konkurencja, co nowa firma to obniża ceny do mikroskopijnych, by tylko przyciągnąć klienta.

Dlaczego?

 

Odpowiedź jest prosta, w UK hydraulik zajmuje się rurami, w Polsce ten hydraulik administruje jeszcze serwerami, pracuje w elektrowni atomowej, szpieguje w restauracji polityków ;) itp.

  • Upvote 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć
lepsze samochody i kobiety

Z kobietami to akurat pozwolę się nie zgodzić :) Im dalej na wschód od Odry tym ładniejsze. Oczywiście staramy się tutaj nie przekraczać Uralu :) Niemki są mega brzydkie.

 

Także nie jest tak super, wszystko jest drogie, właśnie w Polsce te ceny spadają bo jest za duża konkurencja

Zgoda, ale porównajmy nasze zarobki do tych co są chociażby u Niemców czy w UK. Żebrak więcej wyciągnie w UK niż ja zapieprzając przez cały miesiąc za najniższą krajową. Po prostu jest u nas wielu desperatów i osób które mają dwie lewe ręce i kombinują jak się da żeby jakoś tutaj przeżyć. Robią to na czym się znają albo chociaż starają się do tematu podejść w odpowiedni sposób. A ceny... chcę klienta przyciągnąć to daję mikro ceny. Na szczęście rynek szybko zweryfikuje takie firmy i długo na rynku nie przetrwają. Szkoda tylko że cierpią na tym firmy które dają normalne ceny. No ale na pocieszenie zawsze można wziąć tych klientów z upadłych firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×