Skocz do zawartości
Lampek

Przekierowanie domeny z niedozwolonym znakiem na inną ?

Polecane posty

Witam

Mam takie pewnie dziwne pytanie otóż znajomy pomylił się w nazwie pewnej domeny, która to powiedzmy poszła w świat i użył w jej nazwie & a nie wiedział, że nie można czy istnieje możliwość przekierowania takiego ażeby z domeny a właściwie sub domeny a&a.aaa.pl przekierować to na aaa.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przekierować jedną domeną na inną (CNAME w DNS i HTTP 301 na serwerze www), ale musisz kontrolować domenę, którą przekierowujesz, a z "&" nazwy nie zarejestrujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba dotyczy subdomeny, więc teoretycznie można to jakoś obejść dla... tylko nielicznych klientów, większość i tak nie dotrze tam gdzie byśmy chcieli.

 

 

Po pierwsze: znak & nie ma swojego odzwierciedlenia w punycode (a przynajmniej te kilka konwerterów, które wypróbowałem poddały się w tej kwestii). Co za tym idzie wszelkie zapytania DNS i HTTP będą zawierały ten znak tak jak jest, bez konwersji.

 

Po drugie: większość oprogramowania sprawdza poprawność nazw domen i nie pozwoli na wywołanie znaku & w nazwie. Tak oprogramowania po stronie klienta jak i serwera. Przykładowo (po stronie serwera): próbowałem w DirectAdmin utworzyć subdomenę a&a - nie pozwolił. Przykładowo (po stronie klienta): te wersje przeglądarek Firefox i Opera, które mam u siebie zainstalowane, nie wywołały prawidłowo adresu zawierającego znak &, pomimo że umieściłem odpowiedni wpis w swoim pliku "hosts", jedynie stary IE6 nie miał oporów i dotarł na wskazany serwer.

 

Zatem... to bez sensu. Należy odnaleźć "puszczone w świat" wpisy/linki/itp. i je zmienić.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×