Skocz do zawartości
Daniel Dryzek

Rynek domen .pl w 2014 roku – podsumowanie

Polecane posty

Zapraszam do zapoznania się z przygotowanym przeze mnie raportem dotyczącym rynku domen .pl w 2014 roku. Kto znalazł się na podium a kto stracił udziały w rynku. Gdzie najczęściej rejestrujemy nowe polskie domeny. Jak wyglądała dynamika przyrostu całej strefy .pl na przestrzeni lat. Jakimi wynikami mogą pochwalić się firmy, które nie upubliczniają swoich statystyk: OVH i 1&1. To wszystko i więcej w raporcie. Zapraszam do czytania i komentowania!

 

http://danieldryzek.pl/2015/03/30/rynek-domen-pl-w-2014-roku-podsumowanie/

 

 

W ubiegłym roku zarejestrowano w sumie 1 028 548 nowych domen z rozszerzeniem .pl (o trzy tysiące więcej niż w roku poprzednim). Na koniec 2014 r. utrzymywanych było w sumie 2 524 538 nazw .pl na rzecz 947 tysięcy abonentów (o 34 tys. więcej niż w 2013 roku). Ze względu na niski wskaźnik odnowień polskich domen na poziomie 60,78% (IV kwartał 2014 r.) mimo dużej liczby nowych rejestracji, domen .pl przybyło tylko 63 039 w całym 2014 roku.

 

DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w statystykach nie znajdziemy nazw dwóch dużych zagranicznych rejestratorów OVH i 1&1 – firmy te nie upubliczniły swoich wyników

Nie wiem, dlaczego NASK prosi rejestratorów o zgodę. To jest publiczna informacja (normalnie dostępna w whois) i powinna być uwzględniona w ich statystykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy plotka o sprzedaży home.pl wpłynie negatywnie na ich pozycję na rynku i czy odnotują spadek w liczbie rejestrowanych domen... a straty az.pl to akurat mnie nie dziwią skaczą z tymi cenami, ale chyba zaczynają wdrazac po przejęciu podobne taktyki do home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ma odpowiednią ilość żetonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×