Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
metrowy

Dobór przewodu dla Tp-link + antena

Polecane posty

Witam

 

Proszę o poradę w kwestii doboru odpowiedniego przewodu i końcówek do połączenia routera TPLINK TL-WDR3600 oraz anteny Senao SAG2408-R2

 

router http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR3600

 

antena http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=SENAO-SAG-2408-R2

 

Długość przewodu - 5 metrów.

 

Na stronie interprojekt.pl chcę zamówić antenę oraz przewód - można zamówić gotowy przewód z ,, zarobionymi " końcówkami.

 

lista gotowych przewodów: http://www.interprojekt.pl/koszykMagazynShowKable.aspx?f=KABLE_ANTENOWE

 

Jaki przewód z końcówkami by był optymalny pod takie zastosowanie?

 

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwna ?

 

Trzeba posiać sygnał na parking dla tirów w promieniu około 500 metrów.

Sama antena będzie osadzona na maszcie na budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usiądź i poczekaj aż ochłoniesz.

 

A teraz od początku.. laptop kierowcy ma łapać sygnał z kabiny na 500m. Tak? Do Ina daleko nie mam, przyjade to zobaczyć :)

 

Jaki duży jest parking? Musisz podzielić go na kilka stref, dla każdej taka antenka, do tego połączenia z głównego punktu najlepiej na 5ghz. Dla oszczędzenia sprzętu możesz wykorzystać apki z dualnym radiem - 2.4 i 5 ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budynek nie jest na środku parkingu, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie powieszenie Loco M2 i lekkie pochylenie w stronę parkingu.

 

Na 500m, laptop kierowcy złapie zasięg na poziomie -70 dBm, co jest wystarczającym wynikiem. Mój laptop radzi sobie przy poziomie -83 dBm, więc jest zapas ;)

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To warto sobie zadać pytanie czy będziesz z tej instalacji korzystać tylko Ty, czy jeszcze 1000 innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest centralnie na placu.

Jak duży jest parking? - tak jak napisałem - te 500 metrów w promieniu jest z lekkim zapasem i by mogło być pokryte sygnałem.

Znaczna część parkingu na którym najczęściej stacjonują pojazdy jest do 300 metrów od budynku w centrum.

Kierowcy mają swoje anteny do odbioru sygnału , inaczej nie ma szans na odbiór będąc otoczony innymi pojazdami.

 

Nie upieram się przy rozwiązaniu z anteną którą podałem w 1 poście - jeśli są inne sensowne które spełnią założone zadanie to nie mam nic przeciwko.

 

Ja wiem że można zrobić pajęczynę sprzętem i pozamiatać konkretnie - problem główny jest taki , że to jeszcze trzeba uchronić przed złodziejstwem - dlatego wybór padł na dookolną na maszcie.

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tą antenę co była podana na początku http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=SENAO-SAG-2408-R2

 

czy da mi ona zasięg na około budynków do odległośco max 70 metrów. Jeden nieduży budynek będzie minimalnie zasłaniać sygnał. Chce mieć w ogródku zasięg, bo inaczej na lata będzie trza tam kabel pociągnąć a nie uśmiecha mi się kopać po ogródku, a górą nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 m. dla tej anteny nie stanowi problemu żadnego, dziś kurier przywiózł i zrobiłem na szybko test ,,z ręki"

Montaż na maszcie musi poczekać,bo strach cokolwiek robić przy tym wietrze.

 

@igorek Zwróć uwagę na kąt promieniowania anteny w pionie, oraz wysokość mocowania anteny.

Może być tak, że porządny sygnał zaczniesz łapać na dystansie < 50 m +.

Jeśli antena zasłaniana jest częściowo to może warto zastanowić się nad jakimś panelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 m. dla tej anteny nie stanowi problemu żadnego, dziś kurier przywiózł i zrobiłem na szybko test ,,z ręki"

Montaż na maszcie musi poczekać,bo strach cokolwiek robić przy tym wietrze.

 

 

Że co? :) Taki zefirek :) W styczniu jak montowaliśmy radiolinie na kominie, to trzeba było sie trzymać stelażu platformy żeby nie odlecieć :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że co? :) Taki zefirek :) W styczniu jak montowaliśmy radiolinie na kominie, to trzeba było sie trzymać stelażu platformy żeby nie odlecieć :D

 

Ty to już zaprawiony w boju jesteś :) Chyba nie chcesz mieć jakiegoś amatora na sumieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W styczniu jak montowaliśmy radiolinie na kominie, to trzeba było sie trzymać stelażu platformy żeby nie odlecieć :D

 

 

no to fajnie że było się czego trzymać ;)

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

j9if0nho7efh.png

 

Teraz może ktoś łatwiej pomoże.

 

Szare to budynki każdy przykryty blachą.

Czerwony punkt to router niestety nie mogę go przenieść gdzie indziej.

Zielone to punkty gdzie mi zależy na sygnale a jest on znikomy albo brak.

 

Zaś zielony na samej górze (powinienem dać inny kolor) tam jest pociągnięty kabel i switch jest. tam mi na wifi już nie zależy. To czerwone to dom reszta gospodarcze.

 

Może teraz jaką antene. Mam jeszcze jeden router blackbox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×