Skocz do zawartości
Gepandza

VPS pod forum i wordpress'a.

Polecane posty

Witam. Stoję przed wyborem vps'a od mintshost (tylko i wyłącznie tam i nie w żadnej innej firmie). Który serwer będzie najlepszy pod bloga postawionego na wordpress'ie oraz forum na mybb. Na blogu będzie tak z 1/2 tyś odwiedzin dziennie natomiast na forum 2 tyś użytkowników i tak z 3/5 tyś odwiedzin dziennie. W rzeczywistości będzie o niecałą połowę mniej. I teraz nasuwa się pytanie, który serwer będzie lepszy? VPS OpenVZ Starter czy może VPS KVM Mini/Starter? Oczywistym jest że jak forum zwiększy się wraz z blogiem to zakupię lepszy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym systemem byłby ubuntu lecz dla mnie jest to obojętne. Może też być tak że zamiast wordpress'a i forum postawię stronę zbudowaną w node.js. Dlatego się zastanawiam nad wyborem vps'a. Więc proszę Was o radę w wyborze vps'a.

Edytowano przez Gepandza (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajne działajace bez przerw serwery masz w microvps.pl tam spokonie bedzie ci wszysko działać jak trzeba przy mintsie ze stabilnościa a tym bardziej dyskami ssd jest różnie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną chciałbym w mints gdyż mam tam trochę wirtualnej gotówki, którą trzeba wykorzystać. Po roku ew. krótszym czasie i tak będę się przenosił na inny hosting. Microvps.pl ma bardzo ciekawą ofertę i na 100% z niej skorzystam. Lecz chcę wykorzystać środki zgromadzone w mints.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starter. Lepiej mieć zapas jak ma ci brakować zasobów. Nie podaleś za dużo info czy będzie tam jakiś panel apache czy nginx Tak czy siak ci ten wiekszy starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny post ale mam jeszcze jedno małe pytanko. Czy hosting współdzielony (75GB ssd, transfer bez limitu i limit procesora 40%) udźwignie forum, które będzie miało 3 tyś użytkowników, 300/400 osób online w tym samym czasie i około 2 tyś odwiedzin dziennie? Jeszcze raz przepraszam za podwójny post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt ci nie powie, za dużo zmiennych. Przetestuj to jedyny sposób.

Tego nikt ci nie powie, za duo zmiennych. Przetestuj to jedyny spos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za pomoc ;) Zamówiłem vps'a i jak na razie czekam na zrealizowanie zamówienia. Jak forum się rozrośnie to pomyślę o lepszym vps'ie ew. o dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×