Skocz do zawartości
kizobi

[Wirtualny] Serwer pod witrynę muzyczną

Polecane posty

Witam, napisałem przed chwilą opinię o hekko i jeden z użytkowników forum polecił mi napisać tutaj prośbę o poradę.

 

Stworzyłem stronkę w WordPressie na wykupionym w ThemeForest szablonie, strona jest o muzyce od lat 50 do współczesnych: http://nostalgicznie.pl/

podobno działa bardzo wolno... Czy możecie mi polecić jakiś inny serwis hostingowy?

 

Dodam tylko, że na hekko mam jeszcze kilka innych serwisów internetowych, mam tam konto prawie 2 lata i ogólnie byłem zadowolony ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy non stop wyskakują alerty dotyczące "zużycia procesora" i możliwości blokady dostępu do wszystkich stron internetowych.

Nie jestem informatykiem i na technicznych sprawach się nie znam. Prowadzę niszowe blogi, które miesięcznie mają około 200 tysięcy wyświetleń.

 

Transfer jaki potrzebuję to max 250-300gb a pojemność to max 20gb.

 

Jest sens zmieniać serwer i wszystko przenosić czy lepiej zostać w hekko i płacić co chwilę za powiększanie "zużycia procesora"?

 

I ostatnie pytanie, już na temat samej strony (bo w sumie to dopiero kończę ją robić): co byście zmienili? dodali? Podoba się?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pisałeś do nich o ofertę indywidualną? Może są wstanie zagwarantować jakieś rozwiązanie które będzie na zasadzie wilk syty i owca cała z naciskiem na wilk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy optymalizacja tego serwisu? Tam nie ma wiele dynamicznych treści, to się powinno dobrze cache'ować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pisałeś do nich o ofertę indywidualną? Może są wstanie zagwarantować jakieś rozwiązanie które będzie na zasadzie wilk syty i owca cała z naciskiem na wilk :P

 

Nie pisałem, myślisz, że można coś wynegocjować dla tak "małego" klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pisałem, myślisz, że można coś wynegocjować dla tak "małego" klienta?

Nie ma znaczenia czy klient jest mały czy duży, wszystko zależy od podejścia samej firmy. Jeżeli komuś zależy i szanuje klientów na pewno zrobi wszystko by go zatrzymać.

 

Jeżeli okaże się że nie ma takiej możliwości i zadasz pytanie szukam usługi pod..... będziesz miał wysyp ofert i pełną skrzynkę wiadomości prywatnych o ile już tak nie jest. Zawsze wychodzę z założenia że warto zapytać. Rynek hostingowy jest na tyle rozwinięty że jest z czego wybierać. Klienci migrują w jedna i w druga stronę bo to jest naturalny proces jak z "mieszkaniami" szukasz ładniejszego i tańszego lub tylko tańszego ale by pomieściło wszystkie twoje "graty". Na pewno każdy chce mieszkać spokojnie. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto sprawdzić kilka aspektów.

 

1. Sprawdź, czy faktycznie robisz wszystko dobrze pod kątem serwisu, może znajdziesz pole do optymalizacji. Google Page Speed Test, lub podobne narzędzie, mogą Ci pomóc w identyfikacji wąskich gardeł.

 

2. Co do hostingów, przeczytaj może takie porównanie: http://www.blink.pl/straszna-prawda-o-szybkosci-polskich-hostingow/ - tutaj znajdziesz informację o wynikach testu szybkości działania darmowego skryptu Benchmark PHP na kilku hostingach. Taki sam skrypt możesz uruchomić na Twoim koncie i da Ci jakiś pogląd, czy sam serwer jest szybki, czy raczej średni. W ten sposób możesz wstępnie sprawdzić hosting zanim podejmiesz większy wysiłek, związany z przenoszeniem strony i przepinaniem domeny do nowego operatora,

 

3. Moim zdaniem szukając wydajności - dobrze jest sprawdzać, czy operator publikuje informacje o parametrach bezpieczeństwa. Jeśli nie publikuje ich na stronie, to możliwe, że firma nie zarządza swoją wydajnością w sposób zorganizowany, a co za tym idzie - realnie uzyskiwana wydajność jest dziełem przypadku, a nie przemyślanej polityki operatora.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kizobi, tak jak odpowiedzieliśmy Tobie pod opinią, ~30 serwisów to nie kilka. Wordpressów. Niezoptymalizowanych.
Zachęcamy zatem to zmiany usługi na wyższy pakiet lub zakupu usług dodatkowych. Mamy tak wiele różnych możliwości, począwszy od przejścia na wyższe pakiety, po zakup dodatków, że na pewno znajdziesz coś dla siebie i wcale nie będzie to droższe od konkurencji.

Proponuję jednak zacząć od optymalizacji. Wspomniany przez Ciebie w tym wątku serwis akurat nie generuje dużego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kizobi, tak jak odpowiedzieliśmy Tobie pod opinią, ~30 serwisów to nie kilka. Wordpressów. Niezoptymalizowanych.

Zachęcamy zatem to zmiany usługi na wyższy pakiet lub zakupu usług dodatkowych. Mamy tak wiele różnych możliwości, począwszy od przejścia na wyższe pakiety, po zakup dodatków, że na pewno znajdziesz coś dla siebie i wcale nie będzie to droższe od konkurencji.

Proponuję jednak zacząć od optymalizacji. Wspomniany przez Ciebie w tym wątku serwis akurat nie generuje dużego obciążenia.

 

Wykupiłem dodatkowy limit procesora 700p, nie mam 30 serwisów na WordPressie, aktywnych i rozbudowanych mam około 6-7 serwisów. Proszę mi łaskawie napisać zatem - skoro już dziabiecie ode mnie te kilkaset złotych rocznie dlaczego co chwilę nie mogę wejść na swoją strony?

Aktualnie wszystkie strony są nieaktywne:

"Strona internetowa jest niedostępna"

To jakaś zemsta za to, ze nie wystawiłem samych piąteczek w rankingu? Noż do cholery, chcę tylko aby mi strony internetowe działały - czy to jest za trudne dla firmy, która się zajmuje hostingiem?

 

Dodam jeszcze, że te wszystkie WordPressy mają zainstalowane wszelkie wtyczki, które optymalizują serwis, które osoba amatorsko zajmująca się blogowaniem może znać...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, być może problem występuje na trasie Ty Hekko.

Sprawdź z użyciem tego narzędzia: http://isup.me/czy to tylko Twój problem, czy faktycznie Hekko ma jakieś problemy techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×