Skocz do zawartości
PCziomal

Dysk zewnętrzny USB 3.0 na backupy

Polecane posty

Witam,

mój stary dysk zewnętrzny już się zapełnił i szukam czegoś nowego na backupy. Najlepiej gdyby dysk nie kosztował więcej niż ok. 300 złotych, mial minimum 1 TB pojemności i dobrze by było (choć nie koniecznie) jakby miał 3,5 cala (chyba będzie wtedy nieco szybszy :)). Dodam jeszcze, że zupełnie nie zależy mi zarówno na "designie" dysku jak i jego "przenośności" - bo i tak przez większość czasu będzie leżał na półce :D

 

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie myslałeś, żeby trzymać swoich plików na chmurze? ja teraz wybrałem takie rozwiązanie z osobistą w netii i musze ppowiedzieć, że bardzo mi to odpowiada i nie mam zamiaru już wracać do tradycyjnych rozwiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja teraz wybrałem takie rozwiązanie z osobistą w netii i musze ppowiedzieć, że bardzo mi to odpowiada i nie mam zamiaru już wracać do tradycyjnych rozwiązań

Nie wszyscy mają mobilny Internet o prędkości 100 MB/s (800 Mb/s) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pliku w chmurze trzymasz takie jakie są czy szyfrujesz? Ja bym nieszyfrowanych nie wrzucił w chmurę, szczególnie jak zawierają jakieś prywatne/wrażliwe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koleś:

Chmury używam zamiast pendrive (postawiona na własnym serwerze, więc mam większą pewność, że nikt mi ich nie przejrzy). Trzymanie tam danych zamiast na dysku zewnętrznym jest wg mnie (i w moim przypadku) średnio opłacalne, ponieważ:

1. Tak jak wcześniej napisał Bartosz Z nie mam zbyt dobrego łącza w domu.

2. Tak jak wcześniej napisał Dentarg nie mam pełnego zaufania do tego typu usług.

3. Backupy najczęściej mam w paczkach i gdybym miał za każdym razem gdy chcę znaleźć w takiej paczce plik kilkudziesięcio-kilobajtowy ściągać kilku(nasto) gigabajtową paczkę, to chyba bym kolejny serwer do przeszukiwania tych paczek kupił ;)

 

@SiXwishlist: Ten dysk zewnętrzny niestety jest na USB 2.0...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koleś:

Chmury używam zamiast pendrive (postawiona na własnym serwerze, więc mam większą pewność, że nikt mi ich nie przejrzy). Trzymanie tam danych zamiast na dysku zewnętrznym jest wg mnie (i w moim przypadku) średnio opłacalne, ponieważ:

1. Tak jak wcześniej napisał Bartosz Z nie mam zbyt dobrego łącza w domu.

2. Tak jak wcześniej napisał Dentarg nie mam pełnego zaufania do tego typu usług.

3. Backupy najczęściej mam w paczkach i gdybym miał za każdym razem gdy chcę znaleźć w takiej paczce plik kilkudziesięcio-kilobajtowy ściągać kilku(nasto) gigabajtową paczkę, to chyba bym kolejny serwer do przeszukiwania tych paczek kupił ;)

 

@SiXwishlist: Ten dysk zewnętrzny niestety jest na USB 2.0...

 

Cholera! My kupiliśmy ich trochę ale nie podawałem linku z UK więc wklepałem w wyszukiwarkę i wyskoczyła mi ta oferta z identyczną wręcz obudową. Nasze mają USB 3.0 tak jest na nich napisane! Sprawdzę to jutro w firmie i zrobię zdjęcie. Przepraszam najmocniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ;) Z góry dzięki. Teraz zacząłem sam się rozglądać za dyskami 3,5 cala i widzę, że ceny są właściwie od 300 zł w górę - jak ktoś znajdzie coś ciekawego, to moźe być i ok. 350 zł.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×