Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dedyk do hostingu filmów

Dedyk do hostingu filmów hosting filmów dedykowany serwer

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

Dedyk do hostingu filmów

#1 zwinner

zwinner

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 12:59

Witam.

Posiadam serwis z hostingiem filmów i stoi on na serwerze :

So you Start - 16G ECC W3520 4c/8t SoftRaid 2x2TB z gwarantowaną przepustowością 250mbps.

Jest postawiona tam witryna oraz hostuje na niej pliki wideo. Przy około ~300 osobom na raz zaczynają się przycinki z oglądaniu filmów.

Planuję rozszerzenia otóż:

Chcę wydzierżawić serwer który udźwignąłby ~1000 osob (dodam że filmy są w 480p lub 720p) Czyli rozumiem że przepustowość gwarantowana musiałabyć 1000mbps? Czy może lepiej rozbić to na pare serwerów z mniejszymi przepustowościami? Czy tak w ogóle się da?

Dodam tylko, że teraz obciążenie procesora wynosi około 3%, ram 28% a przepustowość jest wykorzystana na maksa.

Szukam 2 opcji odnoście serwera: Jedna tania, jedna dobra. 

I oczywiście szukam kogoś kto się podejmie konfiguracji tego serwera:)

zwinnt@gmail.com

Pozdrawiam

• 0

#2 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:21

Czy może lepiej rozbić to na pare serwerów z mniejszymi przepustowościami? Czy tak w ogóle się da?

Tak. Tak.
  • 0

#3 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:41

Polecił bym ci online.net, mają większą przepustowość (teoretycznie) i jak kupisz 2 albo 3 najtańsze to i tak wyjdzie ci to na plus.
Gol (tvgry i gryonline) wcześniej trzymał filmy na ovh teraz korzystają z leaseweb, nie wiem jak to cenowo wygląda, ale ruch mają spory i to jakoś u nich działa.

Edytowany przez protoplasta, 17 marzec 2015 - 13:43.

• 0

#4 Vasthi

Vasthi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 650 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 14:14

Też polecam online.net (speed test) https://www.speedtes.../4220589835.pngi również rozbił bym to na mniejsze dedyki.

• 0

#5 OneDistrict

OneDistrict

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 14:21

Czy może lepiej rozbić to na pare serwerów z mniejszymi przepustowościami? Czy tak w ogóle się da?

możesz to rozwiązać oprogramowaniem - przygotowujesz API pod mniejszymi serwerami dedykowanymi a na głównej części witryny internetowej wysłanie równałoby się z przesłaniem takowego filmu do tej mniejszej maszyny i to, skąd pobierze się film, mogłaby wykazać baza danych (podział na s1, s2, s3, etc.). uważam, że jest to lepsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia.

Edytowany przez OneDistrict, 17 marzec 2015 - 14:25.

• 0

#6 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 863 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 17 marzec 2015 - 15:27

Kup sobie dwie sztuki http://www.online.ne...rver/dedibox-xc, nazwij je s1 i s2 i podziel obecne filmy pomiędzy te dwa serwery. W bazie możesz sobie zaktualizować adresy filmów (np. alfabetyczny podział, jednak lepiej byłoby podzielić według liczby wyświetleń). W przyszłości dokupowałbyś tylko kolejne maszyny i na nie ładował nowe filmy.

Minus taki, że nie masz RAID'u jak w przypadku SYS.

• 0

#7 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 17 marzec 2015 - 15:37

Witam.

Posiadam serwis z hostingiem filmów i stoi on na serwerze :

So you Start - 16G ECC W3520 4c/8t SoftRaid 2x2TB z gwarantowaną przepustowością 250mbps.

Jest postawiona tam witryna oraz hostuje na niej pliki wideo. Przy około ~300 osobom na raz zaczynają się przycinki z oglądaniu filmów.

Planuję rozszerzenia otóż:

Chcę wydzierżawić serwer który udźwignąłby ~1000 osob (dodam że filmy są w 480p lub 720p) Czyli rozumiem że przepustowość gwarantowana musiałabyć 1000mbps? Czy może lepiej rozbić to na pare serwerów z mniejszymi przepustowościami? Czy tak w ogóle się da?

Dodam tylko, że teraz obciążenie procesora wynosi około 3%, ram 28% a przepustowość jest wykorzystana na maksa.

Szukam 2 opcji odnoście serwera: Jedna tania, jedna dobra. 

I oczywiście szukam kogoś kto się podejmie konfiguracji tego serwera:)

zwinnt@gmail.com

Pozdrawiam

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć? Czy obecna powierzchnia (2 x 2TB) jest wystarczająca?

• 0

#8 dinek

dinek

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów
  • Firma:Dediserv Dedicated Servers Sp. z o.o.
  • Imię:Dino
  • Nazwisko:Strzeminski

Napisany 17 marzec 2015 - 18:10

Witam,

Wszystko zalezy od budzetu i konfiguracji sprzetowej.

Jelsi chodzi o leaseweb to wchodza w rachube serwery 100tb jednak w tym przypadku jest ryzyko przekroczenia transferu....

• 0

#9 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 863 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:47

Jelsi chodzi o leaseweb to wchodza w rachube serwery 100tb jednak w tym przypadku jest ryzyko przekroczenia transferu....

Jaki jest zysk w porównaniu do Online na nielimitowanym 1 Gbps? Z tego co widzę serwery z oferty 100 TB mają interfejsy gigabitowe i są droższe od francuskich.

Dodatkowo wyskakuje okienko z zasadami LeaseWeb, gdzie jest wyraźnie napisane "No CDN or Media Streaming.".

• 0

#10 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:00

Online nie oferuje nielimitowanego 1Gbit. Jak będziesz generował bardzo dużo ruchu, to mogą łącze przyciąć. Gwarantują tylko 200.
  • 1

#11 dinek

dinek

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów
  • Firma:Dediserv Dedicated Servers Sp. z o.o.
  • Imię:Dino
  • Nazwisko:Strzeminski

Napisany 17 marzec 2015 - 19:05

Autor napisal ze potrzebuje wiecej niz 250mbit. Nie mowil nic o transferze. Przy laczu 1Gbit moze sie wyrobic w 100tb - zalezy od specyfiki ruchu.

• 0

#12 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:12

100tb to nie są żarty więc zdecydowanie polecam Dediserv pod takie rozwiązania, Co do samego online.net jest opcja jak wszędzie by wynegocjować połączenie za rozsądne pieniądze. Do chwili kiedy nie dowiemy się o jakiej kwocie rozmawiamy jest to pisanie na piasku bo zaraz się okażę że kwota wynosi 300zł i będzie po ptakach.

• 0

#13 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 863 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:16

Autor napisał, że obecnie wykorzystuje 250 Mbps w 100%. Skoro wybrał SYS, to można się domyślić, że poszukuje bardziej budżetowych rozwiązań, więc Leaseweb (który zabrania streamingu i nie gwarantuje 1 Gbps) chyba odpada?

W cenie najtańszego 100 TB z Leaseweb dostanie 2x XC 2015.

• 0

#14 zwinner

zwinner

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:39

możesz to rozwiązać oprogramowaniem - przygotowujesz API pod mniejszymi serwerami dedykowanymi a na głównej części witryny internetowej wysłanie równałoby się z przesłaniem takowego filmu do tej mniejszej maszyny i to, skąd pobierze się film, mogłaby wykazać baza danych (podział na s1, s2, s3, etc.). uważam, że jest to lepsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia.

Czyli rozumiem, że musiałbym mieć wszystkie dedyki od jednego dostawcy ? I czy to chodzi oto, że film jest na jakimś serwerze, ale tam nie ma transfertu to wysyla na inny mniejszy i stamtąd stramuje do użytkownika? Przepraszam za głupie pytania

Kup sobie dwie sztuki http://www.online.ne...rver/dedibox-xc, nazwij je s1 i s2 i podziel obecne filmy pomiędzy te dwa serwery. W bazie możesz sobie zaktualizować adresy filmów (np. alfabetyczny podział, jednak lepiej byłoby podzielić według liczby wyświetleń). W przyszłości dokupowałbyś tylko kolejne maszyny i na nie ładował nowe filmy.

Minus taki, że nie masz RAID'u jak w przypadku SYS.

Obstawiałbym przy tym rozwiązaniu, również ze względu na koszta. Lecz czy można to zautomatyzować ? żeby serwery nawzajem wymieniały sie plikami i wysylały film tam gdzie jest transfer ? Bo załóżmy wrzucam wszystkie filmy na 2 serwery, na zmianę, lecz wkońcu wykorzsytuje te 1tb z każdego. Muszę dokupić kolejne, tamte filmy z serwerów są już w sumie stare (w mojej działalnosci to ważne) i mało kto je ogląda, cały ruch skupia się znowu na najnowszych. Zależy mi aby było optymalne rozłożenie mocy. I czy http://www.online.ne...er/dedibox-scg2ten serwerek (po taniości) też wchodzi w grę ? Czy za słabe bebechy jak na streamowanie filmów ?

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć? Czy obecna powierzchnia (2 x 2TB) jest wystarczająca?

Byłem przygotowany na kwotę rzędu 500 zł miesięcznie( sprawdzałem na OVH serwer 500mbps + opcja burst 1000mbps lecz z rozszerzeniem przepustowości do 1000mbps na stałe) wychodzi około 500 zł. Co do dysku na razie tak, wystarczy na kilka miesięcy.

Witam,

Wszystko zalezy od budzetu i konfiguracji sprzetowej.

100 tb transferu ? Jeżeli tak to może być mało... 

Autor napisal ze potrzebuje wiecej niz 250mbit. Nie mowil nic o transferze. Przy laczu 1Gbit moze sie wyrobic w 100tb - zalezy od specyfiki ruchu.

Transfer sprawdziłem że zużyto już 25 tb lecz nie wiem od kiedy liczy, możliwe ze bym się wyrobił w 100tb lecz lepiej chyba dla spokoju mieć nieograniczone.

Edytowany przez zwinner, 17 marzec 2015 - 19:42.

• 0

#15 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:56

Znam dwie osoby które zajmują się tym tematem. Również znam rozwiązanie ,które jest oparte na kilku lokalizacjach wykorzystując najsłabsze serwery z online.net jako storage i daje radę przy dużym obciążeniu. Zresztą w tym ostatnim przypadku negocjujemy dla nich reklamodawcę bo ruch maja spory i warto to dobrze wykorzystać. Wszystko zależy od skryptu który albo można napisać albo rozbudować to co posiadasz. Praktycznie siedząc na ofercie serwerów opartej o kwotę 150zł za sztukę możesz zdobyć powierzchnię 2TB na każdym. Idąc dalej potrzebujesz dobrego skryptu i np VPS czy najtańszy serwerek by utrzymał samą witrynę i skrypt który będzie dzielił ruch. Jak potrzebujesz namiarów do tych osób to napisz do mnie, adres email w profilu.

• 0

#16 Vasthi

Vasthi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 650 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:04

Najlepiej mieć wszystko od jednego dostawcy. Da się wrzucać filmy na jeden serwer a na reszcie będą się one automatycznie dostępne (nfs). Co do rozdzielenia ruchu na serwery pod względem ruchu no to musisz przerobić swój skrypt do streamowania lub może jest już jakieś takie rozszerzenie do tego.

Co do OVH nie wiem czemu ale ja mam taki http://www.speedtest.../4221409856.png upload.

Edytowany przez Viperoo, 17 marzec 2015 - 20:04.

• 0

#17 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów
  • Firma:MZone Group

Napisany 17 marzec 2015 - 20:57

Możemy Ci przygotować odpowiedni serwer, łącze do 1Gbps limit transferu powiedzmy nawet 300TB miesięcznie, pytanie tylko czy szukasz coś w cenie OVH czy coś porządnego i droższego. Jaki max budżet przewidujesz na projekt w rozliczeniu miesięcznym?

• 0

#18 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:07

Co do OVH nie wiem czemu ale ja mam taki http://www.speedtest.../4221409856.png upload.

Joemonster chyba trzyma tam pliki i ludzie często narzekają że filmiki się wolno ładują, a na łączach ovh różne rzeczy się dzieją dlatego bym tego nie polecił.

• 0

#19 Misiek08

Misiek08

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1157 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 06:18

W tej kwocie możesz kupić 4 najmniejsze serwerki z online.net (razem 2T dysku), do tego jeden główny serwer pod backup.

Nie wiem o kim dokładnie pisał @Six, ale też zajmowałem się serwisem pod filmy i możesz się odezwać w kwestii szczegółów, czy konfigurowania tego ekosystemu. Wchodzę często na taki sadistic i nóż się w kieszeni otwiera, bo od niedawna mają podobny problem, nie da się oglądać filmików z ich serwerów, a rozwiązanie trudne nie jest.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: hosting, filmów, dedykowany, serwer

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników