Skocz do zawartości
bybunny

Darmowy Monitoring Serwera

Polecane posty

interface_55007ec093569.png

Adres projektu: http://tinymtr.com/

 

Darmowy projekt utworzony na bazie ogólnie dostępnego skryptu służący do monitorowania zasobów jak i samego statusu serwera co 5 minut.

Monitoring wykorzystuje jeden port: 80 i mały skrypt , który trzeba umieścić na usłudze.

Powiadomienie na adres email w przypadku kiedy usługa nie działa. Za jakiś czas wdrożymy powiadomienie z pomocą SMS w oparciu o indywidualny portfel ale jest to temat przyszłościowy.

Możliwość dodania dowolnej ilości serwerów dedykowanych , VPS , czy usługi hostingu współdzielonego.

Przejrzysty panel bez zbędnych wodotrysków. 8 lokalizacji do niezależnego monitoringu i dostęp do publicznej niezależnej strony statusu.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

utworzony na bazie ogólnie dostępnego skryptu służący do monitorowania zasobów

Jakiego skryptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego skryptu?

 

To żadna tajemnica: http://codecanyon.net/item/tinymtr-simple-server-monitoring/6448123 Koszt $16 Ten sam skrypt wykorzystujemy do monitorowania serwerów dedykowanych w naszym panelu tyle że w oparciu o kilka zmian łącznie z aktywacją powiadomienia na SMS i kilku dodatkowych opcji jak pełna obsługa portów z podziałem na usługi i wyświetlaniem ich statusu. Podobnie jak ma np OVH. Na pewno dopiszemy te opcje do tego projektu ale czas nie pozwala za bardzo by dziś się tym zająć. By pozostałe serwery monitorujące miały co robić oddaliśmy również ten skrypt publicznie w darmowej okrojonej formie.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Fajny.

 

Chyba sobie ściągnę kilka rozwiązań ;) I muszę w końcu czas zorganizować żeby usiąść do swoich projektów bo ciągle praca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny.

 

Chyba sobie ściągnę kilka rozwiązań ;) I muszę w końcu czas zorganizować żeby usiąść do swoich projektów bo ciągle praca :)

Jak będziesz potrzebował wgląd do kodu to adres znasz. Natomiast dużo mamy różnych zabawek w sieci tylko nie mam czasu za bardzo ich pokazywać i opisywać. Cieszy natomiast fakt że zainteresowanie jest i nawet postawili nam kawę! Znaczy ,że warto będzie ten temat rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.. czy jest możliwość dodania jakiejś polskiej lokalizacji do monitorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się, dodałem kilka serwerów i cały czas mam "Inactive" minęła ponad godzina od dodania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się, dodałem kilka serwerów i cały czas mam "Inactive" minęła ponad godzina od dodania ;-)

"Monitoring wykorzystuje jeden port: 80 i mały skrypt , który trzeba umieścić na usłudze."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajna sprawa. Mam nadzieję, że będzie działać i się rozwijać, a nie umierać jak pewien podobny projekt jednego z użytkowników... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bardzo fajna sprawa. Mam nadzieję, że będzie działać i się rozwijać, a nie umierać jak pewien podobny projekt jednego z użytkowników... ;-)

 

Zdaje się że chodzi o mój projekt :)

 

Prace trwają nad nowym panelem, bardziej zoptymalizowanym i zmienionymi statystykami (zupełnie inny proces zbierania danych).

Dodatkowo zostanie zmieniona strona główna, szablon panelu i system wykresów. Niestety z projektami non-profit jest tak że czasem muszą zejść na boczny tor aby zdobyć fundusze na utrzymanie jego i infrastruktury :)

 

 

Nie mój temat, przepraszam Tomku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa. Mam nadzieję, że będzie działać i się rozwijać, a nie umierać jak pewien podobny projekt jednego z użytkowników... ;-)

Również mam nadzieję że będzie działać. A tak na marginesie przenosimy to na inne zasoby bo się dużo ruchu zrobiło. Oczywiście przeniesiemy bezboleśnie.

 

 

Zdaje się że chodzi o mój projekt :)

 

Prace trwają nad nowym panelem, bardziej zoptymalizowanym i zmienionymi statystykami (zupełnie inny proces zbierania danych).

Dodatkowo zostanie zmieniona strona główna, szablon panelu i system wykresów. Niestety z projektami non-profit jest tak że czasem muszą zejść na boczny tor aby zdobyć fundusze na utrzymanie jego i infrastruktury :)

 

 

Nie mój temat, przepraszam Tomku.

To jest forum a temat podobny więc nic nie przeszkadza. Zresztą sam widzisz że mało się udzielam, po prostu brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Zdaje się że chodzi o mój projekt :)

 

Prace trwają nad nowym panelem, bardziej zoptymalizowanym i zmienionymi statystykami (zupełnie inny proces zbierania danych).

Dodatkowo zostanie zmieniona strona główna, szablon panelu i system wykresów. Niestety z projektami non-profit jest tak że czasem muszą zejść na boczny tor aby zdobyć fundusze na utrzymanie jego i infrastruktury :)

 

 

Nie mój temat, przepraszam Tomku.

 

A no wiem, niemniej opierałem się na nim, a ostatnio cały czas wykazuje downtime, więc szukałem (i znalazłem) alternatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To żadna tajemnica: http://codecanyon.net/item/tinymtr-simple-server-monitoring/6448123 Koszt $16 Ten sam skrypt wykorzystujemy do monitorowania serwerów dedykowanych w naszym panelu tyle że w oparciu o kilka zmian łącznie z aktywacją powiadomienia na SMS i kilku dodatkowych opcji jak pełna obsługa portów z podziałem na usługi i wyświetlaniem ich statusu. Podobnie jak ma np OVH. Na pewno dopiszemy te opcje do tego projektu ale czas nie pozwala za bardzo by dziś się tym zająć. By pozostałe serwery monitorujące miały co robić oddaliśmy również ten skrypt publicznie w darmowej okrojonej formie.

 

Bardzo fajne rozwiązanie, masz plusy od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Własnie podpiąłem pod swojego vps'a .... pierwsze wrażenie - super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie podpiąłem pod swojego vps'a .... pierwsze wrażenie - super :)

 

Dziękujemy za miłe słowa. Wrażenie jest ważne aczkolwiek co pewien czas znajdujemy kilka błędów , które są korygowane zarówno przez nas jak i twórce. Kilka dodatkowych opcji już niebawem zaraz po przenosinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Moja propozycje dot. web usability aby button "Remove Monitor" przeniesc w inne miejsce. Aktualna lokalizacja pod linkiem "View statistic" powoduje ,że można czasem kliknąc w zły link z rozpędu (mi sie to juz zdarzyło własnie drugi raz :) )

Ewentualnie dodanie popup'a z monitem o potwierdzeniu usunięcia byłoby przydatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu port 80 ? Nie mozna innego ?

 

 

Czy macie jakies api z ktorego mozna by informacje o serwerach gdzie dalej wyprowadzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycje dot. web usability aby button "Remove Monitor" przeniesc w inne miejsce. Aktualna lokalizacja pod linkiem "View statistic" powoduje ,że można czasem kliknąc w zły link z rozpędu (mi sie to juz zdarzyło własnie drugi raz :) )

Ewentualnie dodanie popup'a z monitem o potwierdzeniu usunięcia byłoby przydatne :)

Dziękuję za propozycję, nie obiecuje że zmiany pojawią się natychmiast ale pracujemy nad kilkoma dodatkami i na pewno uwzględnimy wszystkie propozycje.

 

A czemu port 80 ? Nie mozna innego ?

 

 

Czy macie jakies api z ktorego mozna by informacje o serwerach gdzie dalej wyprowadzic ?

 

Każdy serwer/IP posiada zewnętrzna stronę na bazie klucza dostępna publicznie. Na pewno nie dopuścimy do zabaw typu status serwerów gier i tym podobnych zabawek wykorzystujących inny port/porty jak stosowane w web hostingu. Dlatego na obecna chwilę jest dostępny tylko port 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Każdy serwer/IP posiada zewnętrzna stronę na bazie klucza dostępna publicznie. Na pewno nie dopuścimy do zabaw typu status serwerów gier i tym podobnych zabawek wykorzystujących inny port/porty jak stosowane w web hostingu. Dlatego na obecna chwilę jest dostępny tylko port 80.

 

Przynajmniej w tym nie będę miał na razie konkurencji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przynajmniej w tym nie będę miał na razie konkurencji :D

Może to ciebie zainteresuje: http://codecanyon.net/item/valve-servers-list/4657371 łatwo dodać funkcje statusu połączoną np z wykresem i powiadomieniem o niedostępności. "Wlodziu" robił podobny projekt kiedyś i o ile pamiętam gdzieś to tam jeszcze leży.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×