Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ertcap

Polski ThePlanet ;)

Polecane posty

Witam,

 

przyszla mi do glowy jedna taka mysl. Jestem w stanie uzyskac dosc dobra cene za lacza, mam mozliwosc zestawianie serwerow w jednej serwerowni (dwa zrodla zasilania, regulacja temperatury itd).

Zastanawiam sie, czy w Polsce bylby rynek na serwery dedykowane, jednak po cenie troche wyzszej niz np. w USA (niestety lacza jednak swoje kosztuja).

Powiedzcie prosze, ile byscie byli wstanie miesiecznie placic za np.:

serwer typu AMDXP2400,512MB RAM, HDD 80GB

limit ruchu: 1000GB.

 

z gory dzieki ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz lepiej po ile moglbys takie cos zalatwic i na jakim laczu ?

myslalem nad oferta typu:

*AMD Sempron

*512MB RAM

*HDD 80GB

limit ruchu: 500GB miesiecznie

 

za 1000 zl netto.

 

W cenie by byla dzierzawa serwera, lacze, oraz support (na poczatku w godzinach 8 rano do 2 w nocy - w takich godzinach pracujemy).

 

Lacza to Netia i/lub ProFuturo. Wielkosc - taka jaka bedzie potrzebna zeby bezproblemowo przetransferowac wykupiony przez klienta ruch.

 

Mozna by w sumie jeszcze taniej to sprzedawac ale wtedy to bylby niezly overbooking i jakosc by spadla.

 

Serwerownia to albo jedne miejsce we Wrzeszczu (tam juz jest infrastruktura - ale trzeba by troszke wlozyc w remont pomieszczen) badz tez Zieleniak (tam wynajalem wlasnie biuro).

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz do mnie na gg jak masz w zieleniaku to moze sie dogadamy na kolokacja bo tam kolokuje juz serwery... moj gg 1215859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze zaproponuje dla czytelnikow WHT.pl nastepujace promocyjne (ida swieta) rozwiazanie:

 

Intel Pentium 320 (2.4Ghz)

RAM: 512MB

HDD: 80GB

 

panel: DirectAdmin

 

transfer: 400GB / miesiac

 

w cenie: 950 pln netto

instalacja: 500 pln netto

 

umowa: 12 msc.

 

Serwery w Warszawie, serwerownia (150m2) z pelna infrastruktura (klimatyzacja, podloga techniczna, zasilanie, monitoring, etc.), dwa lacza swiatlowodwe kazde 1GB/s, podpiecie do wiekszosci operatorow krajowych poprzez dwa wezly miedzyoperatorskie oraz zagranicznych.

 

Powazne zamowienia prosze przesylac na PRIV z danymi firmy oraz danymi kontaktowymi. Jesli jakies pytania to na forum poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze lacze byloby potezne nie ograniczone pasmem tylko ruchem generowanym na nim i mozna by bylo ruch dokupic?jesli tak to za ile?i ile by kosztowal ten sam uklad tylko kolokacja wlasnego sprzetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podloga techniczna jest stosowana w wysokiej klasy data center biegna tam kablezasilajace pod nia oraz kable z sygnalem internetowym i bodajrze system gasniczy rowniez jakis tam jest oraz nie wiem czy przypadkiem nie chroni tez jako uziemienie bo wiadomo ze tez kazdy czlowiek noszi jakis ladunek na sobie(roznice potencjalow) i chyba nas rowniez rozelektryzowuje bysmy nie zniszczyli sprzetu ale tego ostatniego pewien nie jestem gdzie wydaje mi sie ze mi sie tak o uszy obilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla wiekszosci polakow to zdecydowanie za drogo... ;)

Taniej wyjdzie zakupic server w niemczech pingi nie duze a za mniejsza cene :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak dobrze znasz niemiecki bo jak bedziesz chcial zeby cos dany admin na miejscu zrobil to jakos musisz mu to powiedziec a tu nie musisz znac jezyka itp.. po prostu mowisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szriok - z niektorymi polskimi adminami tez sie jest ciezko dogadac ;)

 

a po drugie - w najwiekszych datacenter w nieczech czy we francji dogadasz sie po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na:

P IV 3.2GHz

1GB RAM

2x 180GB S-ATA RAID1

2x ethernet 10/100/1000

obudowa 1U

za 1148 netto miesięcznie

 

 

1mbps w standardzie

100% gwarancji pasma do sieci szkieletowej

Serwerownia w warszawie

Zasilanie

I stopień

- zasilanie z dwóch niezależnych podstacji WN 110 kV (Centrum posiada dwa własne transformatory 15/0,4 kV)

- zasilanie z dwóch niezależnych podstacji NN 0,4 kV

- automatyczny system przełączania zasilania

II stopień - trzy urządzenia UPS o mocy 80 kVA każdy

III stopień - agregat prądotwórczy

IV stopień - własna siłownia DC 48V

 

* elektroniczny system dostępu - karty identyfikacyjne

* monitoring wizyjny - kamery rejestrujące

* służby ochrony

 

System gaśniczy w oparciu o FM-200.

Podłoga techniczna

Klimatyzacja

Światłowody redundantne, transmisja danych nawet w przypadku awarii jednego z odcinków kabla światłowodoweg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedynie scur_ek podał łącze dostępne dla serwera, natomiast w poprzednich postach nie doczytałem się, jaka jest przepływność łącza konkretnie dla serwera (a nie dla całej serwerowni).

 

Mam serwery m.in. w Holandii (easyDedicated) już od kilku miesięcy, ale denerwuje mnie ich podejście do klienta (czyt. czas reakcji), dlatego zastanawiam się nad przerzuceniem tych wymagających dużego ruchu (inne mam w Polsce, gdzie np. w Futuro dogadać można się bez problemu) gdzieś bliżej, a najlepiej do Polski. Łącze nawet 10 Mbps powinno starczyć (idealne to oczywiście full 100 Mbps burstable jak w Holandii, gdzie jeśli idzie o jakość, to naprawdę nie można im wiele zarzucić), możliwość wstawienia własnej maszyny byłaby mile widziana.

 

Oferta scur_ek jest niezła, jednak za 500 PLN netto można mieć 1 Mbps w 2U w Futuro, problem tylko z rozszerzaniem (bo to jest tam chore). W atman można dostać 5 Mbps, czy 10 Mbps z rozliczaniem za ruch w cenie np. 100 GB za ok. 700 PLN/mies i każdy kolejny GB za 7 PLN z malejącą stawką po kilkuset.

 

W easyDedicated mam za 700 PLN (z kosztem przelewu 110 PLN włącznie) 100 Mbps + P IV 3.0 GHz HT FSB 800 + 2 GB RAM + 120 GB HDD + 1000 GB ruchu. Gdyby w Polsce dało się mieć połowę tego ruchu, nawet 10 Mbps i bez serwera w tej cenie (serwery nawet w rack, to nie jest taki straszny problem), to biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po malej obnizce cen :P

 

Cel 2.4GHz, 512MB RAM, 80GB HDD, Remote Reboot, 1000GB ruchu (500 in + 500 out).

 

750 zl miesiecznie (instalacja 750 zl jednorazowo). Umowy 1-miesieczne.

 

Serwerownia w Zieleniaku w Gdansku, lacze to link swiatlowodowy 1Gb bezposrednio w szkielet Netii.

 

Ale jakby nie patrzec nadal jest drozej niz w USA :) Tyle, ze cen nizszych juz sie chyba nie da zaoferowac :| (no chyba, ze mnie ktos przebije :) )

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. ile laczy zewnetrznych ?

2. prosze o podanie AS'a ?

3. gdzie konczy sie link swiatlowodowy 1Gb/s ?

4. Netia ma polaczony Gdansk ze swoim szkieletem IP z przepustowoscia 1Gb/s ?

5. ile tak naprawde pasma jest dostepnego w tym 1000GB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. ile laczy zewnetrznych ?

Jedno - do Netii. Swiatelkiem jakies 100 metrow do rutera/switcha Netii (wszystko w ramach jednego budynku) a pozniej juz dwoma drogami po ich szkielecie (dzieki temu nie powinno byc problemow typu "koparka rozryla swiatlowod", co sie juz w Gdansku zdazalo :P ).

2. prosze o podanie AS'a ?

AS jest Netiowy. Nie widze sensu zostawac narazie LIRem. Netia ogolnie chodzi bardzo dobrze - jedyne problemy jakie wystepuja to tzw. ostatnia mila, ale mnie ona nie dotyczy.

3. gdzie konczy sie link swiatlowodowy 1Gb/s ?

W serwerowni

4. Netia ma polaczony Gdansk ze swoim szkieletem IP z przepustowoscia 1Gb/s ?

Netia ma wlasne swiatlowody (co jest rzadkoscia na Polskim rynku, nawet GTS musi dzierzawic), wiec problemow nie ma. Z tego co mi mowili w Netii, do Gdanska idzie kilka tras.

5. ile tak naprawde pasma jest dostepnego w tym 1000GB ?

No tyle ile pisalem - 500 w jedna strone i 500 w druga (bez mozliwosci zmiany limitu na np. 700/300 w tej samej cenie).

Przy czym najprawdopodobniej w ofercie pojawi sie 350GB gwarantowanego i 150GB dodatkowego niegwarantowanego (ale to jeszcze musze przemyslec i przekalkulowac sobie, generalnie nie widze problemu w przepchaniu 500GB w tej cenie, ale tez nie chce stosowac overbookingu).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z możliwością kolokacji własnego sprzętu (czyli cena za łącze i miejsce tylko)?

 

Interesuje mnie ruch wyjściowy od 500 do 1000 GB (wejściowy może być i 500 GB). Jakie wtedy byłyby ceny (dla kolokacji)?

 

Jak wygląda styk z TP S.A. oraz działanie połączenia do TP S.A. ?

 

Gdzie można przetestować łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z możliwością kolokacji własnego sprzętu (czyli cena za łącze i miejsce tylko)?

Interesuje mnie ruch wyjściowy od 500 do 1000 GB (wejściowy może być i 500 GB). Jakie wtedy byłyby ceny (dla kolokacji)?

kolokacja to 200 zl za serwer (no chyba, ze 1U lub 2U - wtedy 100zl) plus 650 zl 1Mbit z gwarantowanym CIRem 100% na wyjsciu z naszej serwerowni.

Jak wygląda styk z TP S.A. oraz działanie połączenia do TP S.A. ?

Netia placi TPSA za dostep wiec problemow nie ma.

Gdzie można przetestować łącze?

Lacze bedzie dopiero zestawiane. Do konca miesiaca wszystko powinno dzialac.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. ile tak naprawde pasma jest dostepnego w tym 1000GB ?
Chcialem zapytac ile jest pasma wykupionego od Netii, poniewaz z wyjatkiem dwoch operatorow nie znam nikogo innego kto posiada wykupione pasmo 1Gb/s. Swiatlowod zakonczony w Netii na porcie ma 1Gb/s ale jaka jest faktycznie wykupiona transmisja ?

 

kolokacja to 200 zl za serwer (no chyba, ze 1U lub 2U - wtedy 100zl) plus 650 zl 1Mbit z gwarantowanym CIRem 100% na wyjsciu z naszej serwerowni.

 

Prad, instalacje energetyczna i zabezpieczenia UPS macie za darmo ze tak tanio liczycie ? Czy kolokacja obejmuje podtrzymanie napiecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialem zapytac ile jest pasma wykupionego od Netii, poniewaz z wyjatkiem dwoch operatorow nie znam nikogo innego kto posiada wykupione pasmo 1Gb/s. Swiatlowod zakonczony w Netii na porcie ma 1Gb/s ale jaka jest faktycznie wykupiona transmisja ?

uklad jest taki, ze pasmo bedzie takie jakie bedzie potrzebne na serwery. Czyli np. pojawia sie nowy klient to jeden telefon i za dwie godziny jest wieksze pasmo, klient rezygnuje, jeden telefon i przepustowosc lacza zmniejsza sie. Dzieki temu nie generuje sie niepotrzebnych dodatkowych kosztow.

Bron Boze nie chcialem napisac, ze ja kupuje pasmo na poziomie 1Gb. Jesli tak to wyszlo, to przepraszam. Jest po prostu duzy link, na ktorym mozna w krotkim czasie powiekszac/pomniejszac pasmo, tak zeby byl CIR dla klientow.

Prad, instalacje energetyczna i zabezpieczenia UPS macie za darmo ze tak tanio liczycie ? Czy kolokacja obejmuje podtrzymanie napiecia ?

Czesc z tego jest wliczona w czynsz, ktory juz tak placimy za biuro (lacznie z zapasowym zrodlem zasilania), w UPSy zainwestujemy.

 

Oferta kolokacji/serwerow dedykowanych ma byc kierowana do innej grupy odbiorcow niz kolokacja w np. GTSie. Tu maja byc maksymalnie przyciete koszty. Tak zeby byla to jakas realna konkurencja dla serwerow w USA.

Nie gwarantujemy supportu 24h/365d.

 

A jesli chodzi o cene, to szirok placi bodajze 900 zl za kolokacje + 1Mbit lacza - wiec w sumie "tak tanio nie licze".

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokacja to 200 zl za serwer (no chyba, ze 1U lub 2U - wtedy 100zl) plus 650 zl 1Mbit z gwarantowanym CIRem 100% na wyjsciu z naszej serwerowni.
Ok, tak wygląda za łącze 1 Mbit, jak za łącza większe? I dlaczego pominąłeś opcję za ruch (o którą pytałem).

 

Interesuje mnie łącze np. 2-5 Mbps, ale rozliczane za ruch (powiedzmy te 1000 GB czy 2000 GB), czyli łącze, gdzie w danym momencie możemy wygenerować nawet 5 Mbps obciążenie, ale średnie miesięczne byłoby 1000/2000 GB.

 

Netia placi TPSA za dostep wiec problemow nie ma.

Chodzi o to, czy nie przypycha się bramka?

 

Lacze bedzie dopiero zestawiane. Do konca miesiaca wszystko powinno dzialac.

Mowa o tym dostępie 1 Gbps, czy uruchomieniu serwerowni?

 

Można otrzymać jakiś namiar do kontaktu i szybszej wymiany informacji? Jaka firma oferuję tę kolokację?

Od jak dawna zajmujecie się usługami internetowymi?

Jak z obsługą serwerowni (w nocy/weekend)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że m.in. mają:

- 4 Mbit (Polpak ATM, TPSA)

- 2 Mbit (Polpak ATM, TPSA)

a pingi pow. 140 ms - strona na serwerze w stanach. Czemu nie korzystają z własnej oferty ? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×