Skocz do zawartości
Grupa PFF

[MIKROPŁATNOŚCI] Jakich znasz operatorów

Polecane posty

Gość Fobi

Mala uwaga, proponuje robic to jako linki, a nie zwykly tekst.

Ja korzystam z www.allpay.pl i wszystko jest ok.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.payu.pl ktos mi polecal niedawno.

 

uzywa ktos z was platnosci przez SMS ?

interesuje mnie struktura kosztow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

payu jest do d***.

Wymaga rejestracji w systemie, zeby dokonac platnosci.

 

A co do SMS:

za sms 9zł + vat => ~11zł brutto, na twoje konto trafia NIECAŁE 4zł brutto! Operatorzy mają strasznie duży biznes na tym. Nie podoba mi się to, ale na moich fotkach będę musiał zainstalowac rowniez płatnosci via SMS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche straszne liczby

mam nadzieje ze sa mozliwosci mniejszych oplat przy odpowiedniej ilosci transakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu cie zaskocze...

Znaczy pulap jest wysoki - 50000zł/m-c na samych SMSach.

Wtedy prowizja jest WYŻSZA!

 

Nie wiem dlaczego, ale tak jest...

Ok. 50-60% zabiera operator

ok. 5% bierze operator mikroplatnosci

a reszta dla ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak

polacy sa znani z tworzenia wlasnych zasad ekonomii i nakrecania praktyk monopolizstycznych ;)

 

dziekuje za info, przyda sie niewtpliwie, mimo wszystko dobrz emiec to jako opcje... dla tych kilku uzytkownikow ktorzy juz sie o te funkcje dopytuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

A tak to wyglada w allpay.pl, korzystam z ich uslug w sklepie do platnosci karta kredytowa:

 

Tabela oplat:

 

Prowizja od zrealizowanej usługi typu Premium Sms za pomocą usługi AllPay SMS 0,12 zł brutto

 

Tabela Wynagrodzeń

Wynagrodzenie za zrealizowanie usługi za pomocą wiadomości SMS o nominale 1 zł netto 0,43 zł brutto

Wynagrodzenie za zrealizowanie usługi za pomocą wiadomości SMS o nominale 2 zł netto 0,85 zł brutto

Wynagrodzenie za zrealizowanie usługi za pomocą wiadomości SMS o nominale 3 zł netto 1,28 zł brutto

Wynagrodzenie za zrealizowanie usługi za pomocą wiadomości SMS o nominale 5 zł netto 2,13 zł brutto

Wynagrodzenie za zrealizowanie usługi za pomocą wiadomości SMS o nominale 9 zł netto 3,84 zł brutto

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy do czego potrzebujecie tych platnosci bo wiekszosci z wymienionych firmy (allpay, cashbill, payu) to posrednicy

duzo lepiej jest dogadywac sie z firmami pulap wyzej tzn. Wapster (Creative Team), smsc (Interpunkt), Phonesat, Wapacz (EnterNet), Mobiltek, supersms (One-to-One) - wszystkie z wymienionych firm oferuja platnosci Premium SMS

jesli chodzi o CC (karty kredytowe) to tez duzo lepiej kontaktowac sie bezposrednio z eCardem i PolCardem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

viphost - czyli zeby placic mniejszy podatek operatorzy powinni mniejsze prowizje zabierac :)

 

a tak swoja droga to w polsce jest za malo operatorow GSM i dzieki temu robia niesamowity biznes

przypuszczam, ze gdyby na rynek wszedl jeszcze jeden a najlepiej dwoch operatorow to ceny m.in. Premium SMS by spadly i to bardzo (piszac spadek cen mam na mysli wzrost prowizji dla sprzedajacego).

 

Obecne prowizje, ktore zabieraja operatorzy pozwalaja na sprzedez uslug (i to tylko niektorych) przez Premium SMS

np. gdyby na Premium SMSach mozna bylo zarobic z 20% wiecej (tu mowie o sprzedajacych czyli webmasterach/sklepach internetowych itp... ) to mysle, ze duzo wiecej uslug mozna by oplacac ta forma a nawet niektore, niskocenowe i wysokomarzowe produkty mozna by w ten sposob sprzedawac (np. artykuly za 4 zl :D )

sledze rynek premium smsow w wielu krajach i nigdzie nie ma tak wysokich haraczy dla operatow jak w polsce. W wielu krajach mozna dostac z Premium SMSa nawet 70-80% a u nas ok. 30-42%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos w miedzynarodowych numerach PremiumSMS? Tych piecio cyfrowych, moze tam oferta bylaby lepsza?

 

Ja znam jedna firme, en.mediaplazza.com - na pewno mozna do nich dolaczyc jako partner przy sprzedazy dzwonkow i logosow, ale moze maja tez usluge Premium SMS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Cashbill.pl (Mediasystems), jestem zadowolony, płacą terminowo (14 dni od wystawienia faktury), mają obsługę sms-ów z Niemiec. Co do prowizji, to w Polsce operatorzy zabierają około 60%, jakieś 5% idzie dla operatora premium. Jest to moim zdaniem przeginanie ze strony operatorów. Nie zgadzam się, że połowa z tego to podatek (nie mamy podatków 50%, tylko np. VAT to 22%, dochodowy można mieć 19% stały, poza tym operatorzy mają koszta, więc dochodowy nieco zmniejsza udział w tej prowizji). Za granicą, na start można mieć 50% z sms.

 

Te płatności mogłyby dużo dać, jakby je rozwijać. Bardzo wygodnie można płacić dzięki temu za małe usługi. Tylko odstrasza to, że 2/3 oddajemy. Plusem jest to, że mamy 1 fakture za wszystkie płatności miesięcznie (niski koszt księgowości) i nie trzeba wystawiać faktur każdemu klientowi i przesyłać (bo robi to operator GSM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląda to całkiem ciekawie... szkoda tylko, że nie mają w ofercie przelewów banku BPH PBK... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z nich korzysta? Oferta bardzo interesujaca, prowizje mniejsze niz w AllPay

 

Ten system moglby bardzo ulatwic platnosci internetowe w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak doBrze mi wiadomo operatorzy zabierają połowe wartości esemesa czyli sms za 9zł+4.50 dla posiadacza numeru czyli wapstera wapacze itp.oni terz muszą zarobić i niewiem czym się tu przerażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy nie biora 50% lecz wiecej. Na poczatku wspolpracy jak malo robisz nawet i prawie 60%. Tylko Idea jest taka mila, ze daje od razu wyzsze stawki. Koszta sa tez niezle bo za kazdy numer (taryfe) trzeba placic po 2000 PLN srednio x 3 operatorow. Zatem majac taryfy 1,2,3,5,9 tak jak jest w Cashbillu trzeba placic abonament za numery bezposrednio do operatora 5 x 2000 PLN x 3 operatorow = 30.000 PLN samych abonamentow. Lacza bezposrednie z operatorami, serwery, ciagla administracja itd itd. Poki sami operatorzy beda zabierac ponad 50% wartosci smsa to nic sie nie poprawi na rynku. Dlatego nie ma sie co dziwic, ze istnieja posrednicy i biara prowizje dodatkowe, bo procz zarobku musza na te koszta zarobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franky - zgodze sie, ze operatorzy w polsce wariuja i biora po 2 tys/m-c za kazda taryfe + 2 tys oplaty startowej za kazdy numer

wiec uruchomienie kilku taryf i to obowiazkowo na IDEI, ERZE i PLUSIE to duzy koszt

tylko czemu podajsz koszty uruchomienia u operatorow, ktore wiaza sie ze stalymi kilkuastotysiecznymi oplatami miesiecznymi skoro kazdy tak jak Ty/Cashbill moze zrobic sobie uslugi/platnosci Premium SMS korzystajac z numerow posrednikow (Mobiltek, Phonesat, Interpunkt, EnterNet, One-2-One, Creative Team i wielu innych)

Mozna dogadac sie z tymi firmami i nie placi sie nic (zadnych stalych oplat za numer czy taryfe) a jedynie odstepuje sie czesc prowizji z Premium SMS (przewaznie kilka, kilkanascie procent)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×