Skocz do zawartości
Shk

Tani repeater do polepszenia sygnału WiFi

Polecane posty

Cześć,

korzystacie może z jakichś repeaterów w swojej sieci? Zależy mi, aby tanim kosztem

polepszyć zasięg liveboxa.

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kablem podłączony drugi (jakiś stary) router przekonfigurowany na access point tej samej sieci wifi na innym kanale. Działa to nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety... w grę wchodzi tylko połączenie tych dwóch urządzeń bezprzewodowo.

Zdaję sobie sprawę, że kabelkiem było lepiej, szybciej, niezawodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem jakiegoś najtańszego pentka lub tp-linka (już nie pamiętam) i spisywał się naprawdę dobrze (Połączony bezprzewodowo z fritzboxem o ile pamiętam). Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie 2 router w połącząne w acces point, chodzi o lepszy zasięg i siłe.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam WA850RE połączony bezprzewodowo z cisco który jest przyłożony do okna - zasięg na całym podwórku więc nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam kablem podłączony drugi (jakiś stary) router przekonfigurowany na access point tej samej sieci wifi na innym kanale. Działa to nieźle.

Ja mam funboxa z wyłączonym wifi, do niego podłączony pentagram jako AP i sprawuje się 3-4 razy lepiej od standardowego. Lepszy zasięg (prawdziwe N), antenka normalna a nie jakieś 1.5 czy 2 dbi wbudowane (czyli kawałek płytki ze ścieżką stalową) :) no i prędkość lepsza.

 

Tani TP-Link z wrzuconym OpenWRT i ustawisz sobie bez problemu.

Jako repeater / bridge czy inne opcje sieciowe z tplinkami nie miałem problemu (tymi nowszymi). Starsze wspierały tylko WEP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrasz OpenWRT, to nie ma znaczenia, co wspierał oryginalny firmware. Natomiast na starszych możesz nie móc zainstalować OpenWRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×