Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam VPS'a z debian 8. Mam aktualnie kupiony na microvps.pl - wszystko świetnie, tylko nie mają w ofercie jeszcze debiana 8.
Co możecie polecić?
Cena jaka mnie interesuje za VPSa to 30zł/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich kiedy będzie możliwość instalacji debiana 8. Odpisali:

 

W momencie kiedy openvz zacznie go supportowac.

 

Jest jakaś możliwość abym sam sobie zupgradował debiana do nowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://wiki.debian.org/DebianTesting

 

 

To upgrade to testing, if you have already installed the stable release, edit your /etc/apt/sources.list changing 'stable' (or the current codename for stable) in the apt lines to 'testing' (or the current code name for the next stable release). Additional changes in that file might be required. You may also do this with synaptic.

 

The code name for the next stable release, e.g. "jessie", will track "jessie" through its transition into "stable" and later old-stable, while "testing" will keep rolling on after a new stable release. If you would rather track the jessie release as it becomes stable, update your /etc/apt/sources.list replacing "stable" or "testing" with "jessie".

 

If you are tracking testing or the next-stable code name, you should always have a corresponding deb http://security.debian.org<"testing" or codename>/updates main line in your /etc/apt/sources.list . See this FAQ-Item.

 

After installing or adjusting the software sources, run apt-get update && apt-get upgrade regularly to get new versions and security updates. If you notice that some packages are not upgraded you should also try apt-get dist-upgrade, but beware that this command will also install or remove packages, so do check carefully all proposed actions before proceeding.

Ale nie wiem, czy i jak to będzie działało na OpenVZ.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działać powinno tyle że jest to wersja testowa a nie docelowa więc nie widzę sensu stawiać jej pod usługi docelowe. Podejrzewam że w wielu przypadkach będzie powodował błędy ,które nie pozwolą do stabilnej pracy systemu. Wszystko zależy od tego dlaczego chcesz instalować wersje 8?

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działać powinno tyle że jest to wersja testowa a nie docelowa więc nie widzę sensu stawiać jej pod usługi docelowe. Podejrzewam że w wielu przypadkach będzie powodował błędy ,które nie pozwolą do stabilnej pracy systemu. Wszystko zależy od tego dlaczego chcesz instalować wersje 8?

 

Mam debiana testinga na serwerze od co najmniej 5 lat, kiedy jeszcze wheezy był testingiem, i działa to o wiele lepiej niż siedzenie na przestarzałych zamrożonych pakietach w wersji stable.

 

Najlepszy system IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam debiana testinga na serwerze od co najmniej 5 lat, kiedy jeszcze wheezy był testingiem, i działa to o wiele lepiej niż siedzenie na przestarzałych zamrożonych pakietach w wersji stable.

 

Najlepszy system IMHO.

 

Masz wersję systemu operacyjnego DEBIAN 8 od 5 lat!!! Ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł "testing" jest przechodni. Wraz z wydaniem nowej wersji, testingiem staje się kolejna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ma wersje testowe Debiana, które aktualizował do kolejnych wersji testowych, przez 5 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Masz wersję systemu operacyjnego DEBIAN 8 od 5 lat!!! Ciekawe :)

 

 

Myślę, że ma wersje testowe Debiana, które aktualizował do kolejnych wersji testowych, przez 5 lat :P

 

Tak, mam debiana testing, który obecnie jest oznaczony numerkiem 8, od 5 lat. Coś w tym dziwnego?

 

I BTW, żadnych z nim problemów. Sądziłem, że szybko mi open-sourceowcy wybiją z głowy korzystanie z testinga na "produkcji", ale póki co nie dali mi dostatecznie dobrych powodów do tego.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zainstalować nową wersję TFS (Open Tibia Server) a do niego wymagany jest Debian 8, ponieważ potrzebuje jakichś paczek g++, nowszych, niż w przypadku debiana 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast się licytować coś mu polecicie?

 

Z mojej strony radzę ci jakiś vps hvm żebyś mógł z iso sobie zainstalować.

 

Np. http://hitme.net.pl/serweryvps_xenhvm

 

Polecę mu zmianę słowa "squeeze" na "testing" w /etc/apt/sources.list i wykonanie komend apt-get update && apt-get dist-upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o LD_LIBRARY_PATH, jak dobrze skonfigurujesz możesz używać dowolnych wersji bibliotek, aczkolwiek o wiele prościej będzie znaleźć innego VPS z Debianem 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli microvps ma serwery VPS odpalane na jądrze z RHEL6 nie powinno być żadnych problemów z uruchomieniem debiana testing aka. jessie.

Jeżeli nie chcesz tego testować "na produkcji" to odezwij się do mnie na pw, uruchomię CI testowego VPSa u nas w firmie i będziesz mógł z czystym sumieniem spróbować aktualizacji z stable na testing.

Na marginesie, możesz spróbować użyć jakiegoś wydania ubuntu, skoro potrzebujesz po prostu nowsze biblioteki.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości szybko zrobiłem u nas instancję 1u STD, zmieniłem repozytoria i apt-get update, apt-get dist-upgrade

Po reboocie nie działa sieć (nie sprawdzałem dlaczego, może jednorazowy problem, może konfiguracja testinga - nie wiem, nie analizowałem, nie miałem czasu), ale po wejsciu po VNC i ponownym reboocie wszystko działa :)

 

root@debian:~# uname -a
Linux debian 3.16.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.16.7-ckt7-1 (2015-03-01) x86_64 GNU/Linux
root@debian:~# lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Debian
Description:    Debian GNU/Linux 8.0 (jessie)
Release:        8.0
Codename:       jessie

Wszystko leci ładnie z automatu, tylko pyta się czy zmienić domyślną konfigurację ssh (wyłączenie logowania roota po ssh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×