Skocz do zawartości
Dariusz Lorek

max_user_connections jak to liczyć?

Polecane posty

Na serwerze nazwa.pl w opcji ACTIVE BIZNES chwycił mnie limit max_user_connections. Co jednak najciekawsze to nawet o 1-2-3 w nocy gdzie na stronie ruch jest nikły ten błąd nadal występuje w logach.

 

[28-Feb-2015 00:26:59 UTC] PHP Warning: mysql_connect(): User 'dariuszlorek' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 60) in /home/dariuszlorek/ftp/livespot/wp-includes/wp-db.php on line 1416

 

Przebadałem stronę i na stronie głównej mam najwięcej zapytań bo aż 105 na odsłonę, na zwykłej stronie kontaktowej jest ich 28. Jednak zapytania nie są równe ilości połączeń. Jak poradzić sobie z tym problemem? Gdzie szukać przyczyny? Nie chce mi się wierzyć, że coś tak mocno czerpie zasoby jak na stronie jest w tak późnych godzinach dosłownie kilka osób, a i tak błąd ten występuje.

 

Swoją drogą co dokładnie oznacza max_user_connections? max ilości połączeń na odwiedzającego użytkownika? max ilości połączeń na użytkownika bazy? "The max_user_connections settings limits the number of database connections on a per user basis." - mówi raczej o ilości połączeń na pojedynczego odwiedzającego stronę. Dlatego tłumaczyło by to może pojawianie się błędów również w późnych godzinach przy nikłym obciążeniu. Tylko co ciągnie aż tak dużo?

 

nazwa.pl ma w specyfikacji "Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy" ustawione przy moim pakiecie na 40 (w błędzie widzę 60). Inne serwery typu "hosting" też nie szaleją z tym parametrem więc gdzieś musi tutaj być przeciek.

Edytowano przez Dariusz Lorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametr określa maksymalną ilość połączeń konkretnego użytkownika (użytkownika MySQL) do bazy.

105 połączeń na jedno otworzenie strony to bardzo dużo.

 

Pomyśl nad wywaleniem zbędnych wtyczek i instalacją W3 Total Cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

105 połączeń na jedno otworzenie strony to bardzo dużo.

 

Pomyśl nad wywaleniem zbędnych wtyczek i instalacją W3 Total Cache.

 

105 zapytań nie powinno być równe 105 połączeniom. 23 zapytania ma czysty WordPress. Posiadam wyłącznie podstawowe wtyczki. Najwięcej zapytań bo około 64 generuje mi funkcja loop na stronie głównej. Stworzyłem nową bazę danych i wgrałem zrzut. Od 1 w nocy do teraz (tj. 12:40) brak błędów w logach. Będę monitorował to dalej.

 

PS: Nadal chętnie zobaczę jakieś uwagi.

Edytowano przez Dariusz Lorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii jeden użytkownik na stronie to jedno połączenie. Duże hostingi po pierwsze pakują o 10x za dużo ludzi na serwery, a po drugie często jedno piszą, a drugie ustawiają.

 

Zainstaluj wtyczkę W3TC, która powinna odjąć dużo z obciążenia. Raz miałem przypadek, że strona była dość aktywna, właściciel wrzucił do narzędzi Google nową mapę witryny i bot Google zawalił dość mocno serwer, ale to już ponoć od dawna nie występuje, bo wujek wprowadził ograniczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem też najazd botów rejestrujących się na stronie. Po 100 rejestracji dziennie. Dorzuciłem No CAPTCHA reCAPTCHA ale ich to nie zatrzymało, nadal było pełno rejestracji. Wczoraj wstrzymałem możliwość zakładania konta. Może też tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz słownie ile jest 50+10

Patrząc na pisownię w niektórych postach tutaj, to wielu ludzi nie byłoby w stanie tego przejść ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko jak ktoś jest człowiek , i nie wie jak się to pisze - a chce się zarejestrować to użyje choćby google

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co masz w logach HTTP? Sprawdź wywołania wp-login.php - całkiem możliwe, że jakiś bot próbuje metodą brute-force uzyskać dostęp do panelu administracyjnego wordpressa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×