Skocz do zawartości
Gość

Pytanie dotyczące rozwiązania problemu z pamięciom

Polecane posty

Gość

Witam, ponieważ zaczynam zabawę z różnymi wersjami linuxa np. ubuntu na moim starym laptopie. Obrazy (i to kilka na raz) chce ściągać na mojego VPSa (bo dostaje za darmo go) przez klienta torrent (bo to jest najwygodniejszy sposób ściągania obrazów PS: NIE UŻYWAM TEGO DO PIRACENIA). VPSa dostałem za darmo ale jest problem bo wolnego miejsca mam tak ok. 250mb na VPSie a ja robię najczęściej tak, że ściągam pliki na VPSa a z VPSa na komputer przez SFTP (bo tak jest najszybciej).

 

I tu mam do was pytanie czy da się zrobić tak, że gdy będę ściągać te obrazy linux przez klienta torrent to one od razu podczas ściągania wysyłały by się na mój inny serwer FTP bez zajmowania pamięci na VPSie?

 

Na VPSie klienta torrent wykorzystuje: qbittorrent

 

Proszę o szybką pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, pewnie możliwe. Praktycznie, nie znam żadnego oprogramowania, które by na to pozwalało. Mógłbyś zamontować katalog z domu po sshfs na VPS-ie (czyli odwrotnie niż zwykle) i ściągać do tego katalogu. Ale wątpię, żeby to dobrze działało.

 

Poza tym, pobranie torrenta bezpośrednio na Twoim domowym komputerze powinno być zdecowanie szybsze. To jakaś anomalia sieciowa, jeśli nie jest. Być może Twój router nie wyrabia? Spróbuj zmniejszyć liczbę połączeń otwieranych przez klienta torrent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcesz użyć serwera jako "bufora" do torrentów, żeby móc z niego ściągnąć na swój komputer?

Zainteresuj się Deluge i jego WebUI - VNC jest zbędne.

Jeśli nie masz pojemnego VPS'a i chcesz to przerzucać na inny serwer FTP, to Deluge ma wtyczkę, która pozwala uruchomić dowolne polecenie po ukończeniu pobierania - mógłbyś wysyłać dane na FTP i usuwać z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deluge ma wtyczkę, która pozwala uruchomić dowolne polecenie po ukończeniu pobierania

Ale on nawet nie ma miejsca, żeby pobrać jedno całe ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dupą muru nie rozbijesz.

 

Albo zwiększysz dysk na vpsie

Albo odpalisz kompa i na niego będziesz ssać torrenty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to możesz spróbować zamontować katalog z tego innego serwera FTP na VPS-ie przy pomocy jakiegoś FTPFS i ściągać bezpośrednio na ten serwer FTP. Ale wątpię, żeby to dobrze działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPSy w EC2 nie są darmowe. Darmowa jest pewna pula zasobów dla tego VPSa.

 

Po pierwsze jest to naprawdę mała maszyna (1core, ~700MB RAM), po drugie darmowy pakiet transferu i darmowa liczba operacji I/O jest przekraczana przy minimalnej aktywności takiego VPSa. Jakby chciał z tego zrobić "torrent boxa" to możliwe, że zapłaciłby xxx $$ za miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko jest problem, ja mam wolny internet = wolne ściąganie. I czasami jest tak, że raz jedna osoba udostępnia z słabą prędkościom (lub nawet nikt) a raz z szybką i często musiałbym zostawiać włączony komputer na noc czego nie chce (bo jest głośny i to mi przeszkadza. A tak to łącze się z VPSem przez program VNC Viewer, ustawiam ściąganie pliku przez torrent i gotowe. Po ściągnięciu zawsze przesyłam na swój komputer przez FTP i gotowe, przesyłam plik z maksymalną prędkościom czyli u mnie stałe 480KiB/s.

 

 

oj krecisz

 

Masz wolny internet ale z vps leci szybko ?

przy obrazach linuxow nie dosc ze seedow jest od groma to jeszcze masa dedykow tam jest i predkosci zawsze max

 

Wiec nie udziwniaj kup sobie seedboxa albo wlasny kawałek wiekszej maszyny zalatw zaproszenie na prywatny tracker i nie bedzie problemow z

"czasami jest tak, że raz jedna osoba udostępnia z słabą prędkościom (lub nawet nikt)"

i te swoje jak to nazywasz "obrazy linuxa" bedziesz zawsze pobierał z max predkoscia

 

Tylko jak pobierasz kilka obrazow "linuxa" jednoczesnie juz pomijam to czy masz czas je wszystkie instalowac ale bardziej mnie martwi czy juz sa napisy do wszystkich ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up tylko zauważ że może usługodawca internetu zablokował lub/i utrudnia mu ściąganie poprzez torrenty. Tak wgl torrenty dużo bardziej obciążają system/internet od ściągania z directa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up tylko zauważ że może usługodawca internetu zablokował lub/i utrudnia mu ściąganie poprzez torrenty. Tak wgl torrenty dużo bardziej obciążają system/internet od ściągania z directa.

 

Nic nie ma blokowane na torkach tylko marny tracker:) gosc ma rureczke 480KiB/s i z ftp/www nie sciaga bo co serwery z iso linuxa za wolne? i trzeba torkami ta MEGA rure wysycac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleceniem curftpfs możesz podmontować ftp do jakiegoś katalogu na vps. Potestuj bo trochę obciąża CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×