Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Beliar

Problemy z podpinaniem domeny w Kimsufi. (Ubuntu, bind9, ispconfig)

Polecane posty

Witam,

 

Piszę tutaj bo już poddaje się z moimi próbami podpięcia domeny pod serwer kimsufi.

 

 

Chce po prostu hostować małą stronkę na serwerze, mam już wszystko zainstalowane (LAMP etc) prócz faktu, że chciałbym też podpiąć domenkę.

 

 

Dane:

 

Nameservery : ns319894.ip-91-121-87.eu + ns.kimsufi.com

IP servera: 91.121.87.213

Domenka : www.shelterpve.tk (darmowa).

System : Ubuntu 14.04 64 bit

 

W panelu z dot.tk mam możliwość konfiguracji nameserverów oraz używanie darmowych (aktualnie korzystam z drugiej opcji bo kombinowałem - CLICK )

 

Fotka z ustawień domeny:

 

33bjw2w.jpg

 

 

Zwracam się do Was o pomoc, bo siedzę o tym od paru dni ale już po prostu wymiękam. Korzystałem z paru poradników (od OVH, Ubuntu, fora Kimsufi ), próbowałem podpinać domenę poprzez bind9 jednak wywalało mi błędy (zrobiłem wszystko według TEGO ). Następnie zacząłem podpinać ISPConfig (korzystając z TEGO)

 

 

Aktualnie uruchomiłem darmowe DNSY (freenom) i wystarczą mi one, chce tylko szybko podpiąć domenkę... Ktoś coś podpowie?

 

Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Edytowano przez Beliar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć zbędnego pierdzielenia się z serwerami nazw - { jak się nie ma o tym pojęcia } , wystarczy np. skożystać z darmowej usługi udostępniania serwerów dns.

Polecam freedns.42.pl/

 

Każdy normalny rejestrator domen powinien udostępnić panel do zarządzania domeną.

W tym panelu powinna być opcja zmiany serwerów dns.

Serwery dns w usłudze freedns.42.pl to:

 

fns1.42.pl
fns2.42.pl

 

kolejny krok to utworzenie nowej strefy w usłudze freedns.42.pl

 

Oczywiście musisz mieć tam konto najpierw założone.

 

Po utworzeniu strefy robisz przekierowanie na ip serwera kimsufi + kilka innych opcji , co komu potrzebne.

 

Miej na uwadze , że propagacja serwerów dns może potrwać nawet kilkanaście godzin.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×